Navigace

  • Úvod
  • O zákroku

Úvod

Accutane je lék na lékařský předpis používaný k léčbě vážnějších příznaků akné. Accutane může mít vážné vedlejší účinky a proto je velmi důležité je před jeho užíváním konzultovat s lékařem.

O zákroku

Accutane (mimo hranice USA se nazývá Roaccutane) je orální lék Isotretinoin pro léčbu akné.

Accutane se užívá při obzvláště vážných příznacích akné, protože má mnoho potencionálních vedlejších účinků.

Vedlejší účinky Accutane jsou již dobře zdokumentovány. Accutane může způsobovat deprese, vyvolávat myšlenky na sebevraždu a dokonce existují záznamy o skutečném pokusu o sebevraždu.

Dermatologové mají povinnost pacienty informovat o možných vedlejších účincích před začátkem léčby. Accutane také může mít vliv na některé tělesné orgány.

Accutane je teratogen (může způsobovat vrozené vady) a je tedy naprosto zásadní, aby ženy, které tento preparát užívají, neotěhotněly během léčby nebo i mnoho měsíců po dokončení užívání Accutane.

Aktualizováno: 9.3.2016

"Informace, které jsou uvedeny na této webové stránce, jsou pouze informativní a nikdy nenahradí informace, které by Vám měl poskytnout Váš estetický lékař, kosmetický chirurg nebo estetický specialista. Pokud zvažujete podstoupit jakoukoli lékařskou léčbu nebo zákrok (také v případě pochybností nebo dotazů), obraťte se přímo na svého odborného lékaře, který Vám poskytne odpovídající informace. Společnost Estheticon neschvaluje ani nedoporučuje žádný obsah, postup, produkt, názor, zdravotnický personál ani jakékoli jiné materiály a informace uvedené v jakékoli části této webové stránky."