Mini facelift v lokálu - příběh Radky

Autor: Radmila

Facelift je oblíbeným estetickým zákrokem. Je ale náročný jak pro lékaře, tak pro pacienty – bolestivost, delší doba rekonvalescence, ale na druhou stranu výrazně mladistvější vzhled. Pro a proti, které řešila také Radmila. Podstoupila jej hned 2x. První operace nedopadla napoprvé nejlépe. Ve svého operatéra ale neztratila důvěru – reoperaci podstoupila opět u něj. Radmila je jednou z žen, které čas od času také sdílí své zážitky a rady s ostatními v diskuzi jako náš Estheticon přítel.

Snímek obrazovky 2016 04 29 v 16.20.42

Přikládám svůj současný obrázek, ale přímý pohled si nechám pro sebe:)

Radko, jak dlouho jste se rozhodovala a co vás nakonec přimělo k tomu podstoupit zákrok? Byla to první zkušenost s estetickými zákroky?

U pana doktora Skály jsem byla sice poprvé, ale už před tím jsem byla na plastice očních víček - tedy nebyl to můj první zákrok.
Rozhodla jsem se hned napoprvé, hned při jedné návštěvě. Líbilo se mi vše, co jsem slyšela a bylo to tak nějak i to co jsem chtěla. Trochu "smutné" bylo pak zjištění, že pravá tvář nevypadá, jak by měla vypadat. Mile mě překvapil opět pan doktor, který to uznal, ale mě čekala nová operace, tedy oprava pravé strany. Jelikož jsme se dohodli hned při začátku, že nechci narkózu, protože mimo jiné mám ještě roztroušenou sklerózu a každá narkóza navíc je pro mne riziko. No zvládla jsem to i na podruhé v lokále, ale žádná slast to není. Oprava byla bezplatná!

Co pro vás bylo rozhodující při volbě kliniky/lékaře? Byla to reklama, diskuzní portály? Nastudovala jste si vše před konzultací pečllivě?

Dobrá otázka....pro mne byl rozhodující stav mé tváře v zrcadle a pak jsem začala hledat na netu...Vyhlédla jsem si kliniku, kam dojíždí MUDr. Martin Skála, ale že půjdu k němu, jsem nevěděla. Velice příjemné slečny recepční asi také pomohly, že jsem nehledala dál. Probraly se mnou i lékaře a jeho mi doporučily. Rovnou mě objednali na konzultaci, kterou jsem měla už u pana doktora a já měla jasno. Byl přesvědčivý a slyšela jsem to, co jsem asi potřebovala slyšet. Pak jsem už jinam nešla.


Byla jste pouze na jedné konzultaci na jednom pracovišti?

Ne, byla jsem ještě na jedné známé klinice, ale tam to na mě bylo složité. Chtěli totiž použít více technik najednou, a to mi asi nesedělo.


Co vás překvapilo, ať už pozitivně nebo negativně týkající se celého zákroku? Sama blefaroplastika v lokální anestezii, je asi zážitek?

Nikdy jsem takovou operaci nepodstoupila, takže vše mi bylo neznámé...mile mě překvapil přístup lékaře, který blefaroplastiku v lokále ještě nedělal a přizval si jiného kolegu, který mu asistoval. Já s nimi byla v kontaktu a slyšela vše, co si povídali. Docela zajímavé:) - jednali o mně, přede mnou a i se mnou. Asistující sestry mě podporovaly a mluvily na mě. Myslím, že jsem se velice rychle uklidnila. Mluvila jsem i s lékařem, neustále mi popisoval, co mi bude dělat atd. Docela hustý...:))
Hojím se rychle a dobře, takže hojení OK. Co mi asi vadilo nejvíce, což je asi ale malicherné, je nošení ohlávky. No a pak tedy znova nová reoperace. Ovšem to už jsem věděla, co mě čeká a už to nebylo ani tak "zábavné". Trvalo to hodinu a šla jsem domů. Pak ještě jedna kontrola a to bylo vše.

Jaký byl výsledek po zákroku? Kdy jste viděla výsledky? Co okolí?

Jelikož jsem to, že se na operaci chystám, nikterak nešířila, snad jen kamarádce, tak si myslím, že jen lidé, se kterými jsem se později sešla, asi dumali, co je na mně jiné. Často jsem slyšela, že jen mládnu atd. Je pravda, že i manžel to věděl, ale ten mě tedy nepodporoval, nemá rád plastiky obecně.

Vše dělám opravdu jen pro svůj pocit. Když je to možné, tak ano - jdu do toho. Výsledky byly fajn, ale je nutné to ladit výplněmi. Mám jemnou slabou pleť, díky lékům, které jsem po celý svůj život s roztroušenou sklerózou musela brát. Na celkový lifting bych i šla, ale tam by už musela být celková anestezie.. Jelikož jsem si ještě před tím nechala odsát podbradek jinde, výsledek byl o to lepší. Nyní bych mohla jít už znova na výplně. Zatím je to jen v mé hlavě. Opět to nikomu neříkám, ani manželovi...proč taky :))))))).

Aktualizováno: 26.9.2016

O kom se píše:
Radmila
Autor
Radmila

Facelift (operace obličeje), SMAS lifting - Novinky

Kdy a pro koho je facelift vhodný?

MUDr. Miroslav Veliký

Stárnutí je nevratný proces degenerace tkání, který vede ke ztrátě pružnosti a k povolování kůže, jejich podpůrných vazů a...

Související recenze a zkušenosti

evita 16.4.2019
Spokojený/á

Špičkový chirurg + skvelý človek = dr. Petr Hýža. Po zákrokoch liposukcia + miniabdominoplastika + FL+ ine... to všetko s krásnym výsledkom. Som 2 tyzdne po zakroku, tvár po FL prirodzena, kontury vyrysovane, jazvy na tv... Více 

4 Likes  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní