Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jaký je ten pravý implantát pro zvětšení vašich prsou?

Jaký je ten pravý implantát pro zvětšení vašich prsou?
ABClinic Art & Beauty
Klinika ABClinic Art & Beauty poskytuje svým klientům komplexní péči. Nabízí široké spektrum chirurgických i nechirurgických zákroků. Na klinice se o vás postará profesionální tým zkušených lékařů.
Vytvořeno: 13. 10. 2020 · Aktualizováno: 27. 10. 2021
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Na co všechno je třeba se zaměřit při výběru implantátu, který byste rozhodně neměly podcenit? Poradí vám renomovaný plastický chirurg MUDr. Patrik Paulis působící na klinice ABClinic Art & Beauty.

Co je nutné vědět pro správný výběr vhodného implantátu před zvětšením prsou? Jaký prsní implantát je pro vás vůbec vhodný? Jaký vliv má tvar implantátu či jeho profil na výsledek vaší operace? To jsou otázky, kterými se zabývá každá žena před augmentací. Mnohdy ale naráží na celou řadu nejasností. Podívejme se nyní tedy trochu detailněji, na co všechno je vlastně potřeba se při výběru implantátu zaměřit.

Zdá se být snadné vybrat si ten správný implantát podle fotek na internetu, poradit se s ostatními pacientkami a nechat si doporučit implantáty dle zkušeností jiných žen. Ale pozor – prsní implantát, který vyhovuje jedné ženě, nemusí být vůbec vhodný pro jinou. Výběr prsních implantátů není dobré podcenit. Je třeba zohlednit celou škálu faktorů, které ovlivňují operaci samotnou a také řadu vlastností jednotlivých značek a provedení.

Vaše rozhodování se nikdy neobejde bez osobní konzultace s odborníkem, tedy atestovaným plastickým chirurgem, který provádí augmentace prsou často a rutinně. Takový lékař si v praxi už mnohokrát vyzkoušel, jak ten či onen implantát u konkrétní ženy s danou dispozicí ve skutečnosti vypadá. Plastičtí chirurgové z kliniky ABClinic Art & Beauty takovými experty jsou. Provedli již více než tisíc operací prsou, a navíc se pravidelně vzdělávají na odborných kongresech a sledují nejmodernější trendy plastické medicíny. Následující text o typech prsních implantátů vzešel z diskuze s MUDr. Patrikem Paulisem, vedoucím lékařem a plastickým chirurgem kliniky ABClinic Art & Beauty.

Jakou výplň implantátu zvolíte?

Převážně v USA byly původně používány prsní implantáty s výplní z fyziologického roztoku. V dnešní době je nejpoužívanějším materiálem jak v Evropě, tak v Americe v naprosté většině silikonový gel. Proto je i nabídka silikonových implantátů na trhu mnohem širší. Díky tomu je také snazší se přesně přizpůsobit každé ženě a jejím potřebám. Během konzultace si můžete vzít do ruky implantáty s různými gely, vyzkoušet si, který je měkký, který se lépe přizpůsobí a zjistíte, který je vám na dotyk nejpříjemnější.

3D vizualizace
Obr.: 3D vizualizace před zvětšením prsou

Nejen ve velikosti je půvab

Není žena, která by netoužila po krásném poprsí. Tato krása spočívá nejen ve velikosti prsou, moderní ženy a dívky trápí často také jejich tvar a jejich pevnost. Žena chystající se na operaci má svou představu o tom, jakou velikost prsou by si přála, jaký košíček podprsenky by chtěla nosit a jestli má po zvětšení její výstřih působit ještě přirozeně, nebo má její okolí hned na první pohled poznat, že byla její ňadra operována. Přání pacientky je prvním důležitým kritériem, může však být výrazně omezeno konstitucí ženy, jejími anatomickými poměry.

Odpovědět na otázku, jak velký implantát zvolit, není vždycky snadné – není číslo jako číslo. Velikost implantátu se uvádí většinou v mililitrech, jedná se tedy o jeho objem. Každý implantát disponuje nějakou šířkou, výškou a projekcí (označovanou také jako profil). Pro určení objemu implantátu je důležitý každý tento jednotlivý rozměr. Nejde srovnávat implantáty jen podle uvedeného objemu – objem je stejný u velkého množství implantátů o různé velikosti. A navíc i ten samý implantát by u jedné ženy znamenal zvětšení na košíček B u jiné ženy podobné dispozice na košíček C. Jak z toho kruhu ven? Řešte vaši osobní situaci se svým chirurgem při pohovoru na klinice!

implantát
Obr.: Stejný objem implantátu může znamenat různý průměr a projekci

Z praktického pohledu výběru toho správného implantátu: ženy mají různou tělesnou konstituci, jsou jinak vysoké, mají jinak široká ramena, hrudník či boky, mají také odlišně vyvinutou prsní žlázu. Aby byla při zvětšení prsou zachována harmonie celé postavy, musí velikost vysněných prsou odpovídat celkovým proporcím ženy – prsa by neměla být ani příliš velká na velmi úzkém hrudníku ani malá u pacientky se širokými boky.

Protože většina žen se před augmentací zabývá především velikostí implantátu a pro lékaře je porozumění očekáváním a představám pacientky klíčové, je ženám na klinice ABClinic Art & Beauty k dispozici přístroj, který umožňuje 3D vizualizaci jejich budoucích prsou. Díky této simulaci může lékař společně s klientkou po zadání všech potřebných údajů modelovat virtuálně její poprsí. Je možné vyzkoušet více velikostí, tvarů a profilů implantátů a klientka se poté doma v klidu rozhodne pro svou ideální variantu.

Jaký tvar implantátu je lepší: kulatý nebo anatomický?

Ženy, které si přejí, aby jejich výsledek vyzněl přirozeně a nechtějí na svoje operovaná prsa okamžitě upozorňovat, budou pravděpodobně upřednostňovat anatomické implantáty. Ty se díky tvaru kapky lépe přizpůsobí křivkám jejich těla. Anatomický implantát zformuje prs přirozeně tak, že ve spodní části má větší profil a v horní části hrudníku je jeho projekce plošší.

Tento předpoklad však nemusí platit vždy. Přirozený tvar prsu lze docílit i za použití kulatého prsního implantátu. Záleží například na tom, jaké množství prsní tkáně pacientka má, v jaké poloze bude implantát uložen a také na vlastnostech implantátu, např. na kohezivitě výplně. Nevýhodou anatomického implantátu je, že může v těle ženy rotovat – pootočit se, což způsobí nežádoucí deformaci prsu.

Kulaté implantáty oproti tomu zachovávají i vleže tvar polokoule. Pokud si žena přeje po zvětšení prsou spíš plný dekolt, hodí se pro ni právě kulaté implantáty. I u nich obvykle vestoje dochází k přesunu gelu do spodní části implantátu a tím prsa opět získávají přirozený tvar. Tak se chovají obzvlášť měkké implantáty, tedy implantáty s nižší kohezivitou. Jsou vkládány většinou pod žlázu a jejich tvar se mění právě působením okolní tkáně na anatomický. Tvar kulatého implantátu zůstává ve všech polohách stejný, a proto zde nehrozí riziko rotace.

Rozhodnutí o tom, jestli je pro pacientku vhodnější použít kulatý nebo anatomický implantát, se odvíjí především od umístění podprsní rýhy a postavení dvorce.

15f2225c-0a00-11eb-9516-0050568b1dee.jpg

 Obr.: Pacientka před augmentací silikonovými implantáty

72f06ec4-09ff-11eb-bef2-0050568b1dee.jpg

Obr.: Pacientka po augmentaci, byly vybrány kulaté implantáty značky Mentor, high profile, umístěné jsou pod žlázu

 Jaký povrch prsních implantátů preferujete?

Povrch implantátu má vliv na finální výsledek vaší operace, na snášenlivost okolní tkáně prsou i na tvar vašeho poprsí. Rozhodnutí o zvoleném povrchu je nejlepší přenechat po zvážení všech možných důsledků a po dohodě s pacientkou zkušenému lékaři. Ten posuzuje stav a situaci pacientky komplexně vždy primárně z hlediska bezpečnosti operace.

Implantáty s hrubším povrchem, tzv. texturované, usnadňují splynutí implantátu s okolními tkáněmi a tím pádem výrazně sníží riziko rotace implantátu. Díky texturaci je také redukováno riziko jedné z komplikací při zvětšení prsou – riziko kapsulace.

Naproti tomu je výhodou hladkých implantátů fakt, že jsou např. spojovány s menším rizikem výskytu onemocnění BIA-ALCL, který je sice u pacientek se silikonovými prsními implantáty obecně velmi nízký, ale i tak by měla být žena o této problematice před plastikou prsů informována.

Jak tedy nejlépe vybrat implantát, se kterým bude žena po zvětšení prsou spokojená?

Jak nyní víme, při výběru implantátu hraje roli celá řada faktorů. Možná vás napadne, že zohlednit je všechny nemusí být tak snadné. Rozhodnutí o operaci prsou děláte jednou za život, proto by mělo být skutečně dobře promyšlené. Lékaři kliniky ABClinic Art & Beauty dokáží každé ženě nabídnout individuální řešení a doporučit jí na míru vhodný implantát skutečně právě pro ni.

Tento článek vznikl za laskavé podpory MUDr. Patrika Paulise

Zajímá vás, jak budou vaše prsa vypadat po operaci? Sjednejte si termín 3D vizualizace na naší klinice.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.