Mezoterapie aplikačním perem

Autor:

Do České a Slovenské republiky vtrhla nová mezoterapie Mesolis plus od švýcarské firmy Anteis, která doslova jako uragán smetla všechny dosavadní mezoterapie na trhu. O tom, že zcela unikátní není pouze její složení, ale i způsob její aplikace pomocí aplikačního pera, jsme si povídali s Mudr. Hanou Plachou.

Čím je tato mezoterapie tak výjimečná?

Tato mezoterapie je naprosto unikátní tím, že obsahuje nejvyšší koncentraci nezasíťované kyseliny hyaluronové (18 mg/ml) na trhu a navíc obsahuje také glycerol, což je stejně jako kyselina hyaluronová látka tělu vlastní a má skvělé hydratační, antiseptické a antioxidační účinky. Dokonce se v roce 2002 zjistilo, že v naší kůži existují receptory (AQP3), které pumpují glycerol do buněk epidermis a tím se výrazným způsobem podílejí na jejich hydrataci. Nejnovější studie také ukázaly, že glycerol výrazně zpomaluje odbourávání kyseliny hyaluronové. Laicky řečeno, prodlouží její účinek.
Jednou větou lze tedy říci, že Mesolis plus má v sobě vše co naše pleť potřebuje - tedy kyselinu hyaluronovou i glycerol, takže výsledkem je úžasná a na první pohled viditelná hydratace pleti. Dosud jsem používala mezoterapii, která obsahovala směs vitamínů a hyaluronové kyseliny. Pacientky, kterým jsem aplikovala Mesolis plus mi okamžitě telefonovaly a ptaly se, co jsem jim to vlastně udělala s pletí, protože výsledku si všimli i jejich jinak nevšímaví manželé. Tuto mezoterapii nyní aplikujeme i tzv. automatickým aplikačním perem, které snižuje bolestivost mezoterapie, nevytvoří se po něm tolik modřin a je přesnější v dávkování kyseliny do jednotlivých vpichů. Mohu si nastavit různě velké kapky, které pak aplikuji. To znamená, že velkou kapku dám do hodně ochablého dekoltu, ale na krk již dám jemnější dávkování apod.
Jedna moje pacientka mi děkovala za ošetření Mesolisem plus a doslova řekla, že ji ošetření perem připadalo jako foukání větříčku.

mudr placha

Která místa se mohou Mesolisem plus ošetřit?

Tato mezoterapie se dá provádět stejně jako klasické mezoterapie na obličeji, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Mezoterapii provádíme buď jako prevenci vrásek u mladších klientek a nebo pak k vylepšení pružnosti a hydratace povadlé, stárnoucí a suché kůže u starších klientů. Víte, já si prostě osobně myslím, že pokud chcete výrazné omlazení pleti, tak musíte dát pleti to, co si žádá a to je kyselina hyaluronová. Tu má totiž každý z nás normálně v organizmu a z celého množství ji naše kůže obsahuje 50%.Tato kyselina zodpovídá za napětí, elasticitu a zadržování vody. Vlivem stárnutí si ji však náš organismus nedokáže vyrobit a tak pomalu viditelně stárneme. Nevěřím však na aplikaci této kyseliny pouze povrchově na kůži, tím se nám dostane pouze do povrchových vrstev, které se do několika dnů sloupnou. Takže jak jinak dostat kyselinu do organizmu než ji přímo aplikovat na místo kde ji chceme mít? Přeci injekčně. Nezanedbatelný je i fakt, že každý vpich způsobí mikrozánět a tím se nastimuluje novotvorba kolagenu.

Jak často se mezoterapie Mesolisem plus musí podstoupit, je to stejné jako u ostatních mezoterapií?

Je to dosti podobné aplikační schéma a mělo by se dodržet. První tři aplikace se provádí ve 2-3 týdenním rozestupu. Čtvrté ošetření by mělo následovat za 2 měsíce a poslední za 6 měsíců.

Co je aplikační pero a jak se odlišuje od dosud známých pistolí na aplikaci mezoterapie?

Aplikační pero od firmy Anteis je lehoučké a na rozdíl od všech ostatních pistolí na trhu si na něm můžete navolit jak velikost kapky, kterou vpravujete do kůže, tak i rychlost průtoku materiálu, protože i ta je velice důležitá. Vpravíte-li totiž aplikovanou látku příliš rychle, tak je to pocitově pro pacienta daleko bolestivější než pomalá kontinuální aplikace. Navíc se aplikačním perem dá aplikovat nejenom mezoterapie, ale i běžné výplňové materiály.
Na přání pacientů aplikujeme i mezoterapii Revitacare (Francie), která je směsí zhruba 30 vitamínů a pleti prospěšných látek.
Cena jedné mezoterapie záleží na typu užité mezoterapie a množství spotřebovaného materiálu. Pohybuje se od 1500 Kč - 4500 Kč.

Před/po fotky

mesolis ba 1

Aktualizováno: 30.1.2012

Diskuze k tématu

Mezoterapie (revitalizace obličeje, krku, dekoltu, rukou) - Novinky

Jak se zbavit kruhů pod očima

MUDr. Petra Moravcová

Kruhy pod očima evokují unavený dojem či přidávají na věku. Vznikají z nedostatku spánku, stresu, dehydratace či jsou...

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní