Accutane je lék na lékařský předpis používaný k léčbě vážnějších příznaků akné. Accutane může mít vážné vedlejší účinky a proto je velmi důležité je před jeho užíváním konzultovat s lékařem.

Accutane (mimo hranice USA se nazývá Roaccutane) je orální lék Isotretinoin pro léčbu akné.

Accutane se užívá při obzvláště vážných příznacích akné, protože má mnoho potencionálních vedlejších účinků.

Vedlejší účinky Accutane jsou již dobře zdokumentovány. Accutane může způsobovat deprese, vyvolávat myšlenky na sebevraždu a dokonce existují záznamy o skutečném pokusu o sebevraždu.

Dermatologové mají povinnost pacienty informovat o možných vedlejších účincích před začátkem léčby. Accutane také může mít vliv na některé tělesné orgány.

Accutane je teratogen (může způsobovat vrozené vady) a je tedy naprosto zásadní, aby ženy, které tento preparát užívají, neotěhotněly během léčby nebo i mnoho měsíců po dokončení užívání Accutane.

Aktualizováno: 9.3.2016

Jste odborníkem pro tento výkon? Staňte se autorem popisu tohoto zákroku! Návštěvníci portálu hledající tento výkon Vás uvidí jako autora textu, odborníka pro tuto oblast. Pacienti se s důvěrou obracejí pro konzultaci spíše na lékaře, které vnímají jako experty právě na problém, který je trápí. Chcete se stát autorem? Kontaktujte nás ještě dnes! Ukázka a podmínky účasti na autorských textech.

Související recenze a zkušenosti

Lucie_25 24.3.2018
Spokojený/á

Po třech sezeních, které mi paní doktorka doporučila, se má pleť velmi zlepšila a zánět zmizel. Paní doktorka byla velmi příjemná a odpověděla mi na všechny moje otázky. Velmi se mi libilo, že mi paní doktorka upřímně do... Více 

2 Likes   3 Komentářů  

Související zákroky

Doktor ve Vašem okolí   
Zákroky, na které se chystají ostatní