Přibývá Češek se silikonovými prsy. Nestydí se za ně a jsou ochotny si připlatit

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 1
  2. Step 2
  3. Step 3
  4. Step 4
  5. Step 5
  6. Step 6
  7. Step 7

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jaké implantáty byste chtěla mít?

Kdy by měla operace proběhnout?

Zajímáte se o možnost financování zákroku?

Zajímáte se o pojištění pooperačních nákladů?

Autor:

Podle neoficiálních informací čeští plastičtí chirurgové aktuálně provedou hrubým odhadem 8 000 augmentací (zvětšení) prsů ročně, včetně reoperací a rekonstrukčních operací s použitím implantátů. Toto číslo stále roste, stejně jako celkový počet klientů plastické chirurgie. Augmentace prsou je dlouhodobě nejžádanější plastická operace nejen v České republice.

Prsa na půjčku

"Podle našich interních průzkumů je cena až čtvrtým faktorem v pořadí, který klientka řeší. A to přesto, že augmentace prsou silikonových implantátem bývá nejdražší estetickou plastickou operací," konstatuje plastický chirurg MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic.

Do ordinací začínají chodit lidé mnoha profesí a sociálního statusu. Řada lidí je ochotna si na operaci dlouho šetřit nebo si odepřít i dovolenou. Lidé se nebojí do svého vzhledu více investovat.

"Důležité je i říci že rozhodně neplatí, že by si prsa nechaly vylepšit pouze movité ženy. Naopak, často jde o pacientky, které jsou ochotné si na operaci dlouhodobě spořit či vzít si půjčku. Nejčastějšími zákaznicemi jsou ženy ze střední třídy," dodává MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic.
 DSC0682
Před každou augmentací prsou je důležitá konzultace s plastickým chirurgem. Společně s pacientkou vybere ty nejvhodnější prsní implantáty.

Větší prsa i v důchodovém věku

Větší prsa obvykle žádají ženy ve věku 20.-30. let. Výjimkou dnes ale nejsou ani ženy ve středním, a dokonce seniorském věku. 

"Na svém operačním sále jsem měl i ženu ve věku 72 let, která si nechávala zvětšit poprsí.," říká plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer.

Pryč jsou tabu

Lékaři si uvědomují, že se postupně uvolňuje tabu ve společnosti v souvislosti s estetickými operacemi, zvlášť jde-li o prsa

"Ženy nemají obavy se prsy ve svém okolí pochlubit a netají se plastickou operací," konstatuje MUDr. Roman Kufa.

Také díky tomu nezačínají opatrně s malou velikostí, ale rovnou chtějí spíše plnější prsa. Nejpoužívanější velikostí jsou stále implantáty mezi 200-300 ml, jen dnes se preference drží spíše u horní hranice.

 DSC0696
Výběr a zkouška prsního implantátu.

Ženy motivuje k operaci i technologický pokrok ve výrobě silikonových implantátů, které jednak působí stále více přirozeně a současně eliminují rizika. Pryč jsou ty doby, kdy ženy měly poprsí, které vypadalo jako dva nafouklé míče.

„Takovým nositelem přirozeného tvaru jsou například implantáty Mentor, které mají v horizontu posledních deseti let nejméně pooperačních komplikací a dokáží dlouhodobě udržet tvar prsu tak, že bradavka směřuje vzhůru tak, jak odpovídá mladistvému vzhledu," říká MUDr. Roman Kufa.

Na trhu už je také novinka, a sice odlehčené silikonové implantáty, které mají váhu o 30 % nižší než veškeré ostatní dostupné implantáty. Odolávají tedy gravitaci mnohem déle a pokles prsů je tak významně zpomalen.

Silikonová prsa již více než 55 let

I když silikonová prsa masově proslavila začátkem devadesátých let Pamela Anderson a její ikonická role v seriálu Pobřežní hlídka, tak samotné zvětšování prsu silikonovými implantáty se provádí již skoro 60 let.

První augmentace prsou silikonovými implantáty byla provedena v roce 1962 v Texas Charity Hospital ve Spojených Státech. Od té doby se zdokonalují operační postupy, díky čemuž se mj. snížilo krvácení během operace. Stejně tak se v rámci trendu miniinvazivnosti snižují i rizika zákroků. Vývoj ovšem za skoro 60 let zaznamenaly i implantáty samy. 

"Dnes je na trhu jejich již 5. generace a výběr velikostí od 100 do 1000 ml. Díky současné kvalitě je není třeba po 10 až 15 letech měnit, jak se dříve praktikovalo. „Pokud žena sama necítí obtíže a při pravidelných kontrolách není zjištěna žádná funkční vada implantátu, mohou silikony zůstat v těle neomezeně," uzavírá MUDr. Roman Kufa.

Více informací na www.perfectclinic.cz >>

magie (16)
Ženy po zvětšení prsou získávají vyšší sebevědomí.

Publikováno: 11.12.2018

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní