Dejte pleti napít - aneb není mezoterapie jako mezoterapie

Autor:

Do České a Slovenské republiky vtrhla nová mezoterapie Mesolis plus od švýcarské firmy Anteis, která doslova jako uragán smetla všechny dosavadní mezoterapie na trhu. Zcela unikátní není pouze její složení, ale i způsob její aplikace pomocí aplikačního pera. Zeptali jsme se na ní lékařky MUDr. Hany Plaché z laserového centra Denife v Karlových Varech, která tuto revoluční mezoterapii s velkým úspěchem aplikuje.

Paní doktorko, čím je tato mezoterapie tak výjimečná?

Tato mezoterapie je naprosto unikátní tím, že obsahuje nejvyšší koncentraci nezasíťované kyseliny hyaluronové (18 mg/ml) na trhu a navíc obsahuje také glycerol, což je stejně jako kyselina hyaluronová látka tělu vlastní a má skvělé hydratační, antiseptické a antioxidační účinky. Dokonce se v roce 2002 zjistilo, že v naší kůži existují receptory /AQP3/, které pumpují glycerol do buněk epidermis a tím se výrazným způsobem podílejí na jejich hydrataci. Nejnovější studie také ukázaly, že glycerol výrazně zpomaluje odbourávání kyseliny hyaluronové. Laicky řečeno, prodlouží její účinek.
Jednou větou lze tedy říci, že Mesolis plus má v sobě vše co naše pleť potřebuje - tedy kyselinu hyaluronovou i glycerol, takže výsledkem je úžasná a na první pohled viditelná hydratace pleti. Dosud jsem používala mezoterapii, která obsahovala směs vitamínů a hyaluronové kyseliny.

mudr placha2

Pacientky, kterým jsem aplikovala Mesolis plus mi okamžitě telefonovaly a ptaly se, co jsem jim to vlastně udělala s pletí, protože výsledku si všimli i jejich jinak nevšímaví manželé. Tuto mezoterapii nyní aplikujeme i tzv. automatickým aplikačním perem, které snižuje bolestivost mezoterapie, nevytvoří se po něm tolik modřin a je přesnější v dávkování kyseliny do jednotlivých vpichů. Mohu si nastavit různě velké kapky, které pak aplikuji. To znamená, že velkou kapku dám do hodně ochablého dekoltu, ale na krk již dám jemnější dávkování apod.
Dnes jsem od jedné své pacientky dostala e-mail, kde mi děkovala za ošetření Mesolisem plus a doslova napsala, že ji ošetření připadalo jako foukání větříčku.

Která místa se mohou Mesolisem plus ošetřit?

Tato mezoterapie se dá provádět stejně jako klasické mezoterapie na obličeji, krku, dekoltu a hřbetu rukou. Mezoterapii provádíme buď jako prevenci vrásek u mladších klientek a nebo pak k vylepšení pružnosti a hydratace povadlé, stárnoucí a suché kůže u starších klientů. Víte, já si prostě osobně myslím, že pokud chcete výrazné omlazení pleti, tak musíte dát pleti to, co si žádá a to je kyselina hyaluronová. Tu má totiž každý z nás normálně v organizmu a z celého množství ji naše kůže obsahuje 50%.Tato kyselina zodpovídá za napětí, elasticitu a zadržování vody. Vlivem stárnutí si ji však náš organismus nedokáže vyrobit a tak pomalu viditelně stárneme. Nevěřím však na aplikaci této kyseliny pouze povrchově na kůži, tím se nám dostane pouze do povrchových vrstev, které se do několika dnů sloupnou. Takže jak jinak dostat kyselinu do organizmu než ji přímo aplikovat na místo kde ji chceme mít? Přeci injekčně. Nezanedbatelný je i fakt, že každý vpich způsobí mikrozánět a tím se nastimuluje novotvorba kolagenu.

A jak často se tato mezoterapie musí podstoupit, je to stejné jako u ostatních mezoterapií?

Je to dosti podobné aplikační schéma a mělo by se dodržet. První tři aplikace se provádí ve 2-3 týdenním rozestupu. Čtvrté ošetření by mělo následovat za 2 měsíce a poslední za 6 měsíců.

A bude se cenově tato mezoterapie výrazně odlišovat od dosavadních mezoterapií?

Tak samozřejmě, kvalita se v ceně musí zákonitě odrazit, ale nebude to nijak dramatické. Ceny se budou lišit pracoviště od pracoviště, ale zhruba se budou pohybovat od 2 500 Kč do 4 000 Kč. Záleží také na množství použité látky.

Mluvila jste o aplikačním peru, to je obdoba dosud známých pistolí na aplikaci mezoterapie?

Na první pohled by to tak mohlo vypadat, ale není tomu tak. Aplikační pero od firmy Anteis je lehoučké a na rozdíl od všech ostatních pistolí na trhu si na něm můžete navolit jak velikost kapky, kterou vpravujete do kůže, tak i rychlost průtoku materiálu, protože i ta je velice důležitá. Vpravíte-li  totiž aplikovanou látku příliš rychle, tak je to pocitově pro pacienta daleko bolestivější než pomalá kontinuální aplikace. Navíc se aplikačním perem dá aplikovat nejenom mezoterapie, ale i běžné výplňové materiály.

A jakým způsobem se dají aplikačním perem aplikovat výplně, dovedu si představit aplikaci mezoterapie, ale výplní?

Ráda bych podotkla, že do aplikačního pera lze dát jakoukoliv dostupnou výplň na trhu. Tuším, že pouze jedna výplň na trhu se do pera pro svoji šířku nevleze.
Takže jakoukoliv výplň po nasazení do pera používám buď s kanylami nebo s běžnou injekční stříkačkou.
Kanyly jsou ale naprosto úžasné v tom, že jde o dlouhé tupé jehly, různého průsvitu, které mají po straně aplikační otvor a dají se použít téměř ve všech oblastech. K vyplnění nasolabiálních vrásek, k výplní propadlin pod očima, ke zvětšení objemu tváří a tím i pozvednutí celého obličeje, ale také se jimi dá skvěle vyplnit defekty kolem brady a pozvednout např. i dolní koutky a nebo i vyplnit rty. Ošetření probíhá tak, že si v lokální anestezii Emlou nebo Mesocainem vytvořím širší jehlou nebo očním kopíčkem na vytahování tělísek z oka malý otvor, kterým pak protáhnu kanylku a při zpětném pohybu sešlápnu pedál aplikačního pera, které pomalu, ale velice pravidelně vypouští samotnou výplň. Tato metoda je, jak už jsem jednou uvedla daleko méně bolestivá, tupá kanyla netraumatizuje tolik tkáně a jsou po ní menší otoky a modřiny než při injekční aplikaci. Zanedbatelné není ani to, že provedeme pouze jeden vpich a ne několik jako při injekční aplikaci. Pacientky pak většinou uvádějí, že cítí pouze tlak. Musím říci, že když jsem pero uviděla poprvé a uslyšela jeho cenu, tak jsem si řekla, že je to další nepotřebná blbost do mé ordinace. Jakmile jsem ho však vyzkoušela, tak mi bylo jasné, že to bude můj nejlepší kamarád. Chce to cvik, ale pak je to daleko větší komfort jak pro pacienta, tak pro lékaře.

Paní doktorko, vaše centrum sídlí v Karlových Varech, tam je předpokládám především ruská klientela co vše vaše centrum nabízí? A co je u ruské klientely nejoblíbenější?

Víte, já nemám ráda, když někdo dělá všechno, to pak totiž nedělá dobře vůbec nic a tak jsem se začala specializovat pouze na obličej. Dá se říci, že jsem vsadila na jednu kartu a ta vyšla. Většina lidí ať už cizinců nebo Čechů brzy pochopila, že vím dobře co dělám a o čem mluvím. Také jsem známá tím, že na sobě všechno zkouším. Takže pokud něco nefunguje, tak to u nás zkrátka nenajdete. Specializujeme se na klasické zákroky jako je vyhlazování vrásek na obličeji, krku a dekoltu botulotoxinem, hyaluronovou kyselinou, frakčním laserem a IPL světlem. Na projasnění, osvěžení a hydrataci provádíme již zmiňovanou invazivní mezoterapii, mikrodermoabrazi, chemický peeling, ultrazvukové čištění pleti a řadu dalších kosmetických zákroků. Z plastických operací provádíme operaci horních a dolních víček. Takže jak vidíte, vše se týká pouze obličeje. Co se týká ruské klientely, tak musím říci, že mají o všem veliký přehled a přesně vědí co chtějí. A nejoblíbenější zákrok pro ruskou klientelu? Jednoznačně mezoterapie a fotorejuvenace.

Jak je možné, že někteří lékaři provedou výplně za velice přátelskou cenu a někteří jsou třeba i o 100% dražší? Pořád je to jenom hyaluronová kyselina, ne?

To máte jakou s auty. Také máte levná auta a drahá luxusní auta. Když v něm potom sedíte, tak vidíte i cítíte každým pórem vaší kůže diametrální rozdíl. A není kyselina jako kyselina. Některé jsou tzv. zasíťované a některé ne. Proto vám ty levné mohou vydržet třeba jen 3 měsíce a nevypadají příliš přirozeně. Některé vám vydrží déle než rok a vypadají absolutně přirozeně. Navíc si myslím, že na obličeji se nevyplatí šetřit. Tak například firma Medicontur s.r.o. do České i Slovenské republiky dovezla úplně nové výplňové materiály IV. generace s názvem Esthélis, Esthélis Basic a Fortélis Extra od švýcarské firmy Anteis, které jsou tzv. monofázické. A to je pro mne výzva. Jsou sice drahé, ale kvalitní. A na rozdíl od těch dosavadních tzv. bifázických mají méně vedlejších účinků jako je alergie, hrudkovatění, vytváření granulomů a prosvítání modrých pruhů. Je také nutno dodat, že tyto výplně získaly v roce 2009 certifikát FDA, což je nejvyšší ocenění kvality. Navíc jde o dvojnásobně zasíťovanou čistou kyselinu hyaluronovou, která vydrží až 13 měsíců. Existuje i Esthelis basic s glycerolem, kde opět stejně jako u mezoterapie Mesolis plus dochází díky glycerolu ke zpomalení odbourávání kyseliny.

Jaké zákroky máte nejraději a vidíte je jako nejvíce účinné?

Za vůbec nejúčinnější považuji vyhlazování hlubokých nosoretních vrásek právě již zmiňovanou hyaluronovou kyselinou a botulotoxinové injekce do čela a kolem očí. Tyhle dva zázraky když umíte opravdu dobře udělat, tak omladí pacientku bez nadsázky až o pět let. Vždyť řekněme si upřímně - ještě jsem neviděla, že by nějaký krém skutečně vyhladil vrásky například kolem očí a to jsem to opravdu zkoušela s těmi nejlepšími krémy od renomovaných firem! Ale botulotoxin vám tuto službu obstará do 15 dnů.

Nabízíte také ošetření frakčním laserem a mluvíte o něm jako o zázraku - je to opravdu tak skvělé ošetření?

U některých pacientek jsou výsledky tak skvělé, že když se přišly ukázat po nějaké době, tak jsem je skoro nepoznala. Pleť se úžasně vypne, dostane jednotnou barvu, stáhnou se póry, zmizí drobné vrásky, pigmentové skvrny a dokonce i hluboké jizvy po akné. Říkám tomu lifting bez skalpelu. Já vždycky říkám, že je to jako bychom vyprali polštář na vyšší teplotu než je povoleno a on se nám srazí a pak do něj nemůžeme nacpat vnitřek. Víte, že v takovém případě je pak polštářek pěkně buclatý. Stejně tak je tomu i s obličejem. Působí výrazně omlazeným a napjatým dojmem.
Je to opravdu revoluce v omlazování. Je ale dobré vědět, že existuje řada falzifikátů, takže pokud se pro toto ošetření rozhodnete, tak bych volila například Laser MiXto SX.

Jak pacientka po frakčním laseru vypadá?

Je lehce zarudlá a oteklá a musí se po dobu 7 dnů mazat speciálním hojivým krémem. Často vidím, že se píše o tom, že si pacientka může klidně nanést druhý i třetí den po zákroku make-up a vyrazit do práce. Tohle ale vůbec není pravda a mě takovéto články zlobí. Přála bych vám vidět moji kamarádku právničku, která si třetí den nanesla make-up a šla do práce, moc jsem ji litovala. Je třeba, aby pacientka znala pravdu a sice, že 7 dnů budete po zákroku vypadat naprosto katastrofálně. To znamená bude oteklá, bude mít stroupky a zároveň se začne cárovitě olupovat. Když jsem ošetřila svojí sestřičku, tak se jí doma bálo i její vlastní dítě. Ale výsledek stojí opravdu za to, protože z ošklivého káčátka se vyloupne krásná labuť.

Vaše centrum je na nádherném místě v Alžbětiných lázních v centru města a vypadá opravdu luxusně neodráží se to i v ceně?

Že vypadá luxusně beru jako poklonu, protože jsem si ho vybudovala a design navrhla úplně sama. V těchto místech bylo totiž zařízení úplně jiného rázu. Ale co se týká cen, tak jsme zjistili, že jsme nejlevnější na celém Karlovarsku. Samozřejmě, že někde mohou nabídnout i levnější výplně, tam je ale dobré se zamyslet nad kvalitou nabízeného materiálu. Kabelku si také nekoupíte ve výprodeji a v tomto případě jde o víc. Jde o váš obličej.

Jste vedoucí lékařka a majitelka centra v jednom, máte tři děti, jak to všechno zvládáte?

Myslím, že každá žena je tak trochu mimozemšťan. Jedním uchem posloucháte děti, druhým manžela, vaříte a zároveň přemýšlíte o práci. Navíc starší dceři je už 17 let a dvojčatům bude 13. Musím říci, že začátky byly opravdu velmi náročné a když byly děti menší, tak u mne v práci byly pořád. Někdy se mě pacientky ptaly, jestli tady bydlím, takže to bylo docela úsměvné, ale to už jsme všechno dávno překonali.

Ještě kratičká otázka. Nejde mi do hlavy ten název vašeho centra. Proč Denife?

Na to se ptá úplně každý, ale slíbila jsem dětem, že své centrum pojmenuji podle nich. Takže název "Denife" je složeno z počátečních písmen jmen mých dětí.
Takže těšíme se na Vás v Denife.

A my děkujeme za rozhovor.

Kosmeticko-plastické a laserové centrum Denife najdete v Alžbětiných lázních, Smetanovy sady 1, Karlovy Vary.

www.denife.cz
tel. 728 203 014

Publikováno: 17.2.2012

Mezoterapie (revitalizace obličeje, krku, dekoltu, rukou) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní