Informace o ceně: Odstranění pigmentových skvrn

1.746 Kč
průměr
43
odborníků

Pigmentové skvrny vznikají v důsledku nadměrné tvorby kožního barviva v pokožce. Tyto nevzhledné nahnědlé shluky se nejčastěji tvoří na velmi viditelných místech, jako je obličej, dekolt nebo hřbety rukou. Vznik skvrn je dán nejen geneticky, ale i hormonálními změnami, působením slunečního záření či častými návštěvami v soláriu. Pigmentové skvrny lze snadno a rychle odstranit – ať už pomocí chemického peelingu, IPL (intenzivního pulzního světla) nebo speciálního laseru. Průměrná cena za odstranění pigmentových skvrn je 1.746 Kč.

Odstranění pigmentových skvrn Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Ústí nad Labem 1.100 Kč 1.100 Kč 1.100 Kč
Ceny ve městě Praha 1.100 Kč 1.974 Kč 3.000 Kč
Ceny ve městě Brno 2.000 Kč 2.500 Kč 3.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 2.900 Kč 2.900 Kč 2.900 Kč
Ceny ve městě Liberec 1.000 Kč 1.250 Kč 1.500 Kč
Ceny ve městě Šumperk 1.800 Kč 1.800 Kč 1.800 Kč
Ceny ve městě Prostějov 2.000 Kč 2.000 Kč 2.000 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 880 - 1.308 Kč
7 Příběhů
Průměrná cena 1.309 Kč - 2.182 Kč
6 Příběhů
Nejvyšší cena 2.183 Kč - 3.000 Kč
3 Příběhy

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v odstranění pigmentových skvrn?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě odstranění, intenzitě zbarvení skvrn, velikosti ošetřené plochy a počtu opakování jednotlivých sezení. V ceně odstranění pigmentových skvrn je obecně zahrnuto následující:

 • Anestezie: odstranění pigmentových skvrn se provádí bez použití anestezie, po dohodě s lékařem je možné u citlivějších pacientů k znecitlivění ošetřené plochy použít speciální krém nebo gel.
 • Samotné ošetření: provádí se ambulantně a trvá jen pár minut v závislosti na velikosti ošetřené plochy a zvolené metodě odstranění.

Co může zvýšit cenu odstranění pigmentových skvrn?

Konečnou cenu dále ovlivňuje: 

 • Lékař, který odstranění pigmentových skvrn provádí, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které odstranění pigmentových skvrn probíhá.
 • Pacient, intenzita pigmentového zbarvení, celkový stav jeho pokožky a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění pigmentových skvrn, jednou z nejpoužívanějších metod odstranění pigmentových skvrn je chemický peeling, mezi další metody patří IPL (intenzivní pulzní světlo) a odstranění pomocí laseru.
 • Počet nutných opakování, aby se docílilo trvalých výsledků, je povětšinou nutné ošetření opakovat. Počet jednotlivých sezení závisí na míře postižení (rozsahu a intenzitě pigmentace) a zvolené metodě odstranění. 
 • Složitost a rozsah zákroku, atd. Cena zákroku se liší v závislosti na velikosti ošetřené plochy a intenzity zbarvení pigmentových skvrn.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: odstranění pigmentových skvrn předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč. Během této konzultace dermatolog provede kompletní diagnostiku pigmentových skvrn, navrhne možné řešení jejich odstranění a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného odstranění pigmentových skvrn zdarma.

Ceny jednotlivých metod odstranění pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 1.746 Kč, je možné provést několika metodami.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Chemický peeling: cca 1 200 Kč za jedno sezení.
 • Odstranění intenzivním pulzním světlem (IPL): cca 2 600 Kč.
 • Laserové odstranění pigmentových skvrn: cca 900 Kč za jedno sezení.

Hradí odstranění pigmentových skvrn pojišťovna?

Nikoliv, odstranění pigmentových skvrn se obecně považuje za estetické ošetření, které není hrazeno z veřejného zdravotnictví. Pacient si tedy jednotlivá sezení hradí sám v plné výši.

Existuje možnost financování odstranění pigmentových skvrn?

Ano, některé kliniky nabízí svým pacientům možnost financování jednotlivých zákroků. Navíc existují kliniky, které svým klientům nabízejí slevové balíčky na opakované ošetření, jako je právě odstranění pigmentových skvrn. Pro více informací ohledně možnosti financování, slev a výhodných cenových balíčků je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Výběr kliniky, která provede odstranění pigmentových skvrn, záleží nejen na ceně ošetření, ale měl by se odvíjet i od odborných zkušeností konkrétního lékaře a recenzí pacientů, kteří na dané klinice odstranění již podstoupili.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den již velice dlouho mám na stehnu pigmentovou tmavší skvrnu 5 krát 3 cm.Mám ji od narození ale byla vždy světlá.Postupně zhnědla.Jakým zákrokem by šla zcela odstranit a jaká by byla asi cena?Moc děkuji za odpověd.

MUDr. David Tomášek

MUDr. David Tomášek

Nejlepší odpověď

Musí se to vidět ideální je to nechat prověřit zkušeným dermatologem, který stanoví další postup. My plastičtí chirurgové to můžeme po té "pěkně" odstranit. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na plastického chirurga, který má atestaci v tomto oboru a se zkušenostmi v uvedené problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracoviš ... číst dál

5 odpovědí číst dál
mishmash

Zdravím. Již pár let jsem bojovala s akné a až po sedmi letech jsem se dozvěděla, že nesmím kravské mléko a akné se mi již nedělá. Během dvou let té léčby akné jsem podstoupila párkrát laser IPL v dermatologické klinice v Praze na Karlově náměstí, kde mi zmizela i menší pigment skvrna na čele což bylo super. Akné dále přetrvávalo, pigment již ne. Podstoupila jsem asi 2x IPL, na chvilku pomohlo, ale pupínky se dále vracely. Paní dr. změnila léčbu a podstoupila jsem chemický peeling. Měla jsem hned po něm tak velikou vyrážku snad jako nikdy předtím a druhý den se mi ve velkém rozjel pigment! Poté jsem podstoupila ještě dvakrát návštěvu IPL, ale pigment nezmizel a stále přetrvává a nic nepomáhá. Můžete mi prosím poradit? Bylo něco špatně s tím peelingem? Prý jsem se po něm měla loupat a poté se objevit nová kůže, ale nic se nekonalo. Hned jsem měla druhý den akné po celém obličeji a vůbec jsem se neloupala. Už nevím jak se toho zbavit. Nemůžu se na sebe ani podívat. Na sluníčko nechodím, používám krém s UV 50, ale každým půlrokem je to větší a větší. Díky za radu

DOBRÝ DEN ,OBRAŤTE SE PROSÍM NA DERMATOLOGA, NAŠE ORDINACE S TOUTO PROBLEMATIKOU NEZABÝVÁ. SJ

1 odpověď číst dál
Hnědá skvrna na kůži Anonym321 · Dnes

Dobrý den, asi tři měsíce zpátky se mi udělala na pravé ruce hnědá skvrna. Snažil jsem se ji něčím mazat, ale mám pocit, že se spíše zvětšuje. Dala by se odstranit laserem, případně jiným způsobem? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den Ivane, Ano, laserem skvrnu odstranit lze, ale než bychom začali s ošetřením, určitě bych si rád skvrnu prohlédl nejdříve pod dermatoskopem, abych zjistil o jaký typ se přesně jedná. To vše je samozřejmě možné u nás na klinice ABClinic Art & Beauty, kde Vás rád přivítám na konzultaci. V případě zájmu se můžete objednat. Budu se těšit ... číst dál

3 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN

Q-spínaný alexandritový laser v BRNĚ
Dobrý den, před více jak třema roky jsem podstoupila modelaci prsou, po zákroku mi zbyly zpigmentované...
slunecnice300276
Poslední komentář: 19. 9. 2017 ·
0

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Odstranění pigmentových skvrn. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Před osmi lety se mi v průběhu těhotenství objevily pigmentové skvrny. O té doby jsme vyzkoušela všechno možné – depigmetující krémy, séra i nejrůznější ošetření pleti cílené na zmírnění pigmentace. Jedním z nich bylo i laserové ošetření před dvěma lety. Bohužel bez většího úspěchu. Proto, když mi dermatoložka nabídla ošetření novým laserem, který se právě na tuto problematiku zaměřuje, byla jsem trochu skeptická. Přece jen už jsem na laserovém ošetření jednou byla. Nakonec jsem se rozhodla, vyzkoušet to. Po ošetření se pigmentace lehce zvýraznila, protože se na povrchu objevily stroupky. Po týdnu se stroupky slouply a pigmentace byla pryč. To jsem vážně nečekala, že hned po prvním ošetření bude po letitém problému. Stalo se a jsem z výsledku nadšená. Zkrátka není laser jako laser:)

Cena 3.000 Kč

Byla jsem moc spokojená, na zákrok jsme se dokonce těšila, jelikož od pana doktora není vůbec cítit lokální anestezie a ani samotný zákrok. Už jednou jsme zde podstoupila úpravu horních víček, spokojenost. Jen malá nespokojenost s čekací dobou v čekárně. Přišla na mě řada až o hodinu později, oproti objednání.

Cena 5.200 Kč

Dobrý den, podstoupila jsem ošetření pigmentových skvrn laserem candela. Po ošetření byla místa červená a druhy den ztmavla. Poté ale žádná změna. Stroupky se neobjevily, místa zase zesvetlala, ale do původní barvy. Vůbec se nic nezměnilo. V čem může být chyba? Pigmentaci nemám hodně výraznou, ale v obličeji ji nechci, bojím se ale dalších vyhozených peněz. Dekuji za odpověď. Zdraví, Petra

Cena 3.200 Kč

Super klinika, vstřícnost, ochota jak personálu tak i pana doktora. Minimální čekací doba. Pan doktor Říčař vyšetřil, poradil, navrhl řešení, vše vysvětlil, lidový přístup k pacientovi, ihned zákrok proveden. Nadmíru spokojen, mohu jen doporučit. Vše proběhlo rychle a bez komplikací. Bylo to poprvé, co jsem navštívil kliniku a byl jsem nadšen.

Cena 4.800 Kč