Microneedling minimalizuje rozšířené póry

Autor:

Nikdo nechce zbytečné vady na kráse. Když pomoc existuje, proč ji nevyužít. U rozšířených pórů to sice není tak snadné, ale to neznamená, že je to nemožné. Chemický peeling nebo microneedling (microjehličkování) stimulují tvorbu kolagenu a vrací pleti svěží a mladistvější vzhled.

"Pórovitá pokožka je daná genetickou dispozicí, kterou nelze zcela odstranit, nicméně vhodnou péčí je možné tento problém zmírnit," říká dermatoložka Věra Terzijská z Perfect Clinic.

Zanesená pleť přináší problémy

Základem je stokrát opakovaná kvalitní péče a pravidelné ranní a večerní odličování a očista pleti. Jen tak lze odstranit nahromaděné nečistoty, vyčistit póry a omezit jejich ucpávání a rozšiřování. Ideální je používání kvalitní nealergizující kosmetiky, nejlépe testované a certifikované dermatology. Nevhodné jsou produkty s olejovou strukturou a příliš "těžké" přípravky. Vyhněte se i masážím prováděným olejíčky. Zapomeňte také na make-upy s olejovými přísadami.

"Svým pacientkám také radím ráno omývat obličej vychlazenou termální vodou, která pokožku nejen probouzí a prokrví, ale také trochu stahuje póry," doporučuje praxí osvědčené postupy lékařka.

Samozřejmě existuje pomoc v podobě odborné péče estetické dermatologie. Dobré výsledky má:

microneedling, mikrojehličkování
Fotka z ošetření microneedlingem. 

Chemicý peeling jako léčba akné

Chemický peeling odstraňuje z pleti přebytečný maz, zrohovatělé buňky a kožní nečistoty. Na rozdíl od mechanického peelingu neobsahuje žádné abrazivní složky. Pleť je po chemickém peelingu jemnější a barev-ně sjednocená. Dochází k zatažení pórů a vyjasnění pleti. Pro chemický peeling se používají kyseliny, jako je kyselina glykolová nebo kyselina mléčná, trichloroctová, které se běžně vyskytují třeba v rajčatech, cukrové třtině nebo jogurtu. Dle typu pleti se použije jejich různá koncentrace.

Fotky před a po chemickém peelingu. Jaký je výsledek? >>
microneedling, mikrojehličkování
Jak odstranit rozšířené póry? Mikrojehličkování je jednou z metod, která rozšířené póry minimalizuje.

Mikrojehličkování (microneedling) zbavuje rozšířených pórů

Koncept mikrojehličkování (microneedling) je založen na samoobnovovací schopnosti pokožky. Pomocí ručního elektrického přístroje s vysokou rotací pronikají mikrojehličky kolmo do pokožky a vytvářejí v hlubších vrstvách mikrotraumata, která stimulují tvorbu kolagenu a elastinu.

Recenze microneedlingu. Jak jsou s ošetřením spokojeni pacienti? >>

Nový kolagen redukuje hloubku vrásky, zvyšuje pružnost kůže, zlepšuje vzhled jizev a jiných defektů pleti. Výsledkem je jemnější, hladší, pevnější a mladší pokožka.

Více o mikrojehličkování >> www.perfectclinic.cz

Publikováno: 21.8.2018

Mikrojehličkování, Microneedling (Skinroller - Dermaroller) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní