Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Hematom a krev z jizvy po zvětšení prsou

Didi76
10. 10. 2013 · Poslední odpověď: 11. 11. 2013

Dobry den, jsem 10. den po augmentaci. Měla jsem drény, z pravého prsu teklo podstatně víc, v nemocnici jsem zůstala o 10 hodin déle. Když už neteklo, propustili mě do domácího léčení. Včera se pod tím pravým prsem, přes celou jizvu a kousek na obě strany od jizvy udělala modřina a lehce přes tampony prosakuje i krev (opravdu jen trošku). Prsa jsou stejně velká, stejného tvaru, na tom pravém je ještě více otok. Moc prosím o názor, jestli je to v pořádku nebo se mám nějak znepokojovat, vyhledat operatéra? Prosím o názor a informaci, proč ta krev vytéká. Moc děkuji!

Reklama

odpovědi (4)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,
dreny se odstraňují obvykle po 24 hodinách, a to v situaci, kdy objem odsátí je minimalizován. Na naší klinice se nepočítá doba hospitalizace na hodiny, ale dny - pokud se drenáž odstraní, musí mít chirurg jasný přehled v následujících 24 hodinách, že je vše v operačním poli v pořádku a nehrozí komplikace. Krev může v prvých 2-3 dnech lehce "špinit" přiložené čtverce gázy na ráně. Též působí gravitace a někdy se po několika dnech mohou objevit i podkožní hematomy v oblasti pod prsní rýhou. Důležité však je, aby nedošlo k nějaké objemové změně prsu - ve smyslu zvětšení. To by pravděpodobně znamenalo, že je v dutině kolem implantátu hematom, tedy nějaký objem krve. Pokud je objem významně větší, oproti druhé straně, obvykle je nutno revidovat a evakuovat hematom. Rozhodující slovo, samozřejmě, musí mít operatér. Ve Vaší současné situaci Vám doporučuji téměř absolutní klid, tj. jen minimálně hýbat horními končetinami. Dále - celkem určitě nosíte speciální podprsenku - tuto snímat jen pro potřeby osobní hygieny. A přes podprsenku, případně prso, chladit zevně ledem. Pro klid na duši byste měla během, odhaduji, nejpozději do 3-4 dnů navštívit svého lékaře, jistě si Vás zve na kontroly.

Srdečně Vás zdravím
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg
Esthesia, Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Miloš Križko
Praha . 11. 11. 2013
Dobry deň, v týchto prípadoch určite kontaktovať kliniku ,resp. operatéra, ktorý daný výkon uskutočnil. Riziko nadmerného hematómu - infekcia, rozpad rany z tlaku a v neposlednom rade riziko rotácie implantátu, vznik serómu a asymetrie a s tým spojené komlikácie.
S pozdravom Miloš Križko, Brandeis clinic,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

pokud by krev z rány vytékala delší dobu a ve větším množství, rozhodně bych Vám doporučila obrátit se na Vašeho operatéra. Hematomy a otoky jsou po augmentaci obvyklé. Upřímně doufám, že už je vše v pořádku.

S pozdravem
Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny
Praha . 11. 10. 2013
Dobrý den, hematomy jsou téměř po každé operaci. Otázka vytékání krve z rány... bez vyšetření a znalosti průběhu operace a pooperačního hojení se nelze vyjádřit. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Nošení pásu po operaci prsou více než 12 hodin

Kacici
Kacici
18. 11. 2019 · Poslední odpověď: 10. 12. 2019

Dobrý den, chtěla bych se zeptat bylo mi doporučeno nosit nad prsní pás po dobu 2 týdnů 12 hodin denně. Pokud ho nosím více jak 12 hodin není to problém? Spíše, když mě více tlačí tak ho trosku povolim. Děkuji za odpověď.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 20. 11. 2019
Nejlepší odpověď
Dobrý den,
souhlasím, je to velmi individuální a každý operatér má svá doporučení. Určitě nošení pásu více než 12 hodin není problém.

S pozdravem
Prim. MUDr. Martin Molitor, Ph.D.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 1. 2020
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 30. 6. 2016
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 23. 6. 2015
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 11. 2012
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2009
Zvětšení prsou
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 5. 7. 2018
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 6. 11. 2008
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 8. 2015
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 4. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi