Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Moderní zbraň proti celulitidě - neinvazivní mezoterapie

Moderní  zbraň proti celulitidě - neinvazivní mezoterapie
prim. MUDr. Peter Hajduk
Žádné recenze
Za svou praxi získal atestaci z chirurgie, atestaci z ortopedie-traumatologie a atestaci z manuální medicíny. Specializuje se na lifting nitěmi APTOS. Aktivně se věnuje také léčbě vypadávání vlasů.
Vytvořeno: 6. 3. 2007 · Aktualizováno: 14. 9. 2021
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Celulitida, nevzhledná pomerančová kůže, je považována především za problém kosmetický. Ve svých pokročilejších stádiích se však stává i nezanedbatelnou komplikací zdravotní. Celulitidou trpí velké procento žen.

Jak rozpoznat stádium celulitidy

První stádium je patrné pouze při štípacím testu. Ve druhém stádiu již dochází ke změnám ve vodním hospodářství. Pomerančová kůže je viditelná při kontrakci svalu v dané oblasti. Základem terapie je v tomto stádiu zejména obnovení mikrocirkulace a zamezení další stagnace krve a lymfy v cévním systému.

Ve třetím stádiu dochází ke zmnožení vazivových vláken, která obklopují a zapouzdřují zbytnělé tukové buňky. Odtok lymfy je výrazně omezen. Nerovnosti jsou viditelné vestoje i vleže. Kůže je chladnější, při dotyku citlivá až bolestivá, se sníženou elasticitou. V hlubších vrstvách jsou hmatatelné hrbolky. Již v této fázi může docházet k poškozování – fibrotizaci - vaziva a je nutné zabránit dalším, většinou nevratným škodám!

Čtvrté stádium celulitidy není již kosmetickým, ale zdravotním problémem. Kůže je chladná, zbytnělá, napjatá a tuhá, na nejvíce postižených oblastech bývá bolestivá i bez doteku, jsou hmatatelné tvrdé bulky o průměru až 10 mm. Tuto fázi již doprovází zvýšené riziko zdravotních komplikací.

Jak celulitidu léčit?

Především je nutné působit v hlubších vrstvách pokožky. Účinnou novinkou v léčbě celulitidy je metoda nazvaná neinvazivní mezoterapie. Celulitida a její léčba pohledem lékaře – NNMTM (no-needle mesotherapyTM). V indikovaných případech může být i náhradou doposud užívané klasické mezoterapie, kdy se aktivní látka do podkoží aplikuje mnohanásobnými vpichy mikrojehlou.

Perfect Visage
Brno, Jihomoravský kraj
Praha, Praha (kraj)
Praha, Praha (kraj)

Jak neinvazivní mezoterapie funguje?

Koktejl účinných látek NNMTM vpravuje hluboko do tkáně za pomoci laserové technologie a elektrických pulzů. Zákrok je příjemnou relaxací, trvá kolem 30 minut. Oproti invazivním metodám nevyžaduje rekonvalescenci; po jeho skončení se budete cítit přibližně jako po kvalitní masáži.

No-needle mesotherapyTM již po 10 sezeních (8 týdnů) dokáže posunout celulitidu o jedno celé stádium zpět.

mezoterapie
Pacientka před a po ošetření

Co můžete od NNMTM očekávat?

Pravidelnými aplikacemi dosáhnete

  • zlepšení podkožní mikrocirkulace a metabolismu

  • usnadnění se odtoku lymfy

  • zvýšeného spalování tuků (zmenšení objemu ošetřovaných partií)

  • tonizace se svalů a stimulace tvorby kolagenu

Díky tonizačnímu efektu lze prostřednictvím neinvazivní mezoterapie výrazně zlepšit vzhled např. stárnoucích, ochablých paží.

NNMTM dokáže vaši pokožku účinně omladit

Při použití jiného složení účinných látek vykazuje NNMTM vynikající výsledky v boji proti vráskám a povadlé pleti obličeje, dekoltu či krku:

  • podporuje tvorbu kolagenu a elastinu

  • hydratuje, tonizuje a celkově revitalizuje

  • detoxikuje a chrání proti volným radikálům

  • má protizánětlivé účinky

  • sjednocuje barevný tón pokožky

V jakých intervalech je vhodné pro udržení výsledku kúru opakovat?

Při respektování všech doporučených zásad stačí k udržení dosaženého výsledku absolvovat 1-2 sezení ročně. Zkušenosti naší kliniky ukazují, že NNMTM vykazuje vynikající výsledky v kombinaci s použitím injekční lipolýzy.

Aplikace neinvazivní mezoterapie se skládá z následujících čtyř fází

  • laserová aktivace (probíhá ve dvou podfázích)

  • aktivní transport látek do epidermis

  • svalová tonizace

  • stimulace lymfatického oběhu

FÁZE 1 – Laserová aktivace

Červený laser neproniká do hloubky
Červený laser neproniká do hloubky

Červené laserové světlo (685nm) neproniká do velké hloubky - jeho veškerá energie se spotřebovává cytochromatickými buňkami v epidermis a subcutis.

Ty tuto světelnou energii převádí na buněčnou energii v mitochiondriích, které jsou tak lépe připraveny na spotřebovávání tuku.

Průnik světla buněčnou membránou zvyšuje její permeabilitu – to má za následek lepší výživu buněk a jejich snadnější vzájemné oddělení.

Tyto procesy:

  • aktivují tkáňové makrofágy (velké buňky zodpovědné za vyhledávání a ničení látek nepřátelských lidskému organismu jako jsou např. bakterie)

  • zvyšují aktivitu fibroblastů (pojivových buněk syntetizujících kolagen)

  • působí zvýšené odplavování specifických enzymů

Infračervený laser působí ve větších hloubkách
Infračervený laser působí ve větších hloubkách

Infračervené laserové světlo (830nm) proniká hlouběji a stimuluje tvorbu vlásečnic v corium. Tím v dané oblasti zlepšuje krevní zásobení a napomáhá tak lepšímu odvodu vedlejších produktů metabolismu tuků, cukrů a bílkovin. Dalším efektem je celkové změkčení tkáně a stimulace tvorby nových lymfatických cest (tím se násobí efekt fáze Stimulace lymfatického oběhu - viz dále).

FÁZE 2 – Aktivní transport látek do epidermis

Masáž pomocí ručního nástavce a přenos aktivních látek do epidermis (díky zvláštním elektroterapeutickým proudům s transportním účinkem) společně zajišťují:

  • zlepšení metabolismu v epidermis, subcutis a corium

  • místní zlepšení mikrocirkulace

  • zvýšení dodávky kyslíku do tkáně

  • zvýšené využití (spalování) tuku

  • zlepšení buněčné výživy

Modré šipky naznačují prostup aktivních látek
Modré šipky naznačují prostup aktivních látek

Elektrický proud má formu impulsů s ostrou náběhovou hranou, přičemž jejich frekvence a amplituda jsou nastavitelné s ohledem na pocity klienta a ošetřovanou oblast.

Výsledkem působení tohoto elektrického signálu se zvláštním průběhem (odborně: vlnovou obálkou) je zvýšená permeabilita kůže, kterou tak mohou prostupovat molekuly obsažené ve vodivém gelu (naneseném na kůži) a pronikat na místo určení.

Molekuly prostupují 3 základními cestami:

  • vodními kanály v rohové vrstvě

  • mazovými a potními žlázami, vlasovými folikuly

  • mezibuněčnými prostory v rohové vrstvě

Jakmile dojde k penetraci, je třeba vyřešit další překážku, kterou představuje umístění aktivních látek přímo do cílových buněk. Povrch buněčné stěny za normálních podmínek nereaguje na jiné vnější podněty než ty, které potřebuje ke své správné funkci. Prostup molekul do buňky je proto hlídán receptory, bránami a bílkovinami, které fungují jako regulátory vstupu do buňky.

Klíčový mechanismus vstupu do buňky je řízen bílkovinou zvanou aquaporin. Aby aquaporin otevřel "buněčná vrata", vyžaduje zvláštní kód v podobě molekuly jedinečných vlastností včetně tvaru. Simulaci tohoto kódu (vlastností molekuly) zajišťuje právě speciální tvar vln elektrických pulsů.

FÁZE 3 – Svalová tonizace

Hnědé šipky naznačují reakci svalových vláken
Hnědé šipky naznačují reakci svalových vláken

Aplikací elektroterapeutických proudů se stimulačním komponentem je možné:

  • aktivovat, částečně místně stimulovat a tonizovat svalová vlákna

  • urychlit mikrocirkulační procesy (nastartované v předchozí fázi transportu aktivních látek)

  • znásobit metabolickou výměnu a energetický výdaj v dané oblasti (iniciovaný aktivními látkami)

Tyto procesy mají za následek:

  • zvýšený průtok krve ve tkáni,

  • svalovou tonizaci,

  • posílení svalových vláken.

Tvar vlnové obálky elektrických impulsů použitých v této fázi vzniká interferencí dvou signálů. Tzv. nosná vlna má frekvenci 8000 Hz a na ní je amplitudově namodulována frekvence 50Hz. Tento elektrický proud má tropotrofní účinek a stimuluje svalová vlákna tak, že dochází ke kontrakci a tonizaci svalů.

FÁZE 4 – Stimulace lymfatického oběhu

laser
Ano, je shodný s předchozím obrázkem. Poslední dvě fáze se liší především rozdílným tvarem elektrických impulsů

V této závěrečné fázi dochází ke stimulaci svalových mikročerpadel - a to opět zvláštním průběhem elektroterapeutických proudů. To má za důsledek:

  • další zvýšení krevního průtoku tkání

  • vyšší spotřebu kyslíku a dalších energetických zdrojů v dané oblasti

  • zvýšení metabolické výměny

  • zvýšení odtoku lymfy a tím i odpadních produktů z dané oblasti (toto je zásadní účinek)

  • snížení otoku tkáně

Vlnová obálka elektrických pulsů použitých v této fázi má tvar písmene „H". Délka jednoho dvojimpulsu je 11.20 ms. Tvar a délka pulsu tak imituje fyziologicky aktivní elektrický potenciál, a to v optimální formě, kdy pozitivně stimuluje volná nervová zakončení a silná nervová vlákna typu alfa a beta – tím jsou dosaženy výše vyjmenované účinky.

Tvar vlny rovněž pomáhá aktivovat spinální a supraspinální centra, což má za následek snížené vnímání případné bolesti.

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Také by vás mohlo zajímat...