Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Jizvy po zvětšení prsou

Anonymní
lenka_85397152
Praha · Vytvořeno: 16. 8. 2016 · Poslední odpověď 30. 1. 2019

Dobrý den,

jsem 7 týdnů po zvětšení. Ze začátku byla jedna jizva světlá, skoro neviditelná, druhá o něco růžovější, teď ale obě dost zrůžověly a jsou velmi viditelné. Jizvy od začátku dezinfikuji stejným přípravkem a poslední dva týdny jsem začala mazat Infadolanem. Velmi mě trápí, jak se jizvy zviditelnily, nevím, zda jsem si to mohla způsobit sama a jak dále postupovat. Děkuji za odpověď.

16 komentářů

Reklama
  • Anonymní
    nika776049
    30. 1. 2019

    Dobrý den, i když tento příspěvek je již starý, chtěla bych se zeptat na to, jak uvádíte péči o jizvy po operace. Jsem nyní 14 dní po augmentaci prsou, dnes mi byli zastřiženy uzlíky u vstřebatelných stehů a prý mám týden promazávat a poté vylepovat náplastmi. Mohu se však zeptat, všude se uvádí že promazávat jakýmkoliv mastným krémem atd. Je ale možno mi uvést příklady, s čím jsou například dobré zkušenosti? Je možno mazat třeba i jen čistým sádlem bez soli nebo je potřeba speciálnějších produktů. Děkuji za odpověď.

  • MUDr. Issam Al Awa

    · 18. 8. 2016

    Dobrý den
    I když je to 7 let doprucuji laser IPL a aplikace silikonový gel po 12 hod denně

  • Anonymní
    lipo6143828
    17. 8. 2016
    Nejlepší komentář

    Dobrý den Lenko,

    jak již zaznělo v předchozích komentářích je příliš brzy na paniku a jizva se ještě může zahojit tak, aby téměř nebyla viditelná.
    Někdy se ale bohužel stává, že jizvy ztvrdnou a stanou se tzv. hypertrofní. Aby jste riziko hypertrofních jizev snížila na minimum doporučujeme Vám jako prevenci používat některý z produktů značky BIODERMIS. Tato americká značka, zabývající se výrobou produktů na léčbu a prevenci keloidních a hypertrofních jizev nabízí spoustu skvělých přípravků, které jizvám nedají šanci. Na Vaši jizvu bychom Vám konkrétně doporučili silikonovou náplast ve tvaru kotvy v kombinaci se silikonovým balzámem Pro-Sil. Pro více informací o těchto produktech nás neváhejte kontaktovat a nebo navštivte naše stránky:
    ********************

    S přátelským pozdravem

    Tým LIPOELASTIC a.s.

  • Anonymní
    lenka_85397152
    17. 8. 2016

    Děkuji za vyčerpávající odpověď

  • MUDr. Janka Točíková

    · 17. 8. 2016

    Jizva pracuje-je to proces hojení,kdy do ní prorůstají okolité cévy,je červenější ,doporučuji tlakové masáže-stlačit pustit,jizva pod tlakem bledne.Je možné též aplikovat silikonové proužky,kteké na jizvu tlačí.Počkejte po 3 měsících-uvidíte,že to bude lepší.

  • prim. MUDr. Aleš Fibír, Ph.D.

    · 17. 8. 2016

    Dobrý den,
    zdá se mi, že vzhled jizev odpovídá době po operaci. O jizvu má smysl dále pečovat, ale výhledově lze očekávat, že jizva vyzraje a bude méně nápadná.
    Co se týče jizev jako takových, tak obecně platí, že každá jizva vyzrává minimálně 3-6 měsíců, u rozsáhlých jizev to může trvat až 2 roky. Počáteční zarudnutí jizvy, která je někdy barevně výrazná, postupně odeznívá, jizva bledne a stává se méně nápadnou. Může také dojít k roztažení jizvy, jejímu zatvrdnutí nebo k vytvoření hypertrofické, výjimečně keloidní, jizvy. Aby k tomu nedošlo a aby jizvy co nejrychleji a co nejlépe vyzrávaly doporučujeme několik opatření. Jizvu je vhodné promašťovat mastným krémem,. Lze použít jakýkoliv mastný krém, optimálně s co nejjednodušším složením, abychom zabránili případné alergizaci. Lze také použít masti s příměsí silikonu, které by měly snižovat riziko vzniku hypertrofických jizev. Jizvu je také vhodné chránit před slunečním zářením nejméně po dobu 2-3 měsíců po výkonu. Lze ji chránit mechanicky např. přelepením náplastí nebo oděvem nebo krémy s ochranným UV faktorem, nejlépe 30 a více.
    Dále se ví, že působení trvalého tlaku zabraňuje hypertrofickému hojení a urychluje vyzrávání jizev. Cca za 2 týdny po odstranění stehů proto doporučujeme začít provádět tlakové masáže. Ty se provádí tak, že tlačíte bříškem prstu na jizvu proti podkladu takovou silou, aby se nehtové lůžko odkrvilo a tlak ponecháme působit cca 30 sekund. Poté povolíte a prst přesunete na vedlejší část jizvy a celý postup opakujete. Přes jizvu tedy prstem nepřejíždíte, pouze tlačíte. Tímto způsobem promasírujete celou jizvu. Tlakové masáže provádějte alespoň 5x denně po dobu 10ti minut. Čím častěji, tím lépe. Viditelný efekt lze očekávat nejdříve za 1- 2 měsíce. U starších jizev se výsledek může dostavit i později. Vzhled jizev je možno dále zlepšit a vyzrávání urychlit použitím silikonových gelů. Jedná se o tuhé gely, které se neroztírají, ale přikládají se na zhojenou jizvu. Přikládají se gelovou stranou na jizvu a je nutno je připevnit náplastí, obvazem nebo kompresivním návlekem. Mohou být přiloženy až 18 hodin denně, ale pak je nutno je sejmout a nechat pokožku několik hodin volně dýchat. Gely jsou omyvatelné a používají se opakovaně.
    Nakonec i opakovaná aplikace biostimulačního laseru zabraňuje tvorbě hypertrofických jizev a urychluje jejich vyzrávání. Biostimulační laser by však měl být podáván v dostatečné dávce.
    Zdravím

  • Anonymní
    lenka_85397152
    17. 8. 2016

    Dobrý den pane doktore,posílám fotky,dekuji za odpověď

  • MUDr. Issam Al Awa

    · 17. 8. 2016

    Dobry den
    Pošlete fotku k posouzení prosím ?

  • Anonymní
    lenka_85397152
    16. 8. 2016

    Dobrý den,
    děkuji za odpověď. Infadolan je čirý a hodně mastný. Změnu barvy jizev pozoruji až tak po třech týdnech od operace.

  • MUDr. David Tomášek

    · 16. 8. 2016

    Pokud je Infadolan tmavá mast, m.ůže oibsahovat pigment který se vychytává v zánětlivém okolí. Nepodléhejte však panice, může to být jen reakce na zánět. Hodnotíte to příliš brzo, stejně by se s tím nedalo nic nyní dělat.
    Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg,
    *******************

    Prosím, hodnoťte naše odpovědi

  • Anonymní
    Horalka384983
    16. 8. 2016

    Nemůže to byt treba tím, ze se potis a neni to jeste úplně zahojeno? Pot je potvora. Zkus tu aloe dam za ni ruku do ohně

  • Anonymní
    lenka_85397152
    16. 8. 2016

    děkuji
    já jen nerozumím tomu, že předtím byly jizvy krásné a skoro neviditelné a najednou jsou růžové a opravdu vidět...znovu jsem je začala do podprsenky podkládat gázou, jestli to pomůže, to nevím

  • Anonymní
    Horalka384983
    16. 8. 2016

    Aloe Vera emergency spray je to skvěle na vse. Hojive, protizánětlivé, desinfekcni ?

  • Anonymní
    Horalka384983
    16. 8. 2016

  • Anonymní
    lenka_85397152
    16. 8. 2016

    děkuji za odpověď, určitě vyzkouším a Aloe vera kupujete v jaké podobě a kde?

  • Anonymní
    Horalka384983
    16. 8. 2016

    Nemam jeste zkušenost z těmito jizvickami, ceka me to cca za mesic, ale na jiné jizvy mi skvěle pomohla vzdy měsíčková mast- je hojiva, mastná a měsícek stahuje pigment z jizev. Úžasná věc je Aloe vera... Odstraňuji si laserem tetování a Aloe používám po zákroku na hojení a MUDr se nestíhá divit jak skvěle se mi to hojí. Doporučuji.

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Rádi Vás vyslechneme
Zapojte se do diskusního fóra Estheticon. Chybíte nám tu!
Reklama