Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

13 let-bulka v prsu

Richard4969
6. 12. 2008 · Poslední odpověď: 8. 3. 2013

Dobrý den, může mít člověk mužského pohlaví a ještě k tomu třináctiletý bulku v prsu? Vždycky jsem si myslel, že je to záležitost hlavně starších žen (40 let a výše). Včera jsem při zcela náhodném prohmatu břicha zjistil, že mám někde pod levou bradavkou hmatatelný hrbolek, který pod pravou nemám, ale moje máma mi řekla, že to určitě bulka není, ať zbytečně nepanikařím. Ovšem dnes po prohmatu levé pradavky cítím, že mne to trochu bolí. Proto se ptám odborníků, zda je vůbec možné, aby třináctiletý chlapec měl pod bradavkou bulku? A co mi navrhujete, abych nyní udělal? Nikdy předtím jsem si toho nevšiml, ani mne to nijak neomezovalo. Slyšel jsem, že to může být pouze jakási cysta, ale nejsem si jistý. Bydlím v Ostravě. Poraďte mi, prosím. Díky, Richard.

Reklama

odpovědí (8)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 7. 3. 2013
Nejlepší odpověď
Apeluji na všechny ženy a muže, abyste nikdy neveřili na nějaké "zaručené" recepty a alternativní léčby bulek v prsou.Jediná bezpečná cesta je řádné a hlavně včasné vyšetření a v případě potřeby chirurgické odstranění. Měl jsem možnost vidět mnoho pacientů, kteří uvěřili v různé zázračné léčby, ale důsledky pak byly ze zdravotního hlediska katastrofální.MUDr.Otakar Lucák, Klinika plastické chirurgie Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 7. 3. 2013
Dobrý den Lucie, myslím, že Váš příspěvek sem na toto fórum nepatří....rozhodně zde nebudu zpochybňovat podpůrnou léčbu a i případné dílčí úspěchy u Vašich příbuzných- toto je volba jejich a případně Vaše..........ale jsem praktikující chirurg, který bohužel viděl řadu zanedbaných nádorů a i operoval řadu nádorů, které právě pacienti zanedbali kvůli podobným \"zázračným kůrám\"...rozhodně nic nepíšete o léčbě jako takové, ale z Vašeho popisu to nepřímo vyplývá včetně malého zázraku- Vaše citace: \"Dovolila bych si přidat ještě jednu alternativní možnost a to jsou přípravky z výtažků z hub. Společnost valexo s.r.o. se zaměřuje na distribuci úplně nového přípravku, který na Slovensku funguje již 4 roky a je velmi úspěšný. \"
Jinak se na 100 % připojuji k apelaci prim. Lucáka a pokud se někdo z kolegů připojí k této diskuzi tak jejich názor bude jistě souhlasný....
Jediná správná léčba nádorů je jejich řádná diagnostika(zobrazovací metody, histologie aj...) a léčení dle standartů současného medicínského poznání(chirurgické odstranění, chemotherapie, radiotherapie, biologická léčba, hormonální aj.)....toto je jediný postup dle lege artis
Z výše uvedeného přímo vyplývá, proč si myslím, že Váš příspěvěk nemá co dělat na tomto diskuzním fóru.....Váš příspěvek zde vyvolal a možná vyvolá něco jako \"kámen do hejna hus\".....
S pozdravem...
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 28. 12. 2012
Nádor je všeobecný název pro něco,co je navíc.Může být benigní-nezhoubný z tukové tkáně-lipom,z tkáně prsní žláz-fibroadenom nebo cysta.Maligní karcinom je u mužů zřídkavý.Doporučuji vyšetřit prso sono-ultrazvukem, ev.útvar odstranit a histologicky vyšetři.Nejspíš se nejedná o nic vážného,tím vás nenabádám situaci zanedbat.Mohu přítele vyšetřit,ev.operovat -konzultace po Novém roce možná na Praze 2 Moravská 24 po 9-13-14-18hod,pá 10-14hod.TOC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 22. 2. 2012
Ano, bulka je velmi pravděpodobně zvětšená prsní žláza. navštivte s rodiči dětského lékaře. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lukáš Frajer
Praha . 21. 2. 2012
Dobrý den pane Sašo, neudáváte zde svůj věk, který může do jisté míry řadu věcí objasnit, pokud jste adolescent, tak zduření i jednostranné žlázy je v tomto období dospívání relativně časté a mělo by postupem času odeznít...pokud tomu tak nebude doporučuji navštívit pediatra či obvodného lékaře, který Vás odkáže na další odborná pracoviště...
S pozdravem.....
Lukáš Frajer
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 9. 12. 2008
Vážený příteli,
i muž má těsně pod bradavkou a dvorcem nevelkou, nefunkční mléčnou žlázu. Vy jí máte zřejmě lehce podrážděnou- z úderu nebo opakovaného promatávání, například. Domnívám se, že nejde o nic vážného. Tuto bulku budete mít zřejmě trvale. Na druhou stranu, pokud by se bulka zvětšovala, bolesti narůstaly, měl by Vás vyšetřit chirurg ve Vaší spádové nemocnici.

Srdečně Vás zdravím, prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. Janka Točíková
Praha . 8. 12. 2008
Richarde,tvůj problém nejspíš souvisí s dospíváním,kde i u mužů žláza zbytňuje-juvenilní gynekonastie,může jí jen o jednostrannou záležítost.Nejlépe bude navštívit svéh dorostového lékaře,ev.prsa vyšetřit ultrazvukem.TOC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 6. 12. 2008
Ahoj. Tvé obavy chápu, ale myslím, že se nemusíš bát. Zajdi s rodičem k dětské lékařce a ona Ti poradí. Výskyt závažných onemocnění prsu ve Tvém věku je velmi vzácný, bude se jednat pravděpodobně o změnu způsobenou hormony.Dr.Remeš
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 27. 5. 2020
Gynekomastie
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 5. 2020
Operace očních víček
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 8. 2008
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 1. 2014
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 5. 2007
Gynekomastie
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 4. 2014
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 1. 2009
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 10. 2008
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 26. 2. 2019
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 5. 2008

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi