Informace o ceně odstranění pigmentových skvrn

1.689 Kč
průměr
40
odborníků

Pigmentové skvrny vznikají v důsledku nadměrné tvorby kožního barviva v pokožce. Tyto nevzhledné nahnědlé shluky se nejčastěji tvoří na velmi viditelných místech, jako je obličej, dekolt nebo hřbety rukou. Vznik skvrn je dán nejen geneticky, ale i hormonálními změnami, působením slunečního záření či častými návštěvami v soláriu. Pigmentové skvrny lze snadno a rychle odstranit – ať už pomocí chemického peelingu, IPL (intenzivního pulzního světla) nebo speciálního laseru.

Odstranění pigmentových skvrn Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Ústí nad Labem 1.100 Kč 1.100 Kč 1.100 Kč
Cena v Praha 1.250 Kč 1.912 Kč 3.000 Kč
Cena v Brno 2.000 Kč 2.416 Kč 2.750 Kč
Cena v Ostrava 2.900 Kč 2.900 Kč 2.900 Kč
Cena v Liberec 800 Kč 1.100 Kč 1.500 Kč
Cena v Šumperk 1.800 Kč 1.800 Kč 1.800 Kč
Cena v Olomouc 1.500 Kč 1.750 Kč 2.000 Kč
Cena v Prostějov 2.000 Kč 2.000 Kč 2.000 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 800 - 1.265 Kč
8 Příběhů
Průměrná cena 1.266 Kč - 2.111 Kč
6 Příběhů
Nejvyšší cena 2.112 Kč - 3.000 Kč
4 Příběhy

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v odstranění pigmentových skvrn?

Cena se liší v závislosti na zvolené metodě odstranění, intenzitě zbarvení skvrn, velikosti ošetřené plochy a počtu opakování jednotlivých sezení. V ceně odstranění pigmentových skvrn je obecně zahrnuto následující:

 • Anestezie: odstranění pigmentových skvrn se provádí bez použití anestezie, po dohodě s lékařem je možné u citlivějších pacientů k znecitlivění ošetřené plochy použít speciální krém nebo gel.
 • Samotné ošetření: provádí se ambulantně a trvá jen pár minut v závislosti na velikosti ošetřené plochy a zvolené metodě odstranění.

Co může zvýšit cenu odstranění pigmentových skvrn?

Konečnou cenu dále ovlivňuje: 

 • Lékař, který odstranění pigmentových skvrn provádí, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které odstranění pigmentových skvrn probíhá.
 • Pacient, intenzita pigmentového zbarvení, celkový stav jeho pokožky a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění pigmentových skvrn, jednou z nejpoužívanějších metod odstranění pigmentových skvrn je chemický peeling, mezi další metody patří IPL (intenzivní pulzní světlo) a odstranění pomocí laseru.
 • Počet nutných opakování, aby se docílilo trvalých výsledků, je povětšinou nutné ošetření opakovat. Počet jednotlivých sezení závisí na míře postižení (rozsahu a intenzitě pigmentace) a zvolené metodě odstranění. 
 • Složitost a rozsah zákroku, atd. Cena zákroku se liší v závislosti na velikosti ošetřené plochy a intenzity zbarvení pigmentových skvrn.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: odstranění pigmentových skvrn předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 - 700 Kč. Během této konzultace dermatolog provede kompletní diagnostiku pigmentových skvrn, navrhne možné řešení jejich odstranění a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného odstranění pigmentových skvrn zdarma.

Ceny jednotlivých metod odstranění pigmentových skvrn

Odstranění pigmentových skvrn, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 2 100 Kč, je možné provést několika metodami.

Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Chemický peeling: cca 1 200 Kč za jedno sezení.
 • Odstranění intenzivním pulzním světlem (IPL): cca 2 600 Kč.
 • Laserové odstranění pigmentových skvrn: cca 900 Kč za jedno sezení.

Hradí odstranění pigmentových skvrn pojišťovna?

Nikoliv, odstranění pigmentových skvrn se obecně považuje za estetické ošetření, které není hrazeno z veřejného zdravotnictví. Pacient si tedy jednotlivá sezení hradí sám v plné výši.

Existuje možnost financování odstranění pigmentových skvrn?

Ano, některé kliniky nabízí svým pacientům možnost financování jednotlivých zákroků. Navíc existují kliniky, které svým klientům nabízejí slevové balíčky na opakované ošetření, jako je právě odstranění pigmentových skvrn. Pro více informací ohledně možnosti financování, slev a výhodných cenových balíčků je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Výběr kliniky, která provede odstranění pigmentových skvrn, záleží nejen na ceně ošetření, ale měl by se odvíjet i od odborných zkušeností konkrétního lékaře a recenzí pacientů, kteří na dané klinice odstranění již podstoupili.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
Odstranění pigmentové skvrny saraxa · 20. 6. 2015

Dobrý den již velice dlouho mám na stehnu pigmentovou tmavší skvrnu 5 krát 3 cm.Mám ji od narození ale byla vždy světlá.Postupně zhnědla.Jakým zákrokem by šla zcela odstranit a jaká by byla asi cena?Moc děkuji za odpověd.

Musí se to vidět ideální je to nechat prověřit zkušeným dermatologem, který stanoví další postup. My plastičtí chirurgové to můžeme po té "pěkně" odstranit. Určitě se obraťte s takovýmto problémem na plastického chirurga, který má atestaci v tomto oboru a se zkušenostmi v uvedené problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracoviš ... číst dál

5 odpovědÍ číst dál
Hnědá skvrna na kůži Anonym321 · 20. 2. 2021

Dobrý den, asi tři měsíce zpátky se mi udělala na pravé ruce hnědá skvrna. Snažil jsem se ji něčím mazat, ale mám pocit, že se spíše zvětšuje. Dala by se odstranit laserem, případně jiným způsobem? Předem děkuji za odpověď.

Dobrý den, skvrnu musíme posoudit, poté zvolíme optimální řešení - laser, IPL, kryoterapie. V případě zájmu se na nás můžete s důvěrou obrátit. MUDr. Radek Pavlíček, ved. lékař

3 odpovědi číst dál
Odstranění hyperpigmentace Sluncevdusi · 6. 12. 2020

Dobry den, depiluji si knirek spousty let, jenze mi zacaly zarustat chloupky, tak jsem si kuzi pinzetou strhla do krve, abych chloupky vytrhla a sla na slunicko. Dnes uz vim, ze to byla blbost. Ranky se zahojily, ale zustaly mi tmave fleky. Byla jsem na laseru,nepomohlo. Kozni mi doporucila alpha arbutin, ale stav se nezlepsuje ani nezhorsuje. Taktez chemicky peeling nepomohl. Celorocne pouzivam Spf 50+ a vyhybam se slunci, jenze prijde jaro a fleky vylezou ochrana neochrana. Dokonce ztmavnou az skoro do sedocerna. Uz nevim, co s tim. Leto jsem milovala, ted ho nenavidim, protoze chodim s cernym flekem pod nosem a hodne se za to stydim. Muzete mi poradit? Mockrat dekuji

Dobrý den to, co popisujete, je klasický případ pozánětlivé hyperpigmentace. Dle mých zkušeností se domnívám, že aby to co nejrychleji zmizelo, musí se začít s léčbou a ošetřením pokud možno co nejdříve. Doporučoval bych absolvovat 3–6 sezení tzv. fotomodulační terapie pomocí laserového zařízení zvaného Jeisys tribeam v kombinaci s mezoterapií (ve ... číst dál

1 odpověď číst dál

Dobrý den, od té doby, co jsem si začala holit podpaždí, ho mám tmavé. Kůže je taková povislá. Nejvíc mě vadí to, že je to ošklivé, tmavé, vypadá to jakoby to bylo špinavé, neoholené. Opravdu si nevím rady. Byla jsem na kožním, tam mi nic neporadili. Zkoušela různé "babské rady" také nic. Lze to nějak odstranit? Moc děkuji

dobré dopoledne, pigmentace lze odstranit laserem. Jsou nutné 2-3 ošetření. S pozdravem MUDr. Radek Poláček

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ODSTRANĚNÍ PIGMENTOVÝCH SKVRN

Q-spínaný alexandritový laser v BRNĚ
Dobrý den, před více jak třema roky jsem podstoupila modelaci prsou, po zákroku mi zbyly zpigmentované...
slunecnice300276
Poslední komentář: 19. 9. 2017 ·
0

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Odstranění pigmentových skvrn. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Pan doktor byl velmi milý a příjemný, s každým krokem výkonu jsem byla seznámena a vše probíhalo v pořádku. Minimální čekací doba a i přímo v klinice jsem šla na řadu hned. Určitě se budu ráda vracet.

Cena 2.600 Kč

Byla jsem moc spokojená, na zákrok jsme se dokonce těšila, jelikož od pana doktora není vůbec cítit lokální anestezie a ani samotný zákrok. Už jednou jsme zde podstoupila úpravu horních víček, spokojenost. Jen malá nespokojenost s čekací dobou v čekárně. Přišla na mě řada až o hodinu později, oproti objednání.

Cena 5.200 Kč

Dobrý den, podstoupila jsem ošetření pigmentových skvrn laserem candela. Po ošetření byla místa červená a druhy den ztmavla. Poté ale žádná