Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Rekonvalescence po abdominoplastice

lama
10. 3. 2015 · Poslední odpověď: 11. 3. 2015

Dobrý den, Jsem 7.den po abdominoplastice s operací liparocely a diastázy přímých břišních svalu (rozestup asi 8-10cm). 4h po operaci jsem začala pomalu chodit. Nejsem zrovna moc typ, co jen leží, spíš se snažím pomalými krůčky zařadit do běžného života. Zatím jsem snad dostatečně odpočívala- tak 4*za den jsem vstala a chvíli se prošla po bytě či poseděla s rodinou.Též jsem se snažila ležet na boku, střídat polohy. Nemám problém se předklonit, zvednout ruce nahoru apod. Mám dotaz, zda všechny tyto činnosti neuškodí, zda nebude mít nějaký vliv občasné zakašlání(snažím si držet břicho, moc to ale nejde)to je bolestivé, a pak co je myšleno lehkými činnostmi v době rekonvalescence. Jsem na RD s třemi malými dětmi, manžel pracovně vytížen. Jak např. těžká břemena mohu zvedat, jaké domácí práce nejsou vhodné. Moc děkuji za odpověď

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 11. 3. 2015
Nejlepší odpověď
Pokud jste si na měsíc po operaci nezajistila servis o děti, pak je to malér. Nic nezvedejte a nechte o sebe nejméně 2 týdny pečovat a do měsíce žádná námaha, ani když bude vše dobré. Může to náhle prasknout a za rok můžete jít znova a to už to tak dobře neopraví....

Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,

Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí...
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
... určitě, nechte se nyní ještě alespoň 1 měsíc hýčkat...
Hezký večer, Dr. V.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená paní, absolvovala jste poměrně náročnou operaci, bráno jak z pohledu vlastní operace, tak budoucího pooperačního období. Měla jste být již před operací informována, co Vás čeká. Nakonec- něco podobného koncem minulého roku podstoupil jeden ministr nepochybně nedodržel režim téměř absolutního klidu v prvém týdnu po operaci a pak měl velmi vážné komplikace, které mohly ohrozit i jeho život- proběhlo to v tisku... Jak jsem již naznačil, v prvém týdnu je nutno být v co největším klidu- na lůžku, zajišťovat pouze potřeby osobní hygieny. Samozřejmě je důležité procvičovat pohyby nohou, tedy hýbat nártem. Diastasu jste měla velkou, proto nesmíte nijak zatěžovat sešité svaly. Pozice "v sedě" je velmi nevýhodná pro hojení. Po dobu alespoň 3 týdnů budete aplikovat stahovací pás na suché zipy, který se snímá pouze na mytí. Ve 2. týdnu po operaci můžete, s pásem, jít na velmi pomalou procházku. Svalová tkáň se hojí 6 týdnů, tedy po 6 týdnech budete teprve moci zdvihnout a pochovat děcko. Prosím, uvědomte si, že se každá rána nejlépe hojí, pokud má co nejvíce klidu. Nedodržíte-li klidový a pak od 3. týdne šetřící režim, mohou vzniknout i velmi vážné celkové komplikace a výsledek operace v oblasti břicha by pak mohl být znehodnocen. Nic nepodceňte a raději se při kontrole na toto téma poraďte se svým operatérem. Ještě jednou- šetřete se!.
Srdečně Vás zdravím, prim. Dr. V. Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 2. 2015
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 1. 2022
Abdominoplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 3. 2012
Abdominoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 4. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 11. 2017
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 6. 2009
Abdominoplastika
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 6. 2023
Abdominoplastika
7 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 8. 2011
Abdominoplastika
Žádné odpovědi

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi