Lifting pomocí nití Happy Lift s MUDr. Zakoutem

Autor: Miš_

Obliba neinvazivních zákroků, nebo těch miniinvazivních stále roste – důvody jsou jasné. Pacienti chtějí vypadat lépe rychleji, s menšími bolestmi, menším rizikem komplikací a také chtějí co nejméně omezit své aktivity. Niťový liftingy tak určitě zamotaly hlavy mnoha pacietnům řešili-li stárnoucí obličej. Doktor Zakout je zkušeným plastickým chirurgem, který provádí ročně mnoho chirurgických faceliftů, ale aplikuje také nitě. Ptali jsme se na to, co vás zajímá nejčastěji.

Pane doktore, Zakoute, niťové liftingy jsou nyní velmi populární a pro pacientky je to velmi časté téma. V čem vidíte hlavní benefity pro pacienta?

Hlavní výhoda je,že se jedná o miniinvazivní zákrok, který nezanechá žádné jizvy a který se provádí v lokální anestezii,ambulantně. Dále krátká doba rekonvalescence.

Ne každý stárne stejně rychle, proto asi není možné říci, do 40 jsou vhodné mezonitě a pro pacientky 50+ pak jedině facelift. Na základě čeho se tedy rozhodujete, zda je pro pacientku vhodnější niťový lifting a nikoli už facelift?

Nezáleží na věku, ale na konkrétním nálezu. Vypnutí pomocí nití je doporučno v případě menších poklesů. Pokud se jedná o výrazný pokles a nadbytek tkání, tak určitě výsledek chirurgického liftingu je výraznější.

Jaká jsou reálná očekávání po zákroku nitěmi? Jsou srovnatelné s faceliftem?

 Výsledek chirurgického liftingu je vždycky více znatelný. Ale tam, kde ještě není indikovaný chirurgický facelift ,ale pacientka požaduje mírné vypnutí, tak použití nití je na místě.

vypnuti obliceje1 vypnuti obliceje2

        happy lift -  před zákrokem                        happy lift - 1 měsíc po zákroku

Provádí se niťový lifting v kombinaci i s jinými zákroky? (filery, botox? A jiné?)

Já osobně obvykle nekombinuji s jinými zákroky. Jedná se o cizí material, který je aplikován do podkoží s možností vzniku otoku a modřin. Je lepší s další doplňující metodou vyčkat.

O mezonitích je již možné naleznout řadu informací – často se ale liší podstatnou informací a to délkou výsledného efektu. Jaká je zkušenost vaše a vašich pacientek?

Jako po každém jiném estetickém zákroku, tak i po použití nití dojde ke zlepšení nálezu a omlazení. Proces stárnutí, gravitace a postupné ochabnutí tkání ale pokračuje dále. Rychlost tohoto procesu je individuální podle genetické predispozice, životního stylu a mnoha dalších faktorů. K dalšímu vypnutí obličeje pomocí nití naše pacientky přicházejí nejdříve za pět let po první aplikaci.

Jedna věc je délka výsledného efektu a druhá podstatná věc je míra tohoto efektu, zda je dostačující a pro pacienta uspokojivá. Hodně záleží na typu nití a na zkušenosti lékaře. Velmi důležitá je také předoperační konzultace a vysvětlení reálného očekavaného efektu.

vypnuti obliceje3 vypnuti obliceje4

     happy lift - před zákrokem                          happy lift - 1 měsíc po zákroku

Pro řadu pacientek je jistě také velmi matoucí široká škála různých typů. V čem se liší a jak si vybrat ty správné?

Je skutečně mnoho typů nití. Liší se jednak podle toho, zda jsou vstřebatelné nebo nevstřebatelné a jednak podle povrchu. Povrch je buď hladký nebo jsou na něm jsou zoubky nebo háčky, které se zachytí do měkkých tkání pod kůží. Tyto háčky mají různé směry a podle toho je pak určen způsob aplikace a mechanismus efektu. Každé pracoviště má své zkušenosti s některým typem,my máme nejlepší zkušenosti s italskými nitěmi happylift a ancorage, které jsou vstřebatelné a mají kromě liftingového efeku i efekt revitalizační a omlazující na povrchu kůže.

Kdo může mezonitě aplikovat?

Nitě by měl aplikovat kvalifikovaný a řádně vyškolený lékař se zkušenostmi v oblasti estetické chirurgie.

Nezodpověděli jsme vám na všechny dotazy? Zeptejte se v poradně pro niťový lifting , nebo přímo MUDr. Zakouta

Aktualizováno: 8.1.2016

O kom se píše:

Zakladatel a vedoucí lékař kliniky plastické chirurgie Cleopatra Clinic. Pan doktor navštěvuje upravidelně odborné mezinárodní vzdělávací kongresy a je lektorem pro niťový lifting Happy Lift.

Autor
Miš_

Facelift - Mezonitě - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní