5 nejdůležitějších faktů a mýtů o botoxu

Aplikace botulotoxinu je pro nás, kdo se chceme stále udržovat krásnými a předcházet vráskám, jistě zajímavé téma – napsalo se o něm už tolik věcí, ale čemu věřit? Je třeba se bát pravidelné aplikace? Zeptala jsem se MUDr. Jany Hlaváčkové, která za posledních 10 let, kdy se aplikaci botulotoxinu věnuje v nemocnici i soukromé praxi, ošetřila stovky pacientů. Společně jsme pro vás "vypíchly" 5 nejčastějších faktů a mýtů s ním spojených.

1. Botulotoxin mi změní výraz tváře a už to nebudu já

Botulotoxin změní mimiku v tom smyslu, že klientka nebude pohybovat ošetřenou partií. Nebo, pokud se aplikuje menší množství, mohou vymizet jen některé vrásky a jiné zůstávají, vzhled je přirozenější. Pokud by si klientka nechala ošetřit všechny partie ve stejnou dobu, potom bude tento zákrok velkou změnou, a jak s úsměvem dodává paní doktorka Hlaváčková: “Lékař s praxí 'figurínu' nevytvoří.”

NÁŠ TIP:

Vyhledejte lékaře, který má s aplikací botoxu praxi, čtěte pozorně hodnocení pacientů! Pokud je to vaše první zkušenost – vyzkoušejte ošetření jedné oblasti a počkejte na výsledky.

2. Jak půjdu jednou, budu muset chodit pořád

Klienti botulotoxinu nepropadají, pouze zjistí, že je zákrok efektní a chtějí si tento efekt prodlužovat. U každého člověka je výrazně odlišná "udržovací" doba. U někoho má lepší výsledek aplikace častější s menším množstvím použitého materiálu. Jinému stejný efekt přinese jednorázová aplikace většího množství.

NÁŠ TIP:

Nejvíce zjistíte, pokud se zeptáte těch, kteří na botox chodí pravidelně - zeptejte se pacientů, o své zkušenosti napsali ZDE >>

b761475a761476
Ukázka fotografií před/po po zákroku, MUDr. Jana Hlaváčková

3. Když přestanu chodit na botulotoxin, tak se moje vrásky ještě zhorší

Pokud klient přichází po delší době, vrásky už mohou být v původním rozsahu, ale nikdy se pouze aplikací botulotoxinu nestanou výraznějšími. Naopak, pokud je některým partiím na čas omezena hybnost, klientka si může odvyknout některé svaly používat a i po vyloučení botulotoxinu už se tyto vrásky nevytvoří a nefixují. Toto se týká např. glabely (vrásek mezi obočím), které se tvoří při častém mračení, někdy i bezděčném. “Běžně vrásky nevznikají náhle během několika měsíců, při odeznívání účinku botulotoxinu však ano, proto si některé klientky myslí, že jich mají více než před zákrokem," popisuje svoji zkušensot z ordinace MUDr. Hlaváčková.

4. Botulotoxin je jed a může být nebezpečný

Ano, botulotoxin typu A je jed, ale velice záleží na velikosti aplikované dávky. V estetické medicíně se používají dávky, které při správném aplikování nejsou rizikové. V jiných oborech (neurologie a pod.)  se tyto dávky mnohonásobně zvyšují, aby se dosáhl požadovaný efekt. Pro účely estetické medicíny se používá zdraví neškodná dávka, jejíž účinek časem pomine a tělo jej zcela přirozeně vyloučí.

5. Čerstvost botuxu má vliv na efekt na výsledek

Botulotoxin se po namíchání musí vyaplikovat do 24 hodin, jinak je účinnost menší.

NÁŠ TIP:

Využívejte BOTOX party nebo aplikační dny na klinikách, abyste měli záruku čerstvého botoxu a maximalizovali efekt.

Máš zkušenost s botulotoxinem? Dej o tom vědět ostatním, napiš své hodnocení SEM >>.

Aktualizováno: 26.9.2016

Odstranění vrásek pomocí botulotoxinu - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní