Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Odstranění tuku z problémových partií pomocí Ultrazvukové liposukce

Odstranění tuku z problémových partií pomocí Ultrazvukové liposukce
Vystudovala jsem českou filologii pro editory. Věnuji se psaní článků o plastické chirurgii a estetické medicíně. Zajímám se o nové trendy nejen v těchto oblastech.
Vytvořeno: 3. 7. 2023 · Aktualizováno: 16. 8. 2023
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Co je to ultrazvuková liposukce?

Jedná se o nejmodernější operační metodu odstraňující nadbytečnou tukovou tkáň z podkožních zásob, a to pomocí tenké ultrazvukové sondy. Zákrok je velmi účinný, přináší trvalý efekt a je považován za nejbezpečnější a nejšetrnější metodu liposukce.

Bezbolestná liposukce

Říká se jí také bezbolestná liposukce. Oproti klasické liposukci se jedná o neinvazivní metodu, která je tak k tělu daleko šetrnější. Je třeba mít však na paměti, že ultrazvuková liposukce neřeší obezitu. Pomůže vám odstranit tuk z problémových partií (např. podbradek), kterého se nemůžete zbavit cvičením ani dietami. Je tak ideální pro formování postavy, a to pro ženy i muže. Jedním z přístrojů používaných pro ultrazvukovou liposukci, která se hodí pro tužší podkožní tuk u mužů, je VASER Lipo. Také ženy se mohou těšit z příznivých efektů tohoto přístroje, a to především pro odstranění tuku v oblasti zad, boků nebo břicha.

Jak zjistím, zda jsem vhodný kandidát na ultrazvukovou liposukci

Ideální kandidát na ultrazvukovou liposukci je pacient v celkově dobrém zdravotním stavu, ideálně nekuřák. Pacient by měl mít především realistická očekávání. Ultrazvuková liposukce není náhradou za zdravou životosprávu a redukci váhy cvičením či stravou. Podobně jako u většiny lékařských postupů se nedoporučuje podstoupit ani tento zákrok během těhotenství.

44d468a2-0aaf-11ee-a900-005056997292.jpg
Ultrazvuková liposukce odstraní tuk z problematických partií

Jak si vybrat vhodného lékaře

Portál Estheticon nabízí řadu odborníků, kteří provádí ultrazvukovou liposukci. S vámi vybraným lékařem je vždy nutné zákrok konzultovat, jelikož vyžaduje určitou disciplínu. Vždy je nutné dodržovat pokyny lékaře a správnou životosprávu pro dosažení co nejlepších výsledků. S lékařem si ujasníte svůj cíl a veškeré postupy zákroku, také proberete rizika. Je důležité vybrat si odborníka se specializovanými znalostmi a dovednostmi v této oblasti.

6a5c4644-0aaf-11ee-9a4f-005056999513.jpg
Vyberte si vhodného odborníka

Jak probíhá první schůzka s lékařem

Během vstupní konzultace byste lékaři měli sdělit své cíle a jakých výsledků byste rádi dosáhli. Měli byste jej také informovat o všech lécích a doplňcích, které užíváte. Pravděpodobně vás lékař požádá, abyste přestali užívat léky na ředění krve několik dní před zákrokem. Kromě toho důkladně vysvětlí postup ultrazvukové liposukce a zodpoví všechny vaše dotazy.

Jak se provádí ultrazvuková liposukce

Neinvazivní liposukce ultrazvukem využívá k odsávání tuku speciální sondu, která produkuje ultrazvukovou energii. Tato energie působí na stěny tukových buněk a tuk zkapalní. Ten je následně odsáván. Tento proces výrazně ulehčuje fyzickou práci chirurga, což mu dovoluje lépe se na výkon soustředit a odvést maximální kvalitu práce. Metoda se používá k odstranění nežádoucího tuku v lokalitách jako je podbradek, paže, trup, icho, hýždě, boky, stehna, kolena a lýtka, uvádí klinika Esthé. Zákrok probíhá dle rozsahu ošetřované partie a množství odsátého tuku v celkové nebo lokální anestezii.

99387e1a-0aaf-11ee-b3fe-00505699734b.jpg
Foto před a po zákroku (Prim. MUDr. Pavel Horyna - MEDICOM Clinic)

Výhody zákroku

Mezi výhody zákroku patří cílené odstranění tuku a zachování okolních nervů. Ultrazvuková liposukce vám pomůže zbavit se tuku na místech, kde je pro vás obtížné tuk odstranit cvičením či vhodným stravováním. Zákrok je navíc neinvazivní, rychlý a bezbolestný. Nespornou výhodou je také trvalý efekt. Metoda umožňuje selektivní zacílení přímo na nežádoucí tukové buňky, takže dochází k minimálnímu porušení okolních tkání. Zákrok je přesnější, jemnější s minimálním rizikem vzniku pooperačních nerovností. Oproti klasické liposukci se pacienti v mnohem menším rozsahu potýkají s bolestivostí, otoky a modřinami. Většina pacientů se proto obejde bez analgetik a je schopna se vrátit do práce během několika dnů.

Ultrazvuková liposukce je velmi šetrná a tukové buňky nepoškozuje, jejich další životaschopnost dosahuje 75- 80 %, proto lze touto metodou odebrat tuk pro následné využití jako výplň do jiných partií těla, dodává klinika Esthé. Vlastní tukové výplně jsou přirozenější a trvalejší než jiné typy výplní, organismus je velmi dobře snáší a alergické reakce se téměř nevyskytují.

c0135b4a-0aaf-11ee-a1ec-00505699734b.jpg
Zbavte se podbradku pomocí liposukce

Doba rekonvalescence

Jelikož se jedná o ambulantní zákrok, budete moci jít ihned po zákroku domů. Samotný zákrok není nijak složitý, nevyžaduje tak dlouhou rekonvalescenci. Případné modřiny nebo otoky, které se mohou objevit, rychle vymizí. Měli byste však dodržovat lékařská doporučení, aby zotavení probíhalo tak, jak má. Prvních pět dnů po zákroku byste měli především odpočívat. Po uplynutí této doby se můžete postupně vrátit ke svým běžným aktivitám.

Je důležité si uvědomit, že ultrazvuková liposukce vás nezbaví celulitidy. Pokud je to vaším cílem, poraďte se s lékařem a případně zvolte jiné postupy.

ebc08bd2-0aaf-11ee-bff0-005056999513.jpg
Ihned po zákroku můžete odejít domů

Výsledky ultrazvukové liposukce

Při ultrazvukové liposukci lze výsledky zákroku vidět téměř okamžitě, na konečný výsledek si však počkáte 4 až 6 týdnů. Celkově menší otoky znamenají, že konečné výsledky jsou viditelné dříve, což u většiny pacientů činí zážitek uspokojivějším než u tradiční liposukce.

Liposukce zůstává jedním z kosmetických postupů s extrémně vysokým hodnocením spokojenosti pacientů. Bezesporu patří mezi nejžádanější operační výkony užívané v estetické chirurgii.

0db9ec10-0ab0-11ee-8b74-005056997292.jpg
onečný výsledek je patrný za 4 až 6 týdnů

Komplikace nebo možné vedlejší účinky

Komplikace se vyskytují jen velmi vzácně. Tento typ liposukce je k tělu šetrný, neboť nenarušuje podkožní tkáně. Mohou se však objevit barevné změny, nerovnosti, případně otoky. Jen výjimečně může dojít k infekci, trombóze nebo vzniku jizev po vstupu kanyly.

Pozor na jiné neinvazivní metody

Liposukce bezesporu patří mezi nejžádanější operační výkony užívané v estetické chirurgii. Za tuto metodu se bohužel „schovávají“ i různé neinvazivní metody (neinvazivní ultrazvuková liposukce, kavitace, ultrazvuková liposukce 3. generace atp.), které však představují pouhou lipolýzu, při níž jsou tukové buňky rozrušeny přes kůži, a pak jsou odplaveny přirozeným metabolizmem z těla ven, uvádí klinika Esthé. Naproti tomu liposukce vždy znamená rozrušení a následné odsátí tukových buněk z podkoží. Jedná se tedy o naprosto rozdílné metody, které nelze srovnávat. Ani výsledek ošetření není stejný, výrazně vyšší a trvalý efekt poskytuje pouze opravdová ultrazvuková liposukce.

36dc3742-0ab0-11ee-ac2a-00505699734b.jpg
Ultrazvuková liposukce nabízí trvalý efekt

Alternativy ultrazvukové liposukce

V případě, že hledáte vhodné ošetření pro odstranění podkožního tuku, můžete si kromě ultrazvukové liposukce vybrat i jiné druhy bezbolestných procedur:

Často kladené otázky

  • Kdo je ideálním kandidátem k podstoupení ultrazvukové liposukce? Nejlepšími kandidáty na ultrazvukovou liposukci jsou zdraví jedinci, kteří dosahují cílové hmotnosti nebo se jí blíží.
  • Kolik tuku lze odstranit? Liposukce není zákrok určen k hubnutí, jedná se o postup redukce tuku. Množství tuku, které lze odstranit v oblasti během jediného zákroku, se liší v závislosti na různých faktorech, včetně chirurgova hodnocení zdravotního stavu pacienta a jeho estetických cílů.
  • Je zákrok bolestivý? Jedná se o absolutně bezbolestný postup. Zákrok se provádí v lokální anestézii.
  • Jaká je doba zotavení po ultrazvukové liposukci? Doba zotavení se liší v závislosti na množství odstraněného tuku, cílové oblasti a počtu ošetřovaných oblastí.

Bibliografie

Healthline, How Effective Is Ultrasonic Liposuction? [online]. Dostupné na: https://www.healthline.com/health/ultrasonic-liposuction [Datum: 30. ledna 2021].

Reklama

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.