„Od přirozenosti v estetické medicíně neustoupíme.“

„Od přirozenosti v estetické medicíně neustoupíme.“
Vytvořeno: 19. 11. 2020 · Aktualizace: 19. 11. 2020

Každá žena je krásná, to bez pochyby. Ale pouze ta, která je spokojená sama se sebou, vyzařuje svůj šarm navenek. Nicméně všichni se chceme cítit dobře a líbit se bez rozdílu pohlaví či věku, jak sobě samým, tak svému okolí. Estetická medicína je stále populárnější, neboť je kladen velký důraz na to, jak vypadáme.

MUDr. Pavlína Šťastná z NEO BEAUTY CLINIC preferuje ve své práci celostní přístup ke klientům, k jejich potřebám a také touhám. Podle paní doktorky vnímání krásy vychází zvláště z harmonie kontur, symetrie a také vyváženosti. Hlavním kritériem je pro ni přirozenost.

1) Co Vás vedlo k tomu otevřít v Olomouci novou ordinaci zabývající se estetickou medicínou?

Chtěli jsme vytvořit odborné pracoviště zaměřené na zdokonalení přirozené krásy, které bude pro naše klienty přátelské, kde se budou cítit uvolněně a bude jim věnována individuální pozornost. Místo, kterému budou důvěřovat.

Náš specializovaný lékařský tým věnuje klientům a jejich potřebám nadstandardní časový prostor pro konzultace a následnou péči. Jsme tedy pracovištěm zaměřeným především na kvalitu a individuální přístup, namísto kvantity.

2) Jak přistupují vaši lékaři ke kráse jako takové?

„Při své práci preferuji celostní přístup ke klientům a k jejich touhám či potřebám. Představy o tom, co je krásné a atraktivní, jsou ryze individuální, nicméně vychází především ze symetrie, vyváženosti a harmonie světla.

Proto přistupuji k obličeji vždy komplexně jako k estetickému celku a vytvářím individuální plán ošetření využívající mix všech současně dostupných metod pro každého (klienta) zvlášť.

Přirozenost je pro mne kritériem, ze kterého neustoupím a k tomu se snažím vést i své klienty.“ říká MUDr. Pavlína Šťastná z Neo Beauty clinic.

3) Své klienty tedy vnímáte nejen individuálně, ale přistupujete k jejich přáním a obtížím především komplexně, holisticky...

Ano. To považuji za zcela klíčové. Obecně v estetické medicíně vnímám velký progres v celostním přístupu a jsem za to velmi ráda. Hodně času proto s klienty trávím konzultací, kdy jim pomocí programu v iPadu vysvětluji proces stárnutí. S tím, jak stárnou všechny vrstvy obličeje, je třeba věnovat pozornost každé této vrstvě. S přibývajícími roky obličej ztrácí oporu v kostech, svalech, pracuje gravitace, mimika, přibývá kůže... Když přijde žena například s tím, že by si přála větší rty, není to jen o tom, že zvětšíme rty. V okamžiku, kdy budou totiž rty plnější, zbytek obličeje k nim nemusí vypadat přirozeně, harmonicky. Obličej je navíc obrovským komunikačním nástrojem, i když zrovna nemluvíme, a je vědecky dokázáno, že naše pohledy tváří v tvář směřují do centra obličeje, tudíž je nesmírně důležité při jakémkoliv zákroku najít již zmiňovanou harmonii.

4) Která ošetření jsou klienty nejvyhledávanějšími?

V dřívějších letech se estetická medicína zaměřovala především na redukci projevů stárnutí. V současné době ovšem přibývá zkrášlujících zákroků jako je úprava a zvětšení rtů, potlačení tmavých kruhů pod očima, konturace obličeje, zvýraznění lícních kostí, odstranění přebytečného tuku v podbradku a standardem samozřejmě stále zůstává redukce mimických vrásek pomocí botulotoxinu.

Některá ošetření již přestávají být tabu, a tak je čím dál více poptávané i omlazení intimních partií.

5) Estetická medicína je u nás stále na vzestupu a s narůstající touhou po dokonalosti se objevuje stále více míst, kde poskytují nejrůznější ošetření a zákroky i neodborníci… například kosmetická studia, dokonce i kadeřnictví…

I když se jedná o obor na hranici mezi medicínou a uměním, stále je to medicína a patří striktně do rukou lékaře zabývajícího se estetickou medicínou ve zdravotnickém zařízení! Tento obor vyžaduje neustálé vzdělávání, studium anatomie a připravenost řešit případné komplikace…nelékař tyto znalosti rozhodně nemá!

Neodborná aplikace s sebou nese rizika nejen nehezkého výsledku, ale i trvalého poškození zdraví, odumření tkání, zjizvení či poškození zraku.

Ač se neustále šíří osvěta, sdílejí se fotky nepovedených zákroků, kdy v konečném důsledku může dojít i k oslepnutí, stále ještě se najdou klienti, kteří obvolávají jednotlivá centra s otázkou: „Za kolik máte jeden mililitr výplně?“ a rozhodují se pouze podle ceny.

V této souvisloti nabízíme pomoc i klientům z jiných pracovišť po nezdařených zákrocích.

6) Existuje řada lidí, kterou trápí nějaké nedostatky v oblasti obličeje, ale mají strach přijít. Co byste jim vzkázala?

Věříme, že každý problém má své řešení a nic není tak zlé, jak se může zdát.

Pokud přijdete na naší Neo Beauty clinic, společně si vše vysvětlíme, odborně zhodnotíme a nabídneme možnosti přímo šité na míru pod vedením zkušených lékařů.

Nezapomínejte ale, že vnější krása je jen část naší osobnosti, kterou působíme na okolí a pokud ji nevyzařujeme zevnitř, dokonalosti nedosáhneme…

Získejte rozpočet jediným kliknutím
Poskytneme Vám informace zcela zdarma!

Informace zveřejňované na Estheticon.cz, nemohou v žádném případě nahradit osobní konzultace mezi pacientem a lékařem. Estheticon.cz nepodporuje komerční produkty ani služby.