Autor:

Jedná se o nejmodernější operační metodu odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob, a to pomocí tenké ultrazvukové sondy. Zákrok je velmi účinný, přináší trvalý efekt a je považován za nejbezpečnější a nejšetrnější metodu liposukce.

Ultrazvuková liposukce (UAL – ultrasonic-assisted liposuction) Vaser Lipo 2.0 využívá k odsávání tuku speciální sondu, která produkuje ultrazvukovou energii. Tato energie působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní. Ten je následně odsáván.Tento proces výrazně ulehčuje fyzickou práci chirurga, což mu dovoluje lépe se na výkon soustředit a odvést maximální kvalitu práce.
Metoda se používá k odstranění nežádoucího tuku v lokalitách – podbradek, paže, trup, břicho, hýždě, boky, stehna, kolena, lýtka. Zákrok probíhá dle rozsahu ošetřované partie a množství odsátého tuku v celkové nebo lokální anestezii.


Výhody

Nespornou výhodou ultrazvukové liposukce je trvalý efekt. Metoda umožňuje selektivní zacílení přímo na nežádoucí tukové buňky, takže dochází k minimálnímu porušení okolních tkání. Zákrok je přesnější, jemnější s minimálním rizikem vzniku pooperačních nerovností. Oproti klasické liposukci se pacienti v mnohem menším rozsahu potýkají s bolestivostí, otoky a modřinami. Většina pacientů se proto obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů.

Ultrazvuková liposukce je velmi šetrná a tukové buňky nepoškozuje – jejich další životaschopnost dosahuje 75 – 80 %, proto lze touto metodou odebrat tuk pro následné využití jako výplň do jiných partií těla. Vlastní tukové výplně jsou přirozenější a trvalejší než jiné typy výplní, organismus je velmi dobře snáší a alergické reakce se téměř nevyskytují.

Rozlišujte!

Liposukce bezesporu patří mezi nejžádanější operační výkony užívané v estetické chirurgii. Za tuto metodu se bohužel „schovávají“ i různé neinvazivní metody (neinvazivní ultrazvuková liposukce, kavitační liposukce, ultrazvuková liposukce 3. generace atp.), které však představují pouhou lipolýzu, při níž jsou tukové buňky rozrušeny přes kůži, a pak jsou odplaveny přirozeným metabolizmem z těla ven. Naproti tomu liposukce vždy znamená rozrušení a následné odsátí tukových buněk z podkoží. Jedná se tedy o naprosto rozdílné metody, které nelze srovnávat. Ani výsledek ošetření není stejný, výrazně vyšší a trvalý efekt poskytuje pouze opravdová ultrazvuková liposukce.

 

Před a po

Vaserlipo1 Vaserlipo2
Vaserlipo3 Vaserlipo4

Více informací o liposukci naleznete na https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce

Aktualizováno: 25.4.2016

Liposukce ultrazvuková (Vaser Lipo) - Novinky

Vytvarujte své tělo téměř k dokonalosti

Esthé a. s. - klinika plastické chirurgie

Řekněte jednou pro vždy sbohem svým tukovým polštářům. Ultrazvuková liposukce v novém pojetí zaznamenává obrovské úspěchy.

Související recenze a zkušenosti

Spokojený/á

Moje zkušenosti s doktorem Horynou jsou jen a jen pozitivní. Liposukci jsem podstoupila před 2 měsíci a výsledek je ohromný! Zákrok vůbec nebolel a to jsem se toho tak bála :-) Klinika medicom byla skvělá volba.

Spokojený/á

Profesionální přístup, velice příjemné prostředí, kvalitní a odborný personál. Klientovi je věnována maximální péče.Pan doktor Pachman,ale také sestřičky byly úžasné.Na klinice Medicom Brno jsem podstoupila liposukci vně... Více 

Liposukce ultrazvuková (Vaser Lipo) - Ceny

MEDICOM Clinic
Praha, Brno, Ústí nad Labem
Ceny od 32 000 Kč
obvykle do 57 000 Kč
MEDICOM Clinic
Ceny od 32 000 Kč
obvykle do 57 000 Kč
MUDr. Petros Christodoulou - MEDICOM Clinic
prim. MUDr. Dušan Záruba
Praha, Karlovy Vary
Ceny od 3 000 Kč
prim. MUDr. Dušan Záruba
Ceny od 32 000 Kč
obvykle do 57 000 Kč
Prim. MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic
Ceny od 32 000 Kč
obvykle do 57 000 Kč
MUDr. Michal Puls CSc. - MEDICOM Clinic
Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní