Informace o ceně: Odstranění strií

2.966 Kč
průměr
84
odborníků

Strie jsou drobné trhlinky, které vznikají následkem popraskání elastických vláken pod povrchem kůže. Tyto nevzhledné bílé prasklinky se nejčastěji tvoří na břiše, bocích, stehnech, hýždích, u žen na prsou, u mužů pak také na rukách a ramenou. Vznik strií je podmíněn náhlými změnami hmotnosti – u žen například v těhotenství a u mužů v důsledku nárůstu svalové hmoty při intenzivním cvičení. Průměrná cena odstranění strií je 2.966 Kč. Strie lze snadno odstranit – ať už pomocí speciálního CO2 laseru či IPL (intenzivního pulzního světla).

Odstranění strií Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 600 Kč 3.550 Kč 6.500 Kč
Ceny ve městě Frýdek-Místek 1.200 Kč 1.350 Kč 1.500 Kč
Ceny ve městě Olomouc 2.000 Kč 4.000 Kč 6.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 600 - 2.223 Kč
+10 Příběhů
Průměrná cena 2.224 Kč - 3.707 Kč
6 Příběhů
Nejvyšší cena 3.708 Kč - 8.450 Kč
5 Příběhů

Co je zahrnuto v odstranění strií?

Cena odstranění strií se liší v závislosti na zvolené metodě, velikosti ošetřené plochy a počtu opakování jednotlivých ošetření. V ceně odstranění strií je obecně zahrnuto následující:

 • Samotné ošetření: odstranění strií se provádí ambulantně bez použití anestezie a trvá pár minut v závislosti na velikosti ošetřené plochy a zvolené metodě.

Co může zvýšit cenu odstranění strií?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař, který strie odborně odstraní.
 • Klinika, kde odstranění strií probíhá.
 • Pacient, stav jeho kůže a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění strií, jednou z nejpoužívanějších metod odstranění strií je IPL (intenzivní pulzní světlo), dále se k odstranění používá radiofrekvenční metoda či mikrodermabraze. K dosažení maximálního možného účinku je vhodné jednotlivé metody kombinovat.
 • Počet nutných opakování, aby se docílilo trvalých výsledků, je povětšinou nutné ošetření opakovat. Počet jednotlivých opakování závisí na míře postižení a zvolené metodě odstranění.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd. Cena zákroku se liší v závislosti na velikosti ošetřené plochy.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Vstupní konzultace: odstranění strií předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje kolem 500 Kč. Během této konzultace lékař provede kompletní diagnostiku strií, navrhne možné řešení jejich odstranění a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného ošetření zdarma.

Ceny jednotlivých metod odstranění strií

Odstranění strií, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 2.966 Kč, lze provést různými metodami.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Odstranění strií pomocí intenzivního pulzního světla (IPL): cca 2 600 Kč za jedno sezení
 • Radiofrekvenční metoda: cca 2 200 Kč za jedno sezení
 • Mikrodermabraze: cca 1200 Kč za jedno sezení

Hradí odstranění strií pojišťovna?

Ne, odstranění strií jakožto estetické ošetření není hrazeno z veřejného zdravotního pojištění. Jeho provedení si tudíž v plné míře hradí pacient sám.

Existuje možnost financování odstranění strií?

Ano, klienti některých klinik mají možnost financování odstranění strií nebo mohou využít cenově výhodné balíčky se slevou na jednotlivá opakování ošetření. Bližší informace o možnosti financování a slevách se dozvíte přímo na konkrétní klinice.

Obecná doporučení

Pacienti by měli mít na paměti, že výběr vhodné kliniky, která odborně provede odstranění strií, by vždy kromě ceny měl záležet i na konkrétním lékaři a jeho odborných zkušenostech. V potaz je také vhodné vzít recenze pacientů, kteří odstranění strií na dané klinice již podstoupili.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Cena odstranění strií jana_zdanska186885 · Dnes

Kolik tak přibližně by stijí odstranění strií na prsou, bokách, stehnech a dole v kolenou ? Díky :)

Dobrý den, k otázce strií je třeba říct, že je nelze odstranit, protože se jedná o "potrhání vazivové struktury kůže". Bývá spojeno s rychlými změnami objemu postižených lokalit (bříško v období těhotenství, zadeček a stehna v období růstu). Podle mé zkušenosti je nejúčinnější redukce strií za pomoci mikrojehličkové frakční radiofrekvence. Jehličk ... Číst dál

6 odpovědí číst dál

Dobrý den, uvažuji o návštěvě nějaké kliniky pro odstranění strií, především pak na břiše a rukou (tyto strie jsou také nejčerstvější, objevili se v posledním roce). Strie se mi začaly objevovat od mých 12 let a s věkem jich přibývá i na místech, kde jindy nebyly, přestože se váha nijak závratně nemění. Některé jsou tedy starší, některé čerstvější. Už jsem s nimi byla celkem sžita, dokud se neobjevily ty na břiše a rukou. Dalo by se s nimi něco udělat? Ty na rukou jsou opravdu hluboké a bílé hned od začátku, na břiše se stále zvětšuje a je tmavá. Děkuji za každou radu a odpověď.

Dobrý den Léčím strie několik let a je možné je napravit počínaje mezoterapií následovanou měkkým CO2 laserem. Čerstvé je nejjednodušší úplně opravit. Dík

2 odpovědi číst dál

Dobry den, jiz od puberty se mi zacly tvorit strie a trva to do mych nynejsich 27 let. Zacly mi na boku, nasledne pod pupikem a od te doby se stale rozsiruji a zvetsuji. Nektere jiz dosahuji urovne prsou, tedy desitky cm dlouhe. Nasledne se strie zacly tvorit i kolem prsou, v podpazi, zkratka nezastavitelny proces, ktery se stale rozsiruje. Podstoupil jsem nedavno konzultaci s dermatolozkou, ktera mi uprimne rekla, ze osetreni strii je velkym uskalim a laser, ktery se obvykle pouziva, bohuzel moc nepomaha. At necekam nic, jak to rict, zazracneho. Pomuze to jen tak okolo zhruba 10-30 %, co se tyce viditelnosti. Nakonec probehlo tedy testovaci osetreni dvou cerstvych strii v podpazi s tim, zda uvidime nejakou zmenu a aby to nebyl zbytecne drahy proces vzhledem k memu poctu strii. Bohuzel po 2 mesicich zakroku musim zatim potvrdit slova pani doktorky a konstatovat, ze nevidim zadnou zmenu osetrovaneho mista. Pocitam, ze zadne velke zmeny jiz nenastanou. Muj dotaz bych rad polozil spise na dalsi metody, zda existuji jeste nejake moznosti, jak se o to pokusit. Docetl jsem se, ze lze strie odstranit i napriklad chirugicky odstranenim poskozene kuze, nektere kliniky zkousi i kombinace ruznych laseru. Existuje nejake ucinne reseni, jak strie zredukovat na viditelnosti? Pripadne pokud by mi nektera klinika zde nabidla konzultaci k reseni meho problemu, budu rad. Fotky mohu dodat. Jsem z Prahy 14. Moc dekuji, Jan R.

Dobrý den, Jan Na základě toho, co popisujete, je hlavním problémem to, že oblasti jizev nevyvíjejí dostatek kolagenu. Lasery v tomto smyslu by opravdu nepomohly. Mým přístupem je kombinovat mezoterapii s oxidem křemičitým, kyselinou hyaluronovou, vitamíny a aminokyselinami a radiofreciencí, aby se znovu aktivovala produkce kolagenu a snížily se ... Číst dál

1 odpověď číst dál
dragomira

Dobrý den, jsem po dvou těhotenstvích a při obou jsem měla výrazně velké břicho. Přes veškerou péči se mi udělaly strie, ty by mi tolik nevadily, největší problém je pokožka v oblasti vpichu pro piercingu pupíku, která se silně zjizvila. Dá se provést nějaká korekce tohoto problému? Dagmar

Dobré ráno Je možné 1) ztuhnout pokožku pomocí ultrazvukové terapie 2) vylepšit strie (ale ne úplně odstranit) mezoterapií na bázi oxidu křemičitého a kyseliny hyaluronové, karboxyterapie a / nebo laseru 3) vylepšit kůži kolem pupku pomocí mezoterapie a co2 frakcionovaný laser. Pokud máte další dotazy, napište mi na ******* dík

5 odpovědí číst dál

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Odstranění strií. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

19. 5. som mala laserovu proceduru na odstranenie strii v oblasti briska a prebehlo to velmi neprofesionalne, kde ta pani sa ani nepredstavila, neoboznamila ma s procedurou a ich nasledkami. Nepokrila mi cele miesto len sem tam. Cervene flaky este stale su. Dufam ze to zmizne. Lutujem ze som tam isla.

Cena 3.000 Kč

Po porodu jsem bohužel hodně popraskala v oblasti břicha a hýždí, takže jsem na internetu hledala vhodný salón, kde by mi problém pomohli vyřešit. Velice mě zaujalo Amaryllis centrum, pro které jsem se nakonec rozhodla. Zatím pravidelně docházím na ošetření a už je hezky vidět, jak strie světlají a za chvíli už snad nepůjdou ani vidět.

Cena 5.000 Kč

Byla jsem nadšená z profesionálního a milého přístupu pana doktora, který mi pomohl s odstraněním strií na stehnech, které mě dlouho trápily. Pana doktora Boháče rozhodně doporučuji a ráda ho v budoucnu navštívím znovu! Nejlepší ceny a péče v Poděbradech! ?

Cena 2.500 Kč