Odstranění pigmentových skvrn: ceny

2.535 Kč
průměr
91
podle
lékařů

Pigmentové skvrny vznikají v důsledku nadměrné tvorby kožního barviva v pokožce. Tyto nevzhledné nahnědlé shluky se nejčastěji tvoří na velmi viditelných místech, jako je obličej, dekolt nebo hřbety rukou. Vznik skvrn je dán nejen geneticky, ale i hormonálními změnami, působením slunečního záření či častými návštěvami v soláriu. Pigmentové skvrny lze snadno a rychle odstranit – ať už pomocí chemického peelingu, IPL (intenzivního pulzního světla) nebo speciálního laseru. Průměrná cena za odstranění pigmentových skvrn je 2.535 Kč.

Odstranění pigmentových skvrn: ceny
Odstranění pigmentových skvrn Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 2.500 Kč 4.250 Kč 6.000 Kč
Ceny ve městě České Budějovice 1.100 Kč 2.500 Kč 3.900 Kč
Ceny ve městě Praha 500 Kč 3.875 Kč 7.250 Kč
Ceny ve městě Olomouc 500 Kč 850 Kč 1.200 Kč
Ceny ve městě Sokolov 400 Kč 1.200 Kč 2.000 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Co je zahrnuto v odstranění pigmentových skvrn?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě odstranění, intenzitě zbarvení skvrn, velikosti ošetřené plochy a počtu opakování jednotlivých sezení. V ceně odstranění pigmentových skvrn je obecně zahrnuto následující:

 • Anestezie: odstranění pigmentových skvrn se provádí bez použití anestezie, po dohodě s lékařem je možné u citlivějších pacientů k znecitlivění ošetřené plochy použít speciální krém nebo gel.
 • Samotné ošetření: provádí se ambulantně a trvá jen pár minut v závislosti na velikosti ošetřené plochy a zvolené metodě odstranění.

Co může zvýšit cenu odstranění pigmentových skvrn?

Konečnou cenu dále ovlivňuje: 

 • Lékař, který odstranění pigmentových skvrn provádí, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které odstranění pigmentových skvrn probíhá.
 • Pacient, intenzita pigmentového zbarvení, celkový stav jeho pokožky a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění pigmentových skvrn, jednou z nejpoužívanějších metod odstranění pigmentových skvrn je chemický peeling, mezi další metody patří IPL (intenzivní pulzní světlo) a odstranění pomocí laseru.
 • Počet nutných opakování, aby se docílilo trvalých výsledků, je povětšinou nutné ošetření opakovat. Počet jednotlivých sezení závisí na míře postižení (rozsahu a intenzitě pigmentace) a zvolené metodě odstranění. 
 • Složitost a rozsah zákroku, atd. Cena zákroku se liší v závislosti na velikosti ošetřené plochy a intenzity zbarvení pigmentových skvrn.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: odstranění pigmentových skvrn předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč. Během této konzultace dermatolog provede kompletní diagnostiku pigmentových skvrn, navrhne možné řešení jejich odstranění a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného odstranění pigmentových skvrn zdarma.

Ceny jednotlivých metod odstranění pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 2.535 Kč, je možné provést několika metodami.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Chemický peeling: cca 1 200 Kč za jedno sezení.
 • Odstranění intenzivním pulzním světlem (IPL): cca 2 600 Kč.
 • Laserové odstranění pigmentových skvrn: cca 900 Kč za jedno sezení.

Hradí odstranění pigmentových skvrn pojišťovna?

Nikoliv, odstranění pigmentových skvrn se obecně považuje za estetické ošetření, které není hrazeno z veřejného zdravotnictví. Pacient si tedy jednotlivá sezení hradí sám v plné výši.

Existuje možnost financování odstranění pigmentových skvrn?

Ano, některé kliniky nabízí svým pacientům možnost financování jednotlivých zákroků. Navíc existují kliniky, které svým klientům nabízejí slevové balíčky na opakované ošetření, jako je právě odstranění pigmentových skvrn. Pro více informací ohledně možnosti financování, slev a výhodných cenových balíčků je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Výběr kliniky, která provede odstranění pigmentových skvrn, záleží nejen na ceně ošetření, ale měl by se odvíjet i od odborných zkušeností konkrétního lékaře a recenzí pacientů, kteří na dané klinice odstranění již podstoupili.

Nabídky pro zákrok Odstranění pigmentových skvrn

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Odstranění pigmentových skvrn. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!
-10%
Získejte exkluzivní slevu 10% s Estheticon.cz Laserová dermatologická klinika ALTOS Stálá nabídka
Získejte exkluzivní slevu 10% s Estheticon.cz Stálá nabídka
Uzavřete smlouvu prostřednictvím Estheticon.cz a využijte slevy 10%. Tuto příležitost si nemůžete nechat ujít! Klikněte na Požádat o nabídku a odešlete informace o sobě, abyste mohli využít slevu 10%. Na co čekáte? Kontaktujte nás hned teď!
Číst dál
-10%
MUDr. Anna Zborovská nabízí slevu 10% pro uži... MUDr. Anna Zborovská Stálá nabídka
MUDr. Anna Zborovská nabízí slevu 10% pro uživatele Estheticon.cz Stálá nabídka
Nyní máte slevu 10% na jakýkoli zákrok u MUDr. Anna Zborovská. Využijte tuto skvělou příležitost a pouhými několika kliknutími si vyžádejte nabídku. Šetřit ještě nikdy nebylo tak snadné!
Číst dál
-10%
Získejte exkluzivní slevu 10% s Estheticon.cz MUDr. Radek Pavlíček Stálá nabídka
Získejte exkluzivní slevu 10% s Estheticon.cz Stálá nabídka
Uzavřete smlouvu prostřednictvím Estheticon.cz a využijte slevy 10%. Tuto příležitost si nemůžete nechat ujít! Klikněte na Požádat o nabídku a odešlete svá data, abyste mohli využít slevu 10%. Na co čekáte? Kontaktujte nás hned teď!
Číst dál
-10%
Speciální sleva na estetická ošetření: 10% Pavlíček R. MUDr. - Dermacentrum Stálá nabídka
Speciální sleva na estetická ošetření: 10% Stálá nabídka
Nenechte si ujít tuto příležitost: s Estheticon.cz ušetříte 10%, pokud jste se dostali do rukou Pavlíček R. MUDr. - Dermacentrum. Pokud hledáte nejlepší cenu za kvalitní služby, našli jste tu nejlepší možnost! Protože v Estheticon.cz nechceme, aby cena byla problém.
Číst dál
-10%
Aether Esthetic and Beauty Clinic Prague nabí... Aether Aesthetic and Beauty Clinic Stálá nabídka
Aether Esthetic and Beauty Clinic Prague nabízí slevu 10% pro uživatele Estheticon.cz Stálá nabídka
Nyní máte slevu 10% na jakýkoli zákrok u Aether Esthetic and Beauty Clinic Prague. Využijte tuto skvělou příležitost a pouhými několika kliknutími si vyžádejte nabídku. Šetřit ještě nikdy nebylo tak snadné!
Číst dál
Zobrazit nabídky