Autor:

Jedná se o nejmodernější operační metodu odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob, a to pomocí tenké ultrazvukové sondy. Zákrok je velmi účinný, přináší trvalý efekt a je považován za nejbezpečnější a nejšetrnější metodu liposukce.

Ultrazvuková liposukce (UAL – ultrasonic-assisted liposuction) Vaser Lipo 2.0 využívá k odsávání tuku speciální sondu, která produkuje ultrazvukovou energii. Tato energie působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní. Ten je následně odsáván.Tento proces výrazně ulehčuje fyzickou práci chirurga, což mu dovoluje lépe se na výkon soustředit a odvést maximální kvalitu práce.
Metoda se používá k odstranění nežádoucího tuku v lokalitách – podbradek, paže, trup, břicho, hýždě, boky, stehna, kolena, lýtka. Zákrok probíhá dle rozsahu ošetřované partie a množství odsátého tuku v celkové nebo lokální anestezii.


Výhody

Nespornou výhodou ultrazvukové liposukce je trvalý efekt. Metoda umožňuje selektivní zacílení přímo na nežádoucí tukové buňky, takže dochází k minimálnímu porušení okolních tkání. Zákrok je přesnější, jemnější s minimálním rizikem vzniku pooperačních nerovností. Oproti klasické liposukci se pacienti v mnohem menším rozsahu potýkají s bolestivostí, otoky a modřinami. Většina pacientů se proto obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů.

Ultrazvuková liposukce je velmi šetrná a tukové buňky nepoškozuje – jejich další životaschopnost dosahuje 75 – 80 %, proto lze touto metodou odebrat tuk pro následné využití jako výplň do jiných partií těla. Vlastní tukové výplně jsou přirozenější a trvalejší než jiné typy výplní, organismus je velmi dobře snáší a alergické reakce se téměř nevyskytují.

Rozlišujte!

Liposukce bezesporu patří mezi nejžádanější operační výkony užívané v estetické chirurgii. Za tuto metodu se bohužel „schovávají“ i různé neinvazivní metody (neinvazivní ultrazvuková liposukce, kavitační liposukce, ultrazvuková liposukce 3. generace atp.), které však představují pouhou lipolýzu, při níž jsou tukové buňky rozrušeny přes kůži, a pak jsou odplaveny přirozeným metabolizmem z těla ven. Naproti tomu liposukce vždy znamená rozrušení a následné odsátí tukových buněk z podkoží. Jedná se tedy o naprosto rozdílné metody, které nelze srovnávat. Ani výsledek ošetření není stejný, výrazně vyšší a trvalý efekt poskytuje pouze opravdová ultrazvuková liposukce.

 

Před a po

Vaserlipo1 Vaserlipo2
Vaserlipo3 Vaserlipo4

Více informací o liposukci naleznete na https://www.estheticon.cz/zakroky/liposukce

Aktualizováno: 25.4.2016

Liposukce ultrazvuková (Vaser Lipo) - Novinky

Vytvarujte své tělo téměř k dokonalosti

Esthé a. s. - klinika plastické chirurgie

Řekněte jednou pro vždy sbohem svým tukovým polštářům. Ultrazvuková liposukce v novém pojetí zaznamenává obrovské úspěchy.

Související recenze a zkušenosti

Liposukce ultrazvuková (Vaser Lipo) - Ceny

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní