Informace o ceně: Léčba akné

1.661 Kč
průměr
42
odborníků

Akné je chronické onemocnění pokožky vznikající ucpáním a zánětem mazových žláz, ke kterému nejčastěji dochází v oblasti obličeje, hrudníku či na zádech. Na vznik akné má také velký podíl genetika, hormonální změny stres, nezdravá strava apod. Estetická dermatologie nabízí celou řadu metod, jak akné léčit – ať už pomocí chemického peelingu, speciálního laseru, dermabraze, či intenzivního pulzního světla (IPL).

Léčba akné Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Ústí nad Labem 1.500 Kč 1.500 Kč 1.500 Kč
Ceny ve městě Praha 1.100 Kč 1.690 Kč 2.500 Kč
Ceny ve městě Liberec 2.000 Kč 2.250 Kč 2.500 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 1.200 Kč 1.200 Kč 1.200 Kč
Ceny ve městě Brno 1.500 Kč 1.830 Kč 2.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 1.100 Kč 1.566 Kč 2.500 Kč
Ceny ve městě Prostějov 2.000 Kč 2.000 Kč 2.000 Kč
Ceny ve městě Frýdek-Místek 1.200 Kč 1.200 Kč 1.200 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 1100 - 1.244 Kč
4 Příběhy
Průměrná cena 1.245 Kč - 2.076 Kč
9 Příběhů
Nejvyšší cena 2.077 Kč - 2.500 Kč
2 Příběhy

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v ceně léčby akné?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě léčby, rozsahu ošetřené plochy, použité lékařské technice, počtu opakování jednotlivých ošetření apod. V ceně léčby akné je obecně zahrnuto:

 • Samotné ošetření: ošetření se provádí ambulantně a trvá několik minut v závislosti na zvolené metodě a velikosti ošetřené plochy.

Co může zvýšit cenu léčby akné?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Dermatolog, jenž ošetření provádí, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které léčba akné probíhá.
 • Pacient, povaha akné, celkový stav pokožky a individuální potřeby.
 • Metoda léčby, cena jednotlivých metod léčby akné se liší. K dosažení maximálních možných účinků je v některých případech vhodné jednotlivé metody kombinovat. Vhodnou metodu popřípadě kombinaci metod určí lékař.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.
 • Počet opakování, pro trvalý efekt je povětšinou zapotřebí ošetření opakovat. Od výsledného počtu opakování se odvíjí i konečná cena.

V ceně léčby akné obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: léčbě akné předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 až 700 Kč. Během této konzultace dermatolog vyhodnotí stav pokožky, povahu akné, navrhne vhodnou metodu léčby a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následné léčby zdarma.

Ceny jednotlivých metod léčby akné

Léčbu akné, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 1 600 Kč, lze provést různými metodami.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Chemický peeling: cca 1 200 Kč za jedno ošetření.
 • Odstranění akné IPL (intenzivním pulzním světlem): cca 1 800 Kč za jedno ošetření.
 • Dermabraze: cca 2 200 Kč.
 • Laserová léčba akné: cca 1 900 Kč za jedno ošetření.

Hradí léčbu akné pojišťovna?

Ne, akné je považováno za estetickou a nikoliv funkční či zdravotní vadu, a proto jeho léčba nebývá ze zdravotního pojištění proplácena.

Existuje možnost financování léčby akné?

Ano, některé kliniky nabízí svým klientům různé výhody, jako je možnost financování zákroků a také cenově výhodné balíčky a slevy na opakující se ošetření. Pro bližší informace je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Kromě ceny za léčbu akné by se volba vhodné kliniky měla odvíjet také v závislosti na konkrétním dermatologovi, jeho zkušenostech i výsledcích a na základě recenzí či pocitů jednotlivých pacientů, kteří léčbu akné na dané klinice prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
xoxo437851
Přípravky na akné xoxo437851 · 30. 12. 2016

Dobrý večer,mám dotaz. Dostala jsem na předpis od lékařky 2 přípravky na akné. Máte konkrétně s těmito nějakou zkušenost? Pomohli vám? A ještě jaké množství toho v lékárně dostanu a jaká je cena? Děkuji za odpověď

Dobrý den, tyto roztoky na terapii akné se běžně předepisují. První recept na pleťovou vodu je se zklidňující borovou složkou a mírně olupující salicylovou složkou. Množství je 200ml. Druhý recept je na chloramphenikolový líh- antibiotický roztok- protizánětlivý efekt. Jeho množství je 100ml. Takto psané recepty jsou většinou bez doplatku nebo si ... číst dál

1 odpověď číst dál
Léčba těžké formy akné bobulka123 · 30. 3. 2021

Již 4 roky mě trápí akné (poslední 2 roky výrazné zhoršení) - je mi 18 let. Mám jak hluboké cysty pod kůži, tak i pupinky a černé tečky. Vyzkoušela jsem opravdu již skoro úplně všechny mastičky a přípravky z lékáren i drogerií, navštívila různé dermatology. Bohužel bez účinku. Už jsem z toho opravdu zoufalá a psychicky se cítím kvůli mé pleti špatně. Endokrinologické vyšetření mám v pořádku. Nevíte, co by mohlo ještě pomoct?

Dobrý den, problematické akné řeší například chemický peeling. Chemický peeling je velmi bezpečnou a zároveň účinnou léčebnou a zkrášlovací metodou, která mnohdy může nahradit i jiné, mnohem finančně nákladnější ošetření. Doporučuji osobní konzultaci a vyšetření. S pozdravem MUDr. Tereza Gabryšová Klinika YES VISAGE

4 odpovědi číst dál

Dobrý den, je mi 21 let a už zhruba 2 roky mě trápí jakási krupička na čele. Pleť si pravidelně čistím, vyzkoušela jsem mnoho přípravků, navštívila jsem i kožního lékaře, který mi předepsal antibiotické masti, ale nic z toho nebylo účinné. Na bradě se mi pak dělají bílé pupínky, které se mnohdy zanítí v červené. Jako žena si, především s tím čelem, připadám nehezky a moc ráda bych našla nějaký způsob, jak se začít účinně léčit. Předem moc děkuji za odpověď. Monika V.

Dobrý den, na akné využíváme laserovou technologii, doporučuji osobní konzultaci u nás na Klinice YES VISAGE, kde Vám rádi pomůžeme. S pozdravem MUDr. Tereza Gabryšová Klinika YES VISAGE

1 odpověď číst dál
vend6190723

Dobrý den, mám všechny tři typy akné, černé tečky, dělají se mi i s bílou hlavičkou občas a občas se mi udělá i cysta, po které zůstane jizva. Co mě ale nejvíce trápí je tohle akné, které mám po obou tvářích (čelo mám čisté). jde vymáčknout jako černý pupínek a obsah vypadá taky stejně. Trpím na to od 13 let a už je mi 22. Vyzkoušela jsem už chodit ke kosmetičce, ale vždy se to vracelo, navíc jsem vypadala vždy celý týden rozrypaně a naprosto strašně a zůstávaly mi po tom další jizvičky. Dodržuji zdravou stravu, hodně piju vodu, kosmetiku mam kvalitní od biodermy, makeup nepoužívám, stejně by to nezakryl a vysadila jsem mlečné výrobky, od kožního jsem vyzkoušela už všechno co se dalo, mastičky, prášky, vodičky i kombinace, nic mi nepomohlo a dodržovala jsem vše, jak jsem měla. ale hrozně mě to trápí, vypadá to strašně... nevyzkoušela jsem ale lasery, chemické peelingy atd. Hlavně by mě zajímalo, jestli jste takové akné už léčili a co na něj zabíralo. Děkuji za odpověď.

