Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Otok pod očima po aplikaci Dysportu do čela

Eva215865
21. 2. 2014 · Poslední odpověď: 11. 3. 2014

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat. Byl mi aplikovan Dysport do oblasti cela jen do cela ne mezi oboci, tam jsem to nechtela. Dodrzela jsem nasledne vice nez ctyri hodiny ve svisle poloze a dokonce dve noci po te jsem spala v sede, aby se mi nahodou botox nedostal jinam. Presto mi prijde , ze mam oteklou spodni cast pod ocima, citim tam takovou jakoby unavu a tizi. je mozne, ze mi tam ten dysport samovolne stekl ? dekuji za odpoved

Reklama

odpovědí (11)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 21. 2. 2014
Nejlepší odpověď
Dobrý den,

Dysportu se dává trochu větší objem a může se dostat dále od místa vpichu, přesto si nemyslím, že je to Váš problém. Spíše máte silnější svaly na čele, které po ochabnutí klesly a tlačí dolů na oči a jejich okolí, což se může projevit tím, co popisujete. Během několika dnů tyto obtíže ustoupí.

S přátelským pozdravem MUDr.Tereza Gabryšová dermatolog kliniky GHC Praha
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
8 adres v Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina... . 11. 3. 2014
Je docela možné, že byly více paralyzovány svaly na čele. To odezní. Pokud by se znovu BTX u Vás aplikoval asi tak, aby nedošlo k poklesu čela- tedy jen do povrchních vláken svalu.
Esthé Laser Clinic
Praha . 4. 3. 2014
Dobrý den,

jak již zmínili kolegové, není se čeho bát, jedná se o přechodnou záležitost.
Kromě již zmíněných příčin je možný také mírný lymfatický otok v oblasti dolních víček, mírnou změnou v lymfat. řečišti, nejedná se však o nic závažného.

Doporučuji při další aplikaci upozornit lékaře na tuto reakci a aplikaci hydratační zklidňující masky v místě otoku.

S pozdravem,

MUDr. Kubátová

Esthé-clinic of esthetic medicine
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Lucie Jurtinová
Praha . 27. 2. 2014
Dobrý den,

po zrelaxování svalu na čele Dysportem můžete mít pocit tlaku a tíže horních víček, protože najednou nemůžete zvedat obočí. Tento pocit cca za 2 týdny odezní. Otoky pod očima při ošetření jen čela pravděpodobně nesouvisí s aplikací Dysportu. Budou-li Vaše obtíže přetrvávat, doporučuji kontaktovat Vašeho ošetřujícího lékaře.
Se srdečným pozdravem, MUDr. Lucie Jurtinová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den,

rozhodně vyčkejte, otok určitě brzy ustoupí. V opačném případě kontaktujte Vašeho ošetřujícího lékaře.

Přeji brzké uzdravení.

S podzravem a přáním pěkného dne

Bc. Petra Řehořková
Petra Clinic, Klinika estetické medicíny
Dobrý den,
otok dolních víček není možný po aplikaci Dysportu do oblasti čela.Domnívám se, že se jedná o otok po probdělých nocích.Měla byste absolvovat kontrolu u aplikujícího lékaře.
S pozdravem
Harapátová Eva
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 24. 2. 2014
Ideální je si zajít na kontrolu k lékaři, který materiál aplikoval. Jak zde čtete nemusí to být problém, jen změna pocitů. Určitě se však nechte vyšetřit svým lékařem.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Kladno . 22. 2. 2014
Dobry den,

Take muzete byt opravdu unavena a nevyspala. Pohyb dysportu po 4 hodinách je jiz velice nepravdepodobny a 2 "probdele" noci v sede mohou zpusobit unavu a otok dolnich vicek.
Premium
Praha . 22. 2. 2014
Dobrý den,
stav, který popisujete je přechodný, vydržte.
Aplikovaná látka, v tomto případě Dysport, uvolnil tzv. svalový tonus, došlo k ochabnutí svalů, což se může projevit tím, co píšete. Tento stav odezní, nemusíte se obávat.
Při příští aplikaci na to upozorněte svého lékaře.

Krásné dny bez vrásek
přeje

MUDr. Milena Vojtíšková
Premium
Prostějov . 22. 2. 2014
Dobrý den.

Dysport je kvalitní a oblíbená látka s dobrým účinkem.
Zaleží na více okolnostech.

Efekt začíná od třetího někdy až od šestého dne, max, účinku do +- desátého dne.
Vaše subjektivní vnímání je pro Vás obzvlášť citlivé, pokud máte první aplikaci.
Efekt je intenzivní právě na začátku. Postupně se vnímání zlepšuje a vy začnete mít radost z účinku.

Na efektu se stanete závislá, jak s oblibou ženám říkám.
Je dobré omlazovací procesy kombinovat s dalšími metodami.
Aplikací Dysportu opravu omezíme až zastavíme pohyb svalu a vyhladíme částečně nebo úplně vrásky a někdy změna mimiky vede k pocitu vnímání otoku.
Prvně ženám navrhuji právě na seznámení s Dysportem malou dávku právě do oblasti mezi obočím,... Vše musí být citlivě posouzeno.

Buďte, ale naprosto v klidu. Můžete být citlivější, ale hlavně efekt je přechodný.

Doporučuji nevnímejte celou aplikaci negativně, ale hledejte to dobré.

prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 22. 2. 2014
Dobry den, pokud dysport uvolní tonus svalu na cele,muže se to projevit pravé těmito příznaky, které popisujete. Vydrzte , stav je to prechodny. Zdravi dr vraspirova
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Reakce po aplikaci Botulinumtoxinem

Abbie
Abbie
17. 2. 2020 · Poslední odpověď: 20. 2. 2020

Dobrý deň,pred týždňom som podstúpila aplikáciu btx do očného okolia,aj do vnútoreného kútika očí a na tretí deň sa mi ráno objavili pod očami vačky,ktoré som nikdy predtým nemala. Vrásky zmizli,ale teraz vyzerám horšie ako pred aplikáciou. Budem musieť takto existovať 3-6 mes.? Cítim,že mám aj tažké unavené oči. Ďakujem za vaše rady.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
8 adres v Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Kraj Vysočina... . 20. 2. 2020
Efekt BTX se nedá ničím odblokovat. Musíte počkat, až efekt BTX pomine.
Můžete zkusit lymfatické masáže a doporučujeme nasadit B Komplex.

MUDr. Dvořáková Klaudia
Dermatoložka

Deprese z hlubokých vrásek

Evita903210
Evita903210
27. 4. 2020 · Poslední odpověď: 29. 4. 2020

Dobrý den,moc se trápím,začala jsem z toho mít i sebevražedné myšlenky a depresivní plačtivou náladu.Je mi čerstvě 29let a moc mě trápí vrásky pod očima tedy spíš hluboké vrásky pod očima-rýhy.Vyzkoušela jsem ruzně drahá sera,krémy ale nic mi nepomáhá a přijde mi že po některých krémech se jenom prohlubují.Pod pravým okem mám 1 hlubokou vrásku ale pod levým mám 3 hluboké vrásky.Bere mi to chut ze života,změnila jsem se s chováním přestávám o sebe dbát.Prosím co by mi pomohlo?Přemýslím i o sebevraždě kvuli tomu.Připadám si kvuli tomu hrozně ošklivá a hlavně stará.Co byste mi prosím poradili? Každý totiž tvrdí něco jiného někdo chemický peeling,někdo laser já už nevím co,jde mi o to se toho zbavit aby to nešlo vidět.Děkuji moc přeji krásný den,Buud vděčná za jakoukoliv radu

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 28. 4. 2020
Nejlepší odpověď
Dobrý den, musím souhlasit s kolegy, doporučuji navštívit odborníka a vyhledat pomoc. Řešení vrásek Váš stav nezmění. Na řešení vrásek existuje mnoho metod, nejvhodnější pro Vás určí lékař na základě osobní konzultace.

S pozdravem
MUDr. Tereza Gabryšová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Injekční výplně
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 5. 2013
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 21. 6. 2022
Injekční výplně
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 27. 2. 2018
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 3. 3. 2021
Antiaging
1 odpověď, nejnovější odpověď: 15. 2. 2022
Kyselina hyaluronová
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 19. 9. 2023
Injekční výplně
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 21. 6. 2023
Botulotoxin
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 12. 2022
Operace horních víček
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 25. 3. 2017
Botulotoxin
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 11. 2007

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi