Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Mommy makeover aneb: Jak získat zpět dívčí postavu po dětech

Mommy makeover aneb: Jak získat zpět dívčí postavu po dětech
ABClinic Art & Beauty
Klinika ABClinic Art & Beauty poskytuje svým klientům komplexní péči. Nabízí široké spektrum chirurgických i nechirurgických zákroků. Na klinice se o vás postará profesionální tým zkušených lékařů.
Vytvořeno: 10. 11. 2020 · Aktualizováno: 23. 5. 2022
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Ženské tělo je v průběhu života obecně vystaveno mnoha hormonálním a s nimi spojeným váhovým výkyvům. Období, které snad nejvíce ovlivní postavu ženy, je těhotenství a porod. Naštěstí dnes už maminky nejsou odkázány svému osudu, ale mohou svému tělu i po dětech navrátit svůdné křivky. Paní doktorka Věra Šatánková z kliniky ABClinic Art & Beauty jako žena ženám velice dobře rozumí, a navíc jim jako odbornice na operaci zvanou Mommy makeover dovede pomoci.

Mommy makeover je v podstatě sada operací, které se provádějí po těhotenství a porodu. Všichni víme, že už v těhotenství se vlivem hormonů kůže obzvláště na břiše rozvolňuje a rozšiřuje, aby se miminko mohlo zdárně vyvíjet a růst. Zvětšují se prsa, aby žena mohla miminko kojit, a stává se, že se při tomto procesu poškodí kůže, která pak u většiny žen není schopná stáhnout se zpátky. Vlivem hormonálním se také více ukládá v těhotenství tuk v určitých oblastech jako jsou boky, pas, břicho, stehna a někdy i paže.

Cílem operace Mommy makeover je navrácení těla ženy do stavu, v jakém bylo před těhotenstvím, dodat mu opět mladistvý vzhled. Proto se při tomto kombinovaném zákroku zaměřujeme především na operace břicha, prsou, redukci tukových polštářků a úpravu genitálií.

Abdominoplastika

Abdominoplastika, plastická operace břicha, je jedním z kroků Mommy makeover.

Při abdominoplastice je zpravidla:

  • odstraněn kožní nadbytek s tukovou vrstvou, čímž eliminujeme velké množství strií
  • zpevněna břišní stěna
  • přesazen je pupík a vytvořen mladistvý tvar pupíku, který má vertikálně oválný tvar na rozdíl od horizontálního tvaru staršího pupíku
  • sešita diastáza, rozestup přímých břišních svalů
  • odsán tuk na horní polovině břicha
  • vylepšena oblast nad stydkou kostí, tzv. Venušin pahorek

Liposukce v oblasti břicha je u žen specifická, jelikož se u nich netvoří na břiše tzv. „pekáč buchet“ jako u mužů. Ženy mají 2 pruhy – svislé svaly po obou stranách břicha a mezi nimi mírný propad. „Liposukcí se snažím vytvořit zdání svalů, tzn. modeluji ze zbylého tuku svaly. Musí se odsát boky až dozadu. Tím se vytvoří jak zepředu, tak z profilu krásná štíhlá kontura. Sešitím diastázy se břicho stane plošším a celkově se postava optimalizuje“, říká MUDr. Věra Šatánková.

abdominoplastika
Obr.: Pacientka na obrázku podstoupila kompletní abdominoplastiku

Modelace prsou

Po těhotenství, po kojení a po redukci váhy jsou prsa často povislá, vyprázdněná, tkáň zmenší svůj objem a kvůli snížené elasticitě dochází k vytažení kůže. V tomto případě jsme provedli modelaci neboli lifting prsou. Byl zvolen řez kolem bradavky a dolů do podprsní rýhy, kde není téměř vůbec vidět.

modelace
Obr.: Modelace povislých prsou po těhotenství

Zvětšení prsou s implantátem

Pokud prsa po kojení zůstanou prázdná, nejsou příliš povislá a pacientka si přeje zvětšit jejich objem, pak můžeme provést čistou augmentaci. Pro zvětšení prsou je ideální použití silikonového implantátu.

augmentace
Obr.: Zvětšení malých prsou po těhotenství

Redukce prsou

Někdy kvůli váhovým přírůstkům dojde ke zvětšení prsou, která přitom ale ztratí svůj pevný mladistvý vzhled. V takových případech se přistupuje k modelaci prsou včetně jejich zmenšení. Zmenšením prsou dojde k jejich zpevnění a celkově vznikne dojem štíhlejší postavy. Klientky si také často pochvalují zmírnění bolesti zad.

redukce prsou
Obr.: Redukce prsou u pacientky po těhotenství

Modelace s implantátem

Jestliže během mateřství dojde k úbytku prsní tkáně, pomůže nám dodatečně k modelaci i vložení implantátu.

3202e5d2-1cfa-11eb-a5cc-0050568b1dee.jpg
9508668e-1cfa-11eb-bd52-0050569948e1.jpg

Obr.: Modelace prsou a doplnění objemu implantátem v jedné operační době

Liposukce

Tuk, který se v těhotenství ukládá zejména kolem pasu, na bocích, kolem kyčlí a na stehnech může být liposukcí odsán, přičemž se celkově optimalizují jednotlivé proporce a kontury těla tak, aby žena nabyla zpět mladistvé štíhlé siluety.

liposukce
Obr.: U pacientky po těhotenství byl odsán tuk v oblasti kyčlí, odstraněny tzv. rajtky, vytvarována hýždě do pevného kulatého tvaru, boky neboli love handles, vnitřní a vnější stehna, a liposukcí upravena i oblast kolen

Labioplastika – operace stydných pysků

Těhotenství a porod poznamenají většinou nehezky i tu nejintimnější oblast ženského těla – lábia. Malé stydké pysky se povolí a vyčnívají ven mimo velké stydké pysky. To může činit nepříjemné problémy při nošení těsného prádla, při cyklistice nebo dokonce při sexu. Labioplastikou jsou malé stydké pysky zmenšeny, čímž jim znovu navrátíme estetický vzhled.

Mateřství je úžasným posláním žen. Pokud má však žena dojem, že jí ubralo na svůdných křivkách, může využít možností dnešní plastické chirurgie. Prvním krokem může být  konzultace a výběr operatéra. 

Přejeme Vám hodně štěstí na Vaší cestě za znovuzískáním Vaší dívčí postavy.

Tento článek vznikl s laskavou podporou MUDr. Věry Šatánkové, ABClinic Art & Beauty

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.