"Prsa mi přišla nejprve obrovská, dnes chci větší," říká po augmentaci Bikini Fitness Kamila

Kamila Pavlíčková soutěží v kategorii Bikini Fitness, kde je krása na prvním místě. Proto i ona se rozhodla podstoupit zvětšení poprsí. Jak jde dohromady cvičení a "umělá" prsa? Čeho se bála, jak vypadal pooperační režim a jako bonus video se cviky na posílení prsou po augmentaci.

Soutěžíš v kategorii Bikini Fitness, kde se hodnotí krása těla. Můžeš tuto kategorii více přiblížit?

Ano soutěžím, tato kategorie je nejnižší odnož ženské kulturistiky, jejíž hlavním cílem je stále zachovat ženskost. Hodnotí se hlavně postava, která by měla být ve tvaru přesýpacích hodin - pěkná prsa, úzký pas a pevný kulatý zadek. Bikina by neměla být ani moc osvalená. Měla by být spíš jemně vyrýsovaná s lehčími náznaky svalů.

12249954 1017612758291337 9211510887890108805 n
V kategorii Bikini Fitness se hodnotí souměrnost postavy. K tomu pěkná a pevná prsa patří. (foto: soukromý archiv)

Jak se díváš na ideál krásy ty? Co je podle tebe ukazatelem ženskosti?

Můj názor je takový, že žena (dívka) by pořád měla zůstat ženou. Nelíbí se mi příliš výrazné svaly, ač to obdivuji. Líbí se mi když žena cvičí, když je to vidět, ale stále si zachovává ženské křivky. Určitě je více sexy, když postavu zdobí větší pevný zadeček.

Dívala jsem se na tvé fotky z roku 2014 (před operací) a nyní, které si dávala do svého hodnocení u nás na portále. Všimla jsem si několika změn: větší zadeček, stehna, prsa. Co z toho se dá vycvičit do takových “rozměrů”, a s čím naopak ti pomohla plastická chirurgie?

Myslím si, že u žen se dá vycvičit cokoliv až na ta prsa, bohužel. Proto právě většina žen, co cvičí (a ani se tomu nemusí věnovat závodně) se obrací na plastickou chirurgii, aby si mohly nechat zvětšit prsa. Co si budeme povídat, pěkná prsa pomáhají se sebevědomím. V mojí kategorii jsou pak prsa opravdu nezbytností a těch cvičením nedocílím, spíš naopak.

12715286 1062023783850234 1995575489042877144 n
Fotografie před a po operaci zvětšení prsou. (foto: soukromý archiv)

Kdy sis poprvé uvědomila, že chceš větší prsa?

Úplně první myšlenka přišla na střední škole, kdy kamarádky měly velká prsa a já jediná pořád nic. Není to kvůli tomu, abych zapadla, uměla jsem zaujmout i jinými přednostmi než jsou prsa, ale chtěla jsem je hlavně pro svůj pocit. Už tehdy jsem si řekla, že si jednou prsa nechám udělat.

Rozhodnutí přišlo ve chvíli, kdy jsem se připravovala na svou první soutěž a byla v dietě. To ta prsa mizela rychlostí blesku. Řekla jsem si, že odzávodím první sezónu a jdu do toho.

Na základě čeho sis vybrala kliniku? Co ti pomohlo v rozhodování?

Poptávala jsem se různě po holkách, co závodily a prsa už měly udělané, takže výběr byl na základě recenzí a hodnocení ostatních.

Jak reagovalo na tvé rozhodnutí nechat si zvětšit prsa okolí před a po operaci?

Okolí to až do poslední chvíle vůbec nevědělo, každopádně je to moje věc a i kdyby reagovalo negativně, což se samozřejmě nestalo, tak by mi to bylo jedno, Jde o moje tělo, já si s ním můžu dělat, co chci. Každopádně mám velkou oporu v rodině a v přátelích, znají mě dlouho a věděli, že jsem taková prsa chtěla už dlouho, takže s tím tak velký problém neměli.

zvětšení poprsí 1
"Na nová prsa jsem si zvykala, ale dnes už bych brala i o trochu větší." (foto: soukromý archiv)

Ženy při dietě prsa neudrží, přesto mají strach jít na operaci, když aktivně sportují, že si něco udělají s implantáty. Měla jsi i ty strach, nebo jsi rozhodnutí brala jako nutnost směrem k tvé kariéře?

Já jsem strach ani neměla. Věděla jsem, že se svěřuji do péče profesionálů, bylo mi řečeno, že se cvičením by neměl být problém, takže jsem se toho vůbec nebála.

Mohla by si podrobněji popsat průběh, předoperační vyšetření, den operace a následnou péči?

Operaci jsem podstoupila v roce 2014. Podle recenzí na internetu a od kamarádek jsem si vybrala MUDr. Petera Ondrejku z Medicom clinic. Zavolala jsem na kliniku a hned za dva dny jsem se ocitla na první konzultaci. Na doporučení pana doktora padl výběr na kulaté implantáty velikost 375 ml

Za tři týdny už jsem šla konkrétně na zákrok. Operace trvala přibližně 45 minut. Po probuzení z narkózy jsem cítila jen tupou bolest, jako by mi někdo seděl na hrudníku. V prsou jsem měla zavedené dreny a přes hrudník stahovací podprsenku a hrudní pás. Na klinice jsem byla pod dohledem až do rána, kdy přišel pan dokor a zbavil mě drenů. Potom jsem mohla jít už domů.

Rány se skvěle hojily, pravidelně jsem měnila obvazy a náplasti. Za týden po zákroku jsem už samostatně fungovala. Dva měsíce od operace jsem prsa masirovala krouživými pohyby. Samozřejmě jsem měla zakázanou jakoukoliv zvýšenou fyzickou aktivitu. 

978764
"Po týdnu od augmentace už jsem normálně fungovala," říka Kamila. (foto: soukromý archiv)

Řešili jste s operatérem velikost implantátů a umístění i v souvislosti se cvičením? Jsou tam nějaká omezení ve způsobu vložení, velikosti, materiálu či značce?

Ano určitě řešili, abych pravdu řekla, tak jsem na první konzultaci jen oznámila, že chci větší prsa a celou režii a další postup nechala na panu doktorovi. Vzhledem k mé výšce mi doporučil větší implantáty, které jsem si i mohla ve speciální podprsence vyzkoušet. Zvolila jsem nakonec kulaté s objemem 375 ml, značka Eurosilicone.

Jaký byl tvůj první pocit, když ses probudila z narkózy? A pamatuješ, co ti proběhlo hlavou, když si poprvé uviděla svá prsa bez obvazu?

První pocit byl jako by mi někdo přejel hrudník. Nebyla to přímo bolest, spíš ohromný tlak. Po operaci se musí ještě nosit speciální podprsenka a hrudní pás, takže prsa jsem hned po operaci neviděla, prohlédla jsem si je až za pár dní doma. První myšlenka byla, že jsou hrozně obrovská, ale vše je o zvyku a teď už bych klidně brala i větší.

zvětšení poprsí 2
U Bikini Fitness je důležité mít tělo ve tvaru přesýpacích hodin. (foto: soukromý archiv)

V souvislosti s operací zvětšení poprsí, stalo se něco, co tě nepříjemně překvapilo?

Nepříjemné bylo to, že jsem po operaci nebyla samostatná. Nedokázala jsem se sama zvednout z postele, nemohla jsem si uvařit a měla jsem co dělat, abych se i sama napila a najedla. Takže je určitě dobré u sebe po operaci někoho mít, kdo vám pomůže.

Ve fitku zvedáš vysoké váhy. Kdy ses mohla naplno vrátit ke svým tréninkům a prsní sval zatěžovat na 100 %? Je hojení po takové operaci rychlejší u lidí, kteří mají kondici a jsou zvyklí sportovat?

Doktor doporučoval necvičit dva měsíce. Já po čtyřech týdnech do fitka šla, zlehka jsem začala cvičit nohy a břicho, občas záda. Prsa jsem mohla naplno zatěžovat až po třech měsících. Pokud váháte se cvičením po operaci, domluvte se s lékařem, kdy můžete zatěžovat cvičením a zkuste následující cviky, kterými jsem začínala po operaci já. Ideálně čtyři série po 12 opakováních. 

Fitness trenérka Kamila Pavlíčková - Cviky na prsa po augmentaci from Estheticon on Vimeo.

Fitness trenérka Kamila Pavlíčková - Cviky na prsa po augmentaci from Estheticon on Vimeo.

Co se týká hojení, tak nemohu posoudit jak to mají ostatní, každopádně já po týdnu od operace už mohla normálně fungovat.

Je nějaká aktivita, kterou si se silikonovými prsy nemůžeš dovolit dělat, případně omezuje intenzitu?

Ležet na břiše na tvrdé zemi je dost nepříjemné:) Jinak mě opravdu v ničem neomezují, ale každý to má individuálně.

Jak jsi s výsledkem operace aktuálně spokojená? Jsou to necelé tři roky. Jak dlouho si prsa “sedala”?

Nevím úplně přesně, ale co si tak vybavuji tak se prsa měnila ještě tak rok po operaci. A jsem spokojená moc, prsa vypadají hodně přirozeně, že až někteří váhají jestli jsou moje nebo ne. Já za sebe už bych teď brala trošku větší, ale je to možná i tím, že jsem si na ně zvykla a připadají mi menší než na začátku.

14522731 1228875893831688 2587673456620646908 n
(foto: soukromý archiv)

Chystáš se na další zákrok plastické či estetické chirurgie?

Jak už jsem naznačila výš, tak možná v budoucnu ještě jednou zvětšení prsou. Jinak z plastické chirurgie už žádný zákrok podstupovat neplánuji. Z estetické by se to ho asi našlo více, myslím tím spíše drobnější dermatologické zákroky. Mám problémy s pletí, takže uvažuji o chemickém peelingu, v budoucnu možná i nějaké ošetření na omlazení pleti.

Nechci to s ničím přehánět, jen si myslím, že když se žena může po plastické operaci či drobném estetickém zákroku cítit lépe a získat větší sebevědomí, není na tom nic špatného a neměla by s rozhodováním váhat.

15036535 1248908178512801 6585151497964032418 n
(foto: soukromý archiv)

Publikováno: 9.5.2017

Diskuze k tématu

Doktor ve Vašem okolí   

Zákroky, na které se chystají ostatní