G-bod pacientkám nezvětšuji, protože na něj nevěřím

Autor:

Labioplastika patří mezi zákroky, o kterém pacientky moc nemluví, který ale dokáže doslova změnit jejich život. Víte, co vše obnáší labioplastika a co modelace dámského genitálu? A jaká jsou hlavní rizika? Na téma operace intimních ženských partií jsme si povídali s předním odborníkem MUDr. Svatoplukem Svobodou.

plavky bikini zena labioplastika2

Jaký je rozdíl mezi labioplastikou a modelací dámského genitálu?

MUDr. Svoboda: Rozdíl je zásadní. Labioplastika se týká pouze malých stydkých pysků, zatímco modelace genitálu řeší vzhled celého zevního genitálu, upravuje poměr mezi malými a velkými pysky i okolí klitorisu. Celková modelace genitálu není vůbec jednoduchá a krátká operace, je třeba ji provádět s velkou pečlivostí. Proto je nutné operovat vždy v celkové anestezii.

mudr svoboda 2
MUDr. Svatopluk Svoboda

Jaká jsou rizika intimních operací?

MUDr. Svoboda: Zásadně tyto operace žádné velké riziko nemají. Ale protože jde o velice prokrvenou tkáň, tak někdy hrozí nebezpečí určitého krvácení, které se ale dá vždy vyřešit. Samozřejmě, že v případě nedodržení striktních pooperačních zásad je také nějaké riziko infekce.

Mají podle Vás intimní operace vliv na kvalitu sexu?

MUDr. Svoboda: Dosud jsem se nesetkal s poznatkem, že by intimní operace kvalitu sexu zhoršila. Spíše naopak, zhruba polovina pacientek po operaci mi říká: „Pane doktore, teď teprve vím, o čem ten sex je.“ Sexualita žen je poněkud jiná, než u mužů, kromě fyzického kontaktu je velmi závislá na psychice, a tak jsou-li ženy spokojené s tvarem a vzhledem svého genitálu, nestydí se, uvolní se a mohou sex lépe prožívat.

Co si myslíte o zvětšování G-bodu pomocí plastické operace?

MUDr. Svoboda: Vůbec si nejsem si jistý, zdali nějaký G-bod existuje. Podle mého názoru je to trochu pověra. Takže já bych ho určitě nikomu nezvětšoval.

Profil MUDr. Svobody si můžete prohlédnout ZDE

Aktualizováno: 30.5.2019

Diskuze k tématu

Plastická operace stydkých pysků (Labioplastika) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní