Asymetrická prsa

Asymetrická prsa

Asymetrie se obvykle projevuje během vývoje hrudníku v pubertě. Je velmi běžné mít asymetrický hrudník, ale když je asymetrie příliš výrazná, může ženě způsobovat komplexy a po psychické stránce ji může negativně ovlivnit.

Co jsou asymetrická prsa?

Asymetrická prsa

Asymetrická prsa jsou zcela normální

Asymetrie prsou (asymetrická prsa) jsou zcela normální, jen velmi málo žen má dokonale symetrické poprsí. Asymetrie se obvykle projevuje během vývoje hrudníku v pubertě. Jedno prso je často o něco vyvinutější než druhé, ale nepříjemné pocity se dostavují, pokud je asymetrie příliš velká a ovlivňuje ženu psychicky.

Asymetrie se nemusí týkat pouze velikosti poprsí, ale může zahrnovat také:

  • Tvar prsou
  •  Polohu prsou na hrudi
  • Velikost dvorce a bradavky

Bibliografie

Healthline. 2022. Breast Asymmetry: Causes and Diagnosis. [online] Available at: <https://www.healthline.com/health/breast-asymmetry> [Accessed 11 May 2022].

Medicalnewstoday.com. 2022. Breast asymmetry: Causes, diagnosis, and mammogram results. [online] Available at: <https://www.medicalnewstoday.com/articles/321823#breast-asymmetry-and-mammogram-results> [Accessed 11 May 2022].

Buoyhealth.com. 2022. Breast Asymmetry | Causes, How Common It Is & Treatments. [online] Available at: <https://www.buoyhealth.com/learn/asymmetrical-breasts#causes-and-conditions> [Accessed 11 May 2022].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."