Neinvazivní omlazení pleti jen ve 4 krocích

Autor:

Synergy + je skvělý přístroj na neinvazivní ošetření pleti, který poskytne mladé i zralé pleti přesně to, co potřebuje. Mluvíme tady o ošetření, které vám je ušito doslova na míru. Máte-li hrubou unavenou pleť bez života a jiskry, nebo pleť plnou pigmentací, tak právě s tím si umí poradit. Jde o hloubkové čištění pleti, které je navíc spojeno s oxygenoterapií, radiofrekvenční obnovou kolagenu a elastinu (vlákna, která zajišťují pevnost a pružnost vaší pokožky) a v konečné fázi s vpravením výživného séra pomocí ultrazvuku.

Vše o neinvazivním omlazení přístrojem Synergy +

Celé ošetření trvá zhruba hodinu a dvacet minut, říkám to proto, že je to pro klienta příjemně strávený čas, který by neměl být kratší a měla byste si ho opravdu užít.

DSCF4305 nun
Omlazení pleti přístrojem Synergy + (foto: soukromý archiv lékařky)

Celé ošetření probíhá ve čtyřech fázích:

1. fáze ošetření pleti

V první fázi provedeme tzv. hydrabrazi, zní to děsivě, ale jde právě o to slibované hloubkové čištění pleti pomocí lehkého podtlaku vody a správně vybraného séra pro váš typ pleti. Tady záleží na zkušenosti zdravotnického personálu, které sérum vybere a jaký podtlak použije, aby se dobře vyčistily zanesené póry.

Pokud ale svoji pleť zanedbáváte, tak neočekávejte, že vám za jednu proceduru kompletně vyčistíme všechny zanesené póry. Trochu zklamu klientky, které trpí na žilky, protože pro vás tato procedura bohužel není. K dispozici jsou celkem 4 unikátní čistící séra a sice na citlivou, mastnou, vysušenou pleť a pokožku s akné.

2. fáze ošetření pleti

Ve druhé fázi probíhá oxygenoterapie, to je podle mého názoru jediná lehce nepříjemná část procedury. Ale některé naše klientky, hlavně ty, které mají mastnou, silnou a pórovitou pleť, si ji doslova užívají.

Během oxygenoterapie se na obličej nanese speciální gel a použije se jedna ze dvou tablet. K dispozici je tableta Meobright, která díky obsahu kyseliny azaleové minimalizuje činnost buněk produkujících pigment. Dále je v ní kyselina kojová, která zabraňuje tvorbě melaninu a v přírodě ji produkují houby. Nechybí ani retinol - derivát vitamínu A, který obnovuje kolagen a kožní buňky. Viditelně vybělí pleť.

Vzpomínám si na okamžik, kdy jsme u nás poprvé provedli čištění bělící tabletou a nevěřícně jsme všichni na ošetřenou klientku zírali. Ptala se nás, co se stalo a my jsme jí s úsměvem podali zrcadlo a řekli “podívejte se sama“. Výsledek byl opravdu viditelný.

Nechci vám ale slibovat zázraky, protože takto odstraníme pouze některé povrchově uložené stařecké skvrny, sluncem způsobené pigmentace apod. Na ty hluboko uložené pigmentace se musí samozřejmě použít laser.

Druhá tableta Meorejuve, je pro ty, které chtějí omlazující, tedy tzv. rejuvenační efekt a ten chce kromě mladých holek snad každá z nás. Tato tableta obsahuje kyselinu hyaluronovou, kterou už většina z vás zná, protože se v estetické medicíně používá k vyhlazování vrásek obličeje. Tato kyselina, která je běžnou součástí našeho těla slouží k hydrataci pleti, protože na sebe váže několikanásobně více vody než sama váží. V této tabletě jsou obsaženy také peptidy, které posilují schopnost pokožky zadržovat vodu. Obě tyto látky spolu spolupracují tak, že v konečném výsledku opticky redukují drobné vrásky.
A ani v této tabletě nechybí již zmiňovaný “guru” pro výrazné omlazení pleti a sice retinol.

Když jsem na začátku tohoto kroku uvedla, že je jediný nepříjemný, tak vidím váš tázavý pohled a zvednuté obočí jako ve smyslu, myslíš to vážně? Slibovala příjemnou proceduru a teď říká, že to tak docela není…

Na vysvětlenou dodám,že bych tento krok přirovnala k pocitu, že vám někdo jezdí jemným brusným papírem po obličeji. Pro někoho je to velmi příjemné, pro někoho ne.

DSCF5482
Ošetření provádí pouze zkušený personál, který dokáže poznat kvalitu pleti klientky (foto: soukromý archiv lékařky)

3. fáze ošetření pleti

Ale třetí krok procedury mám vážně nejraději, je to takový usmiřovací rituál. Jde o Quadropolární radiofrekvenci, při které se hloubkově prohřívá pleť. Za mne je to úžasná část a vždy si přeji aby nikdy neskončila. Tento krok způsobuje vypnutí pleti a obnovu tvorby kolagenu a elastinu.

4. fáze ošetření pleti

V poslední fázi se podle stavu a potřeby pleti zapracuje ultrazvukem buď výživné sérum nebo kyselina hyaluronová. Jde tedy v podstatě o mezoterapii bez použití jehliček.

Výsledek omlazení pleti přístrojem Synergy +

Výsledkem je jemná, hladší pleť, redukované póry a sjednocený tón pleti.
Pro trvalejší efekt je ale nutná pravidelnost. Když to srovnáte s úklidem, tak také neuklízíte pouze o Vánocích, ale pravidelně, a tady je v sázce vaše pleť a o tu byste měla pravidelně pečovat.

Kontraindikace omlazení pleti přístrojem Synergy +

Nesmím zapomenout ještě podotknout, že ošetření není určené pro těhotné nebo kojící klientky, dále pak neošetřujeme klientky s rakovinou kůže, žilkamy, popálenou kůží, ekzémem, rosaceou, aktivní formou Herpes Simplex, dekompenzovaným diabetem, srdečním onemocněním či při používání produktů isotretionu.

DSCF4305
MUDr. Hana Plachá ošetřuje klientce pleť přístrojem Synergy + (foto: soukromý archiv lékařky)

Komplikace po omlazení pleti přístrojem Synergy +

Samozřejmě, že existují i klientky, kterým ošetření úplně nesedne, vždyť přeci jen jsme každý originál a reagujeme na různé podněty různě, ale nežádoucích efektů je opravdu málo a přiznám se, že jsme u nás tyto nežádoucí efekty ještě naštěstí nezaznamenali. Ale mohou vzácně nastat, a proto se o nich musím zmínit.

Patří sem:

  • zarudnutí
  • otok
  • podrážděná kůže,
  • změny pigmentace
  • změny citlivost pleti

To vše je ale pouze dočasné a do 2-3 dnů samovolně ustoupí.

Cena omlazení pleti přístrojem Synergy +

Cena ošetření se pohybuje na každé klinice individuálně. Cena u nás v Laserovém centru “Denife” v Karlových Varech je 2000 Kč za jedno ošetření.

Přeji vám milé klienty, abyste si tuto proceduru opravdu užily a nechaly se hýčkat.

Publikováno: 28.5.2019

Mezoterapie (revitalizace obličeje, krku, dekoltu, rukou) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní