Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Botox, pokles víčka

marfusa1345879
marfusa1345879
13. 3. 2017 · Poslední odpověď: 15. 3. 2017

Dobrý den, podstoupila jsem před 4 dny aplikaci botoxu - mračivka a vnější okraj oka - vějířky. Od dnešního dne mám povislé víčko, jakoby spadlé oko. Zřejmě souvisí s aplikací. Klidový režim a zákaz předklánění jsem dodržela. Mám zúžené i zorné pole, nevypadám moc hezky. Chci se zeptat, zda je to možné a jak lze odstranit. Zda se jedná o stav vratný či nevratný. Moc děkuji.

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
doc. MUDr. Roman Šmucler CSc.
Žádné recenze
Praha . 14. 3. 2017
Nejlepší odpověď
Botulotoxin byl asi aplikován příliš nízko, mohla jste ho i tlakem vmasírovat , kam nemá. Řešit s lékařem jako komplikaci, ale krom cvičení na to lék není. Komplikace by ale měla sama odeznít za pár dní, nejdéle za 3 měsíce.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 15. 3. 2017
Souhlasím s kolegou Šmuclerem. Nemusí to být chybná aplikace, ale i anatomická změna nervu ovlivňujícího regionálně tuto krajinu. Ono se to dobře kritizuje, ale chybu nechce udělat nikdo a tedy se domnívám, že je to prostě pech. I mně se to asi 2x stalo, problém ustoupil vždy cca po 1 měsíci. Víčko může a nemusí poklesnout.
Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den,

ano, máte pravdu, vaše komplikace je pravděpodobně způsobena nízkou aplikací. Nežádoucí efekt by měl pominout do 3 - 4 týdnů. Do té doby se nedá bohužel nic dělat, buďte trpělivá :-)

Pěkný den,

MUDr. Xenie Kučerová
SKIN CARE Liberec
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Jaroslava Kačírková
MUDr. Jaroslava Kačírková
14. 3. 2017
Souhlasím s ostatními diskutujícími, chybná aplikace, nízko. Protilátka není. Účinek odezní.
MUDr.J.Kačírková Medilip
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 14. 3. 2017
Musím říct,že jsem to zažila na vlastní kůži i u několika pacientek.Stane se to,toxin zateče na sval zvedač víčka,hlavně když ležíte na boku.Antidotum u nás není registrované.Je to velice nepřijemné,protože tím,že nezvedáte víčko na postižené straně na druhé straně paradoxně je o to víc oko otevřené.Většinou problém odezní po 3týdnech.Mějte trpělivost,noste tmavé brýle,nic nemasírujte.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 14. 3. 2017
Dobry den, jedna se o chybnou aplikaci , obraťte se na aplikujíciho lékaře. Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 4. 2018
Botulotoxin
15 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 11. 2019
Botulotoxin
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 1. 2020
Operace očních víček
1 odpověď, nejnovější odpověď: 16. 11. 2019
Operace horních víček
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 9. 1. 2023
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 3. 2021
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 5. 2010
Botulotoxin
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 4. 2019
Botulotoxin
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 13. 6. 2019
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 1. 2023

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi