Autor:

Kůže obličeje věkem ztrácí schopnost sebeobnovy a regenerace a stává se suchou a vrásčitou. HydroFill je speciální pleťová obličejová maska ke zlepšení hydratace kůže a vyhlazení jemných vrásek. Maska byla vyvinuta a je vyráběna firmou MedSkin Solutions, Dr. Suwelack AG, Billerbeck v Německu.

Pleťová maska HydroFill je založená na patentované technologii MatriCol®, která by měla zajišťovat intenzivní hydrataci a zahlazení jemných vrásek kůže. MatriCol technologie kombinuje účinek kolagenních vláken, kolagenních molekul a peptidů s účinkem vstřebatelné kyseliny hyaluronové, která hydratuje kůži a vyhlazuje vrásky „zevnitř“.

Maska je prosta parabenů a konzervačních přísad, neobsahuje silikon ani vonné látky. Vyrábí se v různých formátech k pokrytí specifických požadavků.

Výrobce u této masky proklamuje:

  • Trojí systém účinku přirozených, kůži vlastních nerozpustných kolagenních vláken, rozpustných kolagenních molekul a kolagenních peptidů. Nerozpustná kolagenní vlákna zklidňují kůži, rozpustné molekuly na sebe navážou tekutinu a hydratují povrchové vrstvy kůže a kolagenní peptidy se vstřebávají do kůže a slouží jako signál pro regeneraci a reparaci kůže a pro stimulaci buněčného metabolizmu.
  • Účinek biotechnologicky vyrobené kyseliny hyaluronové, která váže až tisícinásobek vody než je její hmotnost. Tím reguluje a upravuje hydrataci kůže a současně podporuje migraci a regeneraci buněk.

Působením výše uvedených faktorů dojde ke:

  • Zklidnění kůže. Nerozpustná kolagenní vlákna vytvoří na povrchu kůže trojrozměrnou síť a mělo by dojít ke zklidnění kůže s 27,5% snížením zarudnutí kůže.
  • Zahlazení jemných vrásek a linií. Účinkem kyseliny hyaluronové a kolagenních peptidů by mělo dojít k okamžité redukci hloubky vrásky o 15% s přetrvávajícím účinkem.
  • Výrazné zvýšení vnitřních zásob kůže pro vlastní hydrataci. V podstatě okamžitě po aplikaci dojde ke vstřebání kyseliny hyaluronové a mělo by dojít k 60% nárůstu hydratace kůže. Tato hydratace přetrvává dlouhodobě.

Výrobcem uváděný přetrvávající účinek není přesně specifikován. Na grafech je uvedeno sledování účinku masky 20, 40 a 120 minut po aplikaci s postupným ústupem efektu. Okamžitá redukce hloubky vrásky klesla během 120 minut z 15% na 10% a hydratace kůže za stejný časový úsek z 60% na 30%.

Aplikace HydroFillu je velice jednoduchá. Maska připomíná list papíru. Nejdříve se maska upraví střiháním na konkrétní konturu obličeje. Upravená maska se přiloží na obličej a zvlhčí se aktivačním roztokem. Dojde k přilnutí masky k obličeji a k dosažení plného účinku se nechá působit 15 až 20 minut. Na závěr se maska opatrně odstraní srolováním od brady k čelu.

Maska je určená především klientům, kteří vyžadují jemnou, hladkou a mladistvěji vypadající pleť. Obecně by mělo dojít k vyhlazení jemných vrásek, obnově hydratačních vlastností kůže a zlepšení elasticity kůže. Výhodou metody je jednoduchá aplikace bez nutnosti jakéhokoliv invazivního zásahu. S přihlédnutím ke způsobu aplikace a mechanizmu účinku lze však očekávat přetrvávání účinku v řádech hodin, maximálně několika dnů.

Aktualizováno: 3.12.2013

Výplně na bázi kyseliny hyaluronové - Novinky

Související recenze a zkušenosti

ZdenkaMar 21.8.2017
Spokojený/á

Před dvěma lety jsem na klinice zažila jeden z nejemociálnělších zážitků ve svém životě. Bylo to neskutečné. Pobyt na klinice a lékaři mně ubrali několik let, změnili mně účes, naučili líčit. Lékaři a sestřičky byli vel... Více 

16 Likes   9 Komentářů  
Doktor ve Vašem okolí   
Fotografie pacientů
Zákroky, na které se chystají ostatní