Dobrý den, pomoci Vám může i gynekolog, vhodnou antikoncepcí. S pozdravem, MUDr. Radek Poláček, IP Beauty Kladno

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU LÉČBA AKNÉ

Retinoidy a aha kyseliny
Retin-ADobrý den, ráda bych se zeptala, zda-li časté používání retinoidů dlouhodobě ztenčuje kůži? A také...
Anonymní
Poslední komentář: 13. 9. 2018 ·
0
Podkožní akné, 28 let
Dobrý den, Chtěla bych požádat o radu. S akné trpím už od svých 12 let, dnes mi bude 28, a stále bojuji...
Terizek296
Poslední komentář: 31. 3. 2018 ·
5 2

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Léčba akné. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Přes dva roky jsem bojovala s akné, navštívila jsem spoustu doktorů, léčitelů a zkusila spousty léčebných postupů, ale bohužel bez valného úspěchu. Kdo mi opravdu pomohl, byla paní doktorka Synková se svým milým personálem na klinice GM. Po tříměsíční léčbě, kterou mi pí doktorka nastavila, se dostavily vytoužené výsledky. Opravu nyní po půl roce mohu říct, že jsem se svou pletí spokojená a vděčím za to klinice GM.

Cena 3 Kč

Šla jsem do této kliniky na základě recenzí. A vůbec toho nelituji. Již několik let mě trápí mastná, problematická pleť. Od svých 15 let jsem obešla nespočet klinik, dermatologů, kteří mi pokaždé předepsali nějakou mastičku, která mi pleť jen vysušovala a efekt byl jen dočasný. Avšak upřímný a milý přístup pana doktora na klinice Altos mi změnil pohled na dermatology, kteří mi předtím zničila celou důvěru. I přesto, že pan doktor je rusky mluvící, opravdu mě překvapila jeho profesionalita a lidskost. Ihned jak jsem vešla do dveří mě pozdravil, podal mi ruku. U konzultace taktéž byla sestřička, kvůli překladu, kdybych náhodou nerozuměla, což mě také moc potěšilo. Pan doktor mi položil pár dotazů, odlíčil mě podíval se na mou pleť dermatoskopem, sdělil příčiny a navrhl několik možností řešení problematiky. Vybrala jsem si ozonoterapii i když jsem o tom nikdy neslyšela a měla obavy, ale naprostý zázrak !!! Potěšila mě ochota a individuální přístup pana doktora Michala, jelikož před zákrokem mi vysvětlil, jak to bude probíhat, co vlastně ozonoterapie je a jaká je pravidelnost, abych docílila krásné a zdravé pleti. Ozonoterapie je právě nejvíce vhodná na aknozní pokožku a léčbu menších vrásek. Lituji, že jsem tuto možnost neobjevila díve. Trochu jsem se samozřejmě procedury bála (dříve jsem nikdy nebyla na injekčních metodách léčení akné), ale mohu pana doktora opravdu jen a jen doporučit. Za mě naprostá jednička, pan doktor Vám vše vysvětlí, ukáže, netlačí Vás do ničeho, je velmi empatický a příjemný dle mého pohledu a zkušenosti. A Hlavně - má velmi "lehkou ruku" jak se říká - vpichy v podstatě ani necítíte.. Což jsem velmi uvítala s mou přecitlivělou pletí Po proceduře jsem byla malinko zarudlá, vpichy nebyli ani vidět a ráno jsem měla pleť o 50% čistější. Byla jsem na ozonu již 3x a teď už vím, že k panu doktorovi budu chodit často! Mohu jen doporučit Děkuji celému týmu Altos. - D

Cena 2.000 Kč

Nemuzu ani popsat, jak jsem rada, ze jsem na pana doktora narazila. Plet se mi totiz jednoho dne uplne zblaznila a udelalo se mi po celem obliceji akne, ktereho jsem se nekolik mesicu nemohla zbavit. Pan doktor me po par mesicich akne uplne zbavil, doslova mi zachranil sebevedomi a ja nemuzu byt s jeho sluzbami spokojenejsi. Doporucuji vsema deseti.

Cena 1.500 Kč

Velmi příjemná paní doktorka, která se o Váš problém aktivně a komplexně zajímá. Řeší problém z různých pohledů. Ošetření pleti, strava, hormonální změny, stres, navrhuje vhodné ošetření, které by pomohlo, opravdu se na Vás podívá a adekvátně zhodnotí Vaši pleť. Ne vždy musí platit, že aknózní pleť je jen mastná. Naopak. Mně paní dr. moc pomohla, takže rozhodně doporučuji ostatním.

Cena 10.000 Kč