Klinika sídlící v Praze se specializuje na širokou škálu estetických zákroků, mezi které patří například abdominoplastika, liposukce, zvětšení, zmenšení a modelace prsou, operace očních víček či nosu.
Aktualizace: 13. 1. 2021

Navigace

  • Úvod
  • Ultrazvuková liposukce (UAL – ultrasonic-assisted liposuction)
  • Výhody
  • Rozlišujte!

Úvod

Jedná se o nejmodernější operační metodu odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob, a to pomocí tenké ultrazvukové sondy. Zákrok je velmi účinný, přináší trvalý efekt a je považován za nejbezpečnější a nejšetrnější metodu liposukce.

Ultrazvuková liposukce UAL

Ultrazvuková liposukce (UAL – ultrasonic-assisted liposuction)

Ultrazvuková liposukce (UAL – ultrasonic-assisted liposuction) Vaser Lipo 2.0 využívá k odsávání tuku speciální sondu, která produkuje ultrazvukovou energii. Tato energie působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní. Ten je následně odsáván.Tento proces výrazně ulehčuje fyzickou práci chirurga, což mu dovoluje lépe se na výkon soustředit a odvést maximální kvalitu práce.
Metoda se používá k odstranění nežádoucího tuku v lokalitách – podbradek, paže, trup, břicho, hýždě, boky, stehna, kolena, lýtka. Zákrok probíhá dle rozsahu ošetřované partie a množství odsátého tuku v celkové nebo lokální anestezii.

Výhody

Nespornou výhodou ultrazvukové liposukce je trvalý efekt. Metoda umožňuje selektivní zacílení přímo na nežádoucí tukové buňky, takže dochází k minimálnímu porušení okolních tkání. Zákrok je přesnější, jemnější s minimálním rizikem vzniku pooperačních nerovností. Oproti klasické liposukci se pacienti v mnohem menším rozsahu potýkají s bolestivostí, otoky a modřinami. Většina pacientů se proto obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů.

Ultrazvuková liposukce je velmi šetrná a tukové buňky nepoškozuje – jejich další životaschopnost dosahuje 75 – 80 %, proto lze touto metodou odebrat tuk pro následné využití jako výplň do jiných partií těla. Vlastní tukové výplně jsou přirozenější a trvalejší než jiné typy výplní, organismus je velmi dobře snáší a alergické reakce se téměř nevyskytují.

Ultrazvuková liposukce

Rozlišujte!

Liposukce bezesporu patří mezi nejžádanější operační výkony užívané v estetické chirurgii. Za tuto metodu se bohužel „schovávají“ i různé neinvazivní metody (neinvazivní ultrazvuková liposukce, kavitační liposukce, ultrazvuková liposukce 3. generace atp.), které však představují pouhou lipolýzu, při níž jsou tukové buňky rozrušeny přes kůži, a pak jsou odplaveny přirozeným metabolizmem z těla ven. Naproti tomu liposukce vždy znamená rozrušení a následné odsátí tukových buněk z podkoží. Jedná se tedy o naprosto rozdílné metody, které nelze srovnávat. Ani výsledek ošetření není stejný, výrazně vyšší a trvalý efekt poskytuje pouze opravdová ultrazvuková liposukce.

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."