Příliš velké poprsí lze vyřešit jeho zmenšením

Autor:

I když jsou velká prsa snem mnoha žen, pro jejich majitelky často bývají bujné tvary spíše příčinou obtíží než potěchy.

Příliš objemná prsa mohou své majitelce přinášet řadu problémů, fyzických, estetických i psychických. Mohou způsobovat chronické bolení krku či zad, omezují v pohybu a dokonce mohou zapříčinit i ztrátu sebevědomí. Velmi častým důvodem, proč si ženy nechávají poprsí zmenšit, je to, že je jejich „přednosti“ omezují ve sportovních aktivitách. Vidíte se sama v těchto situacích? Možná může také vaše starosti vyřešit zmenšení prsou.

prsa velke (1)

Obvykle je velikost prsou úměrná postavě ženy. Někdy ale žena dostane do vínku ňadra až příliš velká. Jak je to možné? Ženská ňadra jsou citlivá na hladinu hormonu estrogenu, který má vliv na jejich růst. Ke změnám tvaru a velikosti poprsí proto dochází nejen v pubertě, ale též v období menopauzy nebo při hormonální terapii. Vzniknout tak může například také výraznější asymetrie prsou. Nespokojenost s tvarem, váhou, objemem či poklesem poprsí může vyřešit právě jejich operativní zmenšení.

Pozor na váhové výkyvy

Zaujal vás tento zákrok? Každému podobnému ošetření předchází konzultace s lékařem. Ta je důležitá, protože vám během ní lékař vysvětlí jak průběh operace, tak navrhne ideální řešení podle vašich potřeb a tělesných předpokladů. V Brandeis Clinic navíc u klientek vyššího věku automaticky provádí preventivní ultrasonografii nebo mamografii prsou.

„Vliv na velikost prsou má také celková hmotnost. Rozhodne-li se žena pro zmenšení či jinou operaci prsou, je vhodné, aby byla její váha stabilizovaná.“ varuje MUDr. Andrea Musilová z Brandeis Clinic.  Velké váhové výkyvy totiž mohou z dlouhodobého hlediska významně ovlivnit výsledný efekt. Stejně tak je důležité operaci zvážit v případě, že žena plánuje těhotenství. Při zmenšení prsou může dojít ke ztížení možnosti kojení, nebo dokonce k jeho úplnému znemožnění.

Běžně se tato operace provádí u žen po dosažení plnoletosti, ze zdravotních důvodů je však možné provést zmenšení poprsí i v nižším věku.

Ve sportu už nebude nic bránit

Zmenšení poprsí je zákrok, který se provádí v celkové anestezii po dobu zhruba dvou hodin. V průběhu operace odstraní chirurg nadbytek kůže, prsní žlázy a může redukovat i část tukové tkáně. Kromě této redukce a modelace je důležité také umístění prsního dvorce do požadované polohy. Pro ještě lepší vzhled poprsí může chirurg prsní dvorec i zmenšit.

V poslední době se tento výkon provádí v kombinaci s odsátím tuku v oblasti po stranách hrudníku a kolem podpaží a lopatek.  Celkově pak ňadra lépe vyniknou, zmenší se obvod hrudníku a „prsa a hrudník „nepřetéká“ z prádla.

V Brandeis Clinic  na sešití rány používají lékaři samovstřebatelný steh, díky němuž pooperační jizvy  během 6 měsíců postupně blednou a stávají se méně nápadné.  Po celkovém zahojení si je může nechat pacientka jednoduše odstranit pomocí laseru Palomar LUX 1540.

V závěru operace chirurg zavede drény, které minimalizují riziko vzniku krevních podlitin. Drény společně s bandáží na hrudníku zůstávají po dobu 24 až 48 hodin od zákroku. Již druhý den po zákroku může jít pacientka domů a dochází na kliniku na pravidelné kontroly. Po zhruba dvou týdnech může nastoupit zpět do práce. Následujících šest týdnů je třeba nosit speciální sportovní podprsenku a vyhýbat se náročným fyzickým aktivitám včetně sportu. Jakmile se však vše zhojí, vaše nová ňadra vám už ve sportovních aktivitách překážet nebudou.

 

 

Aktualizováno: 4.4.2016

Zmenšení prsou - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní