Jak zvětšit prsa implantáty bezpečně a s minimální jizvičkou

Vy a Zvětšení prsou (Augmentace)

  1. Step 1
  2. Step 2
  3. Step 3
  4. Step 4
  5. Step 5
  6. Step 6
  7. Step 7

Jakou máte velikost prsou?

Jakou velikost prsou byste chtěla mít?

Jaký tvar prsou preferujete?

Jaké implantáty byste chtěla mít?

Kdy by měla operace proběhnout?

Zajímáte se o možnost financování zákroku?

Zajímáte se o pojištění pooperačních nákladů?

Autor:

MUDr. Lucie Zárubová, je všeobecný a plastický chirurg. Operuje již 16-tým rokem a specializuje se na operace prsou. Na klinice plastické chirurgie ve FNKV se věnuje zejména rekonstrukcím prsů po nádorových onemocněních a na Premier Clinic estetickým operacím. Ročně provede na 500 operací prsou. Jak vybírá pro své klientky nejvhodnější typ a velikost implantátu?

Nejvhodnější typ a velikost implantátu vybíráme při konzultaci, ke které patří měření proporcí klientky a použití sizerů. Jedná se o gelem plněné vložky, které se vkládají do podprsenky pro lepší představu, jaký bude výsledný objem prsů po augmentaci. Ještě reálnější přestavu o finálním výsledku po operaci může klientka získat pomocí 3D animace MotivaImagine, která je schopna změřit objem žláz před a po operaci. Na pracovišti Premier Clinic tuto možnost ženám se zájem o zvětšení prsů nabízíme, je možné se na 3D modelaci zde objednat.

scannar pro scannovani před zvětšením prsou
Divina: 3D modelace MotivaImagine - nasnímá reálné tělo klientky a na počítačové animaci lze zkoušet různé velikosti implantátů. Klientka tak vidí poměrně přesný výsledek operace již předem.

Způsob vložení prsního implantátu

Jaký způsob vložení implantátu nejčastěji používáte a proč?

Nejčastěji používám ke vložení implantátu přístup podprsní rýhou. Je pro klientku nejbezpečnější, protože při tomto přístupu se implantát cestou nekontaminuje bakteriemi, které jsou přítomny ve vývodech prsní žlázy (jako když se implantát vkládá přes dvorec), což zvyšuje riziko kapsulární kontraktury. Zároveň tento přístup šetří prsní žlázu, která se díky tomu po zvětšení chová jako kdyby pod ní implantát nebyl.

Zarubova
MUDr. Lucie Zárubová, všeobecný chirurg a plastický chirurg Premier Clinic a FNKV.

Jizvy po zvětšení prsou

A co výsledná jizva v podprsní rýze?
Novinkou v augmentacích je vkládání implantátu za pomoci inserčního sáčku, který nám dovoluje použití co nejmenšího řezu 2,5-3 cm. Tato technika má také benefit tzv. "No touch", kdy není implantát při cestě do těla kontaminován žádnými okolními bakteriemi. Výsledná jizvička je pak po zhojení zcela nepatrná. Tuto metodu operace je možné aplikovat u implantátů značky Motiva, které mají měkký gel.

Insertion Sleeve Motiva
Insertion sleeve: Speciální sterilní sáček, kterým se implantát vkládá do těla pacientky z velmi malého řezu 2,5 - 3,5 cm. Jizvičky jsou po zhojení naprosto nepatrné. 

Anatomický versus kulatý implantát

Kdy se používá anatomický a kdy kulatý implantát?

Pří výběru implantátu vždy beru v potaz přání klientky. Buď přichází s přáním plnějšího dekoltu nebo s přáním maximálně přirozeného vzhledu. Dalším parametrem při výběru jsou samotné tělesné proporce klientky a vstupní velikost a tvar prsů. Přirozeně krásné prsy, kterým chybí jenom objem můžeme zvětšit implantátem kulatým a výsledek bude krásný. Naopak u klientek, u kterých prsy úplně chybí, musíme rekonstruovat nejen objem, ale také tvar za použití anatomického tvaru implantátu. Ideálním řešením pro obě situace je ergonomický implantát Motiva, který se přizpůsobí pohybu ženského těla. V horizontální poloze kulatý a ve stoje mění svůj tvar na kapku.

motiva qinsidesafety 130 BS (1) Kulaté prsní implantáty Motiva.

Na konzultaci k MUDr. Lucii Zárubové se můžete objednat na www.premier-clinic.cz.

Publikováno: 5.11.2018

Zvětšení prsou (Augmentace) - Novinky

Související recenze a zkušenosti

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní