Informace o ceně léčba akné

1.640 Kč
průměr
42
pacient

Akné je chronické onemocnění pokožky vznikající ucpáním a zánětem mazových žláz, ke kterému nejčastěji dochází v oblasti obličeje, hrudníku či na zádech. Na vznik akné má také velký podíl genetika, hormonální změny stres, nezdravá strava apod. Estetická dermatologie nabízí celou řadu metod, jak akné léčit – ať už pomocí chemického peelingu, speciálního laseru, dermabraze, či intenzivního pulzního světla (IPL).

Léčba akné Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Praha 1.000 Kč 1.695 Kč 3.000 Kč
Cena v Olomouc 1.000 Kč 1.450 Kč 2.500 Kč
Cena v Karlovy Vary 1.200 Kč 1.200 Kč 1.200 Kč
Cena v Prostějov 2.000 Kč 2.000 Kč 2.000 Kč
Cena v Frýdek-Místek 1.200 Kč 1.200 Kč 1.200 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 1000 - 1.229 Kč
6 Příběhů
Průměrná cena 1.230 Kč - 2.050 Kč
9 Příběhů
Nejvyšší cena 2.051 Kč - 3.000 Kč
2 Příběhy

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v ceně léčby akné?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě léčby, rozsahu ošetřené plochy, použité lékařské technice, počtu opakování jednotlivých ošetření apod. V ceně léčby akné je obecně zahrnuto:

 • Samotné ošetření: ošetření se provádí ambulantně a trvá několik minut v závislosti na zvolené metodě a velikosti ošetřené plochy.

Co může zvýšit cenu léčby akné?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Dermatolog, jenž ošetření provádí, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které léčba akné probíhá.
 • Pacient, povaha akné, celkový stav pokožky a individuální potřeby.
 • Metoda léčby, cena jednotlivých metod léčby akné se liší. K dosažení maximálních možných účinků je v některých případech vhodné jednotlivé metody kombinovat. Vhodnou metodu popřípadě kombinaci metod určí lékař.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.
 • Počet opakování, pro trvalý efekt je povětšinou zapotřebí ošetření opakovat. Od výsledného počtu opakování se odvíjí i konečná cena.

V ceně léčby akné obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: léčbě akné předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 až 700 Kč. Během této konzultace dermatolog vyhodnotí stav pokožky, povahu akné, navrhne vhodnou metodu léčby a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následné léčby zdarma.

Ceny jednotlivých metod léčby akné

Léčbu akné, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 1 600 Kč, lze provést různými metodami.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Chemický peeling: cca 1 200 Kč za jedno ošetření.
 • Odstranění akné IPL (intenzivním pulzním světlem): cca 1 800 Kč za jedno ošetření.
 • Dermabraze: cca 2 200 Kč.
 • Laserová léčba akné: cca 1 900 Kč za jedno ošetření.

Hradí léčbu akné pojišťovna?

Ne, akné je považováno za estetickou a nikoliv funkční či zdravotní vadu, a proto jeho léčba nebývá ze zdravotního pojištění proplácena.

Existuje možnost financování léčby akné?

Ano, některé kliniky nabízí svým klientům různé výhody, jako je možnost financování zákroků a také cenově výhodné balíčky a slevy na opakující se ošetření. Pro bližší informace je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Kromě ceny za léčbu akné by se volba vhodné kliniky měla odvíjet také v závislosti na konkrétním dermatologovi, jeho zkušenostech i výsledcích a na základě recenzí či pocitů jednotlivých pacientů, kteří léčbu akné na dané klinice prodělali.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Přípravky na akné xoxo437851 · 30. 12. 2016

Dobrý večer,mám dotaz. Dostala jsem na předpis od lékařky 2 přípravky na akné. Máte konkrétně s těmito nějakou zkušenost? Pomohli vám? A ještě jaké množství toho v lékárně dostanu a jaká je cena? Děkuji za odpověď

Dobrý den, tyto roztoky na terapii akné se běžně předepisují. První recept na pleťovou vodu je se zklidňující borovou složkou a mírně olupující salicylovou složkou. Množství je 200ml. Druhý recept je na chloramphenikolový líh- antibiotický roztok- protizánětlivý efekt. Jeho množství je 100ml. Takto psané recepty jsou většinou bez doplatku nebo si ... číst dál

1 odpověď číst dál

Dobrý den, mám všechny tři typy akné, černé tečky, dělají se mi i s bílou hlavičkou občas a občas se mi udělá i cysta, po které zůstane jizva. Co mě ale nejvíce trápí je tohle akné, které mám po obou tvářích (čelo mám čisté). jde vymáčknout jako černý pupínek a obsah vypadá taky stejně. Trpím na to od 13 let a už je mi 22. Vyzkoušela jsem už chodit ke kosmetičce, ale vždy se to vracelo, navíc jsem vypadala vždy celý týden rozrypaně a naprosto strašně a zůstávaly mi po tom další jizvičky. Dodržuji zdravou stravu, hodně piju vodu, kosmetiku mam kvalitní od biodermy, makeup nepoužívám, stejně by to nezakryl a vysadila jsem mlečné výrobky, od kožního jsem vyzkoušela už všechno co se dalo, mastičky, prášky, vodičky i kombinace, nic mi nepomohlo a dodržovala jsem vše, jak jsem měla. ale hrozně mě to trápí, vypadá to strašně... nevyzkoušela jsem ale lasery, chemické peelingy atd. Hlavně by mě zajímalo, jestli jste takové akné už léčili a co na něj zabíralo. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pomoci Vám může i gynekolog, vhodnou antikoncepcí. S pozdravem, MUDr. Radek Poláček, IP Beauty Kladno

3 odpovědi číst dál

Dobrý den, již dlouhou dobou trpím silným akné. Pravidelně čistím pleť, ale občas mi po pleti vyskáče bolestivé zánětlivé akné. Nejhorší na tom jsou atrofické jizvy, které mi zůstávají. Je jich spoustu, některé hodně hluboké. Proto bych rád věděl, jak začít léčit obličej a zároveň aspoň částečně vyléčit jizvy. Je spoustu metod, ale nevím, jaká by pro mne byla ta nejefiktivnější. Nerad bych absolvoval metodu, která mi nepomůže nebo dokonce pleť zhorší.

Dobrý den, určitě Vám můžeme pomoci - modré světlo, laser, ipl, odborné kosmetické ošetření, ve Vašem případě ale určitě a hlavně léčba lékařem - lok. i celkově antibiotika, popřípadě i silnější celková terapie - např. Aknenormin tbl. V případě zájmu Vás u nás rádi uvítáme. MUDr. Radek Pavlíček, Dermacentrum

3 odpovědi číst dál
Co nejlepší na akné? Daniela881527 · 18. 2. 2020

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Mám 15 let a chtěla bych už nějaké věci na akné. Teď mám zrovna od značky A-derma a nějak mi to nepomáhá. Děkuji za každou odpověď na akné.

Ahoj Daniela, Jak vidím na fotografii, máte s vaším věkem spojeno mírné akné. Se správnými krémy a recepty to lze léčit. Požádejte prosím své rodiče, aby vás za tímto druhem léčby zavedli k dermatologovi. Hezký den --- Hello Daniela, As I can see in the photo you have a mild acne associated with your age. With the proper creams and prescriptio ... číst dál

1 odpověď číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O LÉČBA AKNÉ

Retinoidy a aha kyseliny
Retin-ADobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li časté používání retinoidů dlouhodobě ztenčuje kůži? A také...
Anonymní
Poslední komentář: 13. 9. 2018 ·
0
Podkožní akné, 28 let
Dobrý den, Chtěla bych požádat o radu. S akné trpím už od svých 12 let, dnes mi bude 28, a stále bojuji...
Terizek296
Poslední komentář: 31. 3. 2018 ·
5 2

Nabídky

Zobrazit vše

Nabídky týkající se Léčba akné

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Léčba akné. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Najít nabídky

Kde?

Příběhy s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Léčba akné. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Přes dva roky jsem bojovala s akné, navštívila jsem spoustu doktorů, léčitelů a zkusila spousty léčebných postupů, ale bohužel bez valného úspěchu. Kdo mi opravdu pomohl, byla paní doktorka Synková se svým milým personálem na klinice GM. Po tříměsíční léčbě, kterou mi pí doktorka nastavila, se dostavily vytoužené výsledky. Opravu nyní po půl roce mohu říct, že jsem se svou pletí spokojená a vděčím za to klinice GM.

Cena 3 Kč

Šla jsem do této kliniky na základě recenzí. A vůbec toho nelituji. Již několik let mě trápí mastná, problematická pleť. Od svých 15 let jsem obešla nespočet klinik, dermatologů, kteří mi pokaždé předepsali nějakou mastičku, která mi pleť jen vysušovala a efekt byl jen dočasný. Avšak upřímný a milý přístup pana doktora na klinice Altos mi změnil pohled na dermatology, kteří mi předtím zničila celou důvěru. I přesto, že pan doktor je rusky mluvící, opravdu mě překvapila jeho profesionalita a lidskost. Ihned jak jsem vešla do dveří mě pozdravil, podal mi ruku. U konzultace taktéž byla sestřička, kvůli překladu, kdybych náhodou nerozuměla, což mě také moc potěšilo. Pan doktor mi položil pár dotazů, odlíčil mě podíval se na mou pleť dermatoskopem, sdělil příčiny a navrhl několik možností řešení problematiky. Vybrala jsem si ozonoterapii i když jsem o tom nikdy neslyšela a měla obavy, ale naprostý zázrak !!! Potěšila mě ochota a individuální přístup pana doktora Michala, jelikož před zákrokem mi vysvětlil, jak to bude probíhat, co vlastně ozonoterapie je a jaká je pravidelnost, abych docílila krásné a zdravé pleti. Ozonoterapie je právě nejvíce vhodná na aknozní pokožku a léčbu menších vrásek. Lituji, že jsem tuto možnost neobjevila díve. Trochu jsem se samozřejmě procedury bála (dříve jsem nikdy nebyla na injekčních metodách léčení akné), ale mohu pana doktora opravdu jen a jen doporučit. Za mě naprostá jednička, pan doktor Vám vše vysvětlí, ukáže, netlačí Vás do ničeho, je velmi empatický a příjemný dle mého pohledu a zkušenosti. A Hlavně - má velmi "lehkou ruku" jak se říká - vpichy v podstatě ani necítíte.. Což jsem velmi uvítala s mou přecitlivělou pletí Po proceduře jsem byla malinko zarudlá, vpichy nebyli ani vidět a ráno jsem měla pleť o 50% čistější. Byla jsem na ozonu již 3x a teď už vím, že k panu doktorovi budu chodit často! Mohu jen doporučit Děkuji celému týmu Altos. - D

Cena 2.000 Kč

Nemuzu ani popsat, jak jsem rada, ze jsem na pana doktora narazila. Plet se mi totiz jednoho dne uplne zblaznila a udelalo se mi po celem obliceji akne, ktereho jsem se nekolik mesicu nemohla zbavit. Pan doktor me po par mesicich akne uplne zbavil, doslova mi zachranil sebevedomi a ja nemuzu byt s jeho sluzbami spokojenejsi. Doporucuji vsema deseti.

Cena 1.500 Kč