Přibývá Češek se silikonovými prsy. Nestydí se za ně a jsou ochotny si připlatit

Máte před zákrokem?

Vyplňte krátký dotazník a pošlete nezávaznou poptávku až 4 specialistům na tento zákrok. Díky dotazníku snadněji získáte konkrétní odpověď od špiček v oboru – rychle a zdarma.

Máte po zákroku?

Sdílejte své zkušenosti v rychlé anketě a pomozte ostatním se lépe rozhodnout.

  1. Step 8
  2. Step 9
  3. Step 10
  4. Step 11
  5. Step 12
  6. Step 13
  7. Step 14
  8. Step 15

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jak byste nejlépe označila váš stav prsou?

Kterou značku implantátů preferujete?

Kdy by měla operace proběhnout?

Pomohla by vám v rozhodování možnost platby na splátky?

Chtěla byste se připojistit na případné komplikace po zákroku?

Autor:

Podle neoficiálních informací čeští plastičtí chirurgové aktuálně provedou hrubým odhadem 8 000 augmentací (zvětšení) prsů ročně, včetně reoperací a rekonstrukčních operací s použitím implantátů. Toto číslo stále roste, stejně jako celkový počet klientů plastické chirurgie. Augmentace prsou je dlouhodobě nejžádanější plastická operace nejen v České republice.

Prsa na půjčku

"Podle našich interních průzkumů je cena až čtvrtým faktorem v pořadí, který klientka řeší. A to přesto, že augmentace prsou silikonových implantátem bývá nejdražší estetickou plastickou operací," konstatuje plastický chirurg MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic.

Do ordinací začínají chodit lidé mnoha profesí a sociálního statusu. Řada lidí je ochotna si na operaci dlouho šetřit nebo si odepřít i dovolenou. Lidé se nebojí do svého vzhledu více investovat.

"Důležité je i říci že rozhodně neplatí, že by si prsa nechaly vylepšit pouze movité ženy. Naopak, často jde o pacientky, které jsou ochotné si na operaci dlouhodobě spořit či vzít si půjčku. Nejčastějšími zákaznicemi jsou ženy ze střední třídy," dodává MUDr. Roman Kufa z Perfect Clinic.
 DSC0682
Před každou augmentací prsou je důležitá konzultace s plastickým chirurgem. Společně s pacientkou vybere ty nejvhodnější prsní implantáty.

Větší prsa i v důchodovém věku

Větší prsa obvykle žádají ženy ve věku 20.-30. let. Výjimkou dnes ale nejsou ani ženy ve středním, a dokonce seniorském věku. 

"Na svém operačním sále jsem měl i ženu ve věku 72 let, která si nechávala zvětšit poprsí.," říká plastický chirurg MUDr. Lukáš Frajer.

Pryč jsou tabu

Lékaři si uvědomují, že se postupně uvolňuje tabu ve společnosti v souvislosti s estetickými operacemi, zvlášť jde-li o prsa

"Ženy nemají obavy se prsy ve svém okolí pochlubit a netají se plastickou operací," konstatuje MUDr. Roman Kufa.

Také díky tomu nezačínají opatrně s malou velikostí, ale rovnou chtějí spíše plnější prsa. Nejpoužívanější velikostí jsou stále implantáty mezi 200-300 ml, jen dnes se preference drží spíše u horní hranice.

 DSC0696
Výběr a zkouška prsního implantátu.

Ženy motivuje k operaci i technologický pokrok ve výrobě silikonových implantátů, které jednak působí stále více přirozeně a současně eliminují rizika. Pryč jsou ty doby, kdy ženy měly poprsí, které vypadalo jako dva nafouklé míče.

„Takovým nositelem přirozeného tvaru jsou například implantáty Mentor, které mají v horizontu posledních deseti let nejméně pooperačních komplikací a dokáží dlouhodobě udržet tvar prsu tak, že bradavka směřuje vzhůru tak, jak odpovídá mladistvému vzhledu," říká MUDr. Roman Kufa.

Na trhu už je také novinka, a sice odlehčené silikonové implantáty, které mají váhu o 30 % nižší než veškeré ostatní dostupné implantáty. Odolávají tedy gravitaci mnohem déle a pokles prsů je tak významně zpomalen.

Silikonová prsa již více než 55 let

I když silikonová prsa masově proslavila začátkem devadesátých let Pamela Anderson a její ikonická role v seriálu Pobřežní hlídka, tak samotné zvětšování prsu silikonovými implantáty se provádí již skoro 60 let.

První augmentace prsou silikonovými implantáty byla provedena v roce 1962 v Texas Charity Hospital ve Spojených Státech. Od té doby se zdokonalují operační postupy, díky čemuž se mj. snížilo krvácení během operace. Stejně tak se v rámci trendu miniinvazivnosti snižují i rizika zákroků. Vývoj ovšem za skoro 60 let zaznamenaly i implantáty samy. 

"Dnes je na trhu jejich již 5. generace a výběr velikostí od 100 do 1000 ml. Díky současné kvalitě je není třeba po 10 až 15 letech měnit, jak se dříve praktikovalo. „Pokud žena sama necítí obtíže a při pravidelných kontrolách není zjištěna žádná funkční vada implantátu, mohou silikony zůstat v těle neomezeně," uzavírá MUDr. Roman Kufa.

Více informací na www.perfectclinic.cz >>

magie (16)
Ženy po zvětšení prsou získávají vyšší sebevědomí.

Aktualizováno: 26.5.2020

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Diskuze k tématu

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní