Současný hit plastické chirurgie je lifting pomoci nití

Autor:

Lidé, kteří začínají mít díky zralému věku povadlé kontury v obličeji či prohlubující vrásky, nemusí chodit hned "pod kudlu". V vrásky mohou řešit ambulantním způsobem za pomoci liftujících nití, někdy nazývaných pro svůj vyhlazující efekt také 3D nitě. Tato miniinvazivní metoda omlazení velmi úspěšně nahrazuje skalpel, respektive jeho použití efektivně oddaluje. Jakého výsledku jde liftingem pomocí 3D nití dosáhnout?

"Niťový lifting je zákrok, při němž lékař speciálními nitěmi zpevňuje a zvedá různé části tkání obličeje a těla. Touto metodou jsme schopni tvarovat kontury obličeje, pozvednout ústní koutky, obočí i tváře, vyplnit vrásky obličeje a taktéž provést lifting krku, povadlého poprsí, valů paží, zadečku a stehen. Ideální kandidáti jsou jedinci s minimálními známkami stárnutí vyžadující pouze drobný lifting. Obvykle se jedná o ženy a muže ve věku mezi 35-45 lety," říká MUDr. Petra Moravcová z Perfect Clinic.

Bezbolestné provedení liftingu

Novinkou v liftingovém omlazení jsou nitě APTOS na bázi kyseliny polymléčné s liftingovými zoubky. "Ty se zavádějí do kůže pomocí kanyl pouze z drobných vpichů v kůži, kterou pomocí lokálního anestetika znecitlivíme. Vše je tedy bezbolestné a v mikroskopickém provedení. Použité množství nití je individuální, ale jedná se v průměru o 5-10 nití do jedné poloviny obličeje. Konkrétní počet závisí na ošetřované lokalitě a požadovaném efektu. Nitě se přirozeně rozpustí po osmi až deseti měsících,“ dodává MUDr. Moravcová. 

Bezesporu velkou výhodou liftingu pomocí nití je téměř bezbolestná aplikace.
1992 1993
Fotky před a po niťovém liftingu obličeje. (foto: soukromý archiv kliniky)

Ambulantní provedení za dvacet minut

Zákrok se provádí pouze v lokální anestezii na ambulantním sálku. Po jeho skončení odcházíte domů. Vše trvá okolo dvaceti minut. Jde o tzv. "víkendový zákrok". Riziko vzniku otoků a modřin je minimální. Princip působení nitě navíc není pouze liftující a podpůrný účinek není daný pouze přítomností háčků, důležitá je i reakce okolní tkáně na přítomnost "cizího materiálu" v podkoží. Ten totiž stimuluje tvorbu kolagenu, čímž i po vstřebání samotné nitě, liftující efekt přetrvá, protože v podkoží je nově vytvořená kolagenová kostra.

2004 2005
Fotky před a po niťovém liftingu obličeje. (foto: soukromý archiv kliniky)

Hojení po liftingu obličeje

Po výkonu se doporučuje nošení faceliftingové kompresní masky po dobu jednoho týdne během celého dne a jednoho měsíce během noci. Taktéž je vhodné dodržovat šetřící režim, alespoň během prvních tří až čtyř týdnů.

Samozřejmostí je prevence otoků před výkonem i po výkonu, kdy se obvykle kombinují homeopatika s léky.

Více informací o niťovém liftingu najdete na www.perfectclinic.cz >>

Publikováno: 2.11.2018

Niťový lifting APTOS - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Gistl 23.11.2018
Spokojený/á

Dobry den, je mi 49 let a k pani doktorce uz nejakou dobu dochazim, ale dosud jsem nechtela vyraznejsi zasah do obliceje. Citila jsem ale ze mi uz padaji tvare, ukazuji se sysliky a chtela jsem s tim neco delat. Bolest b... Více 

6 Likes   4 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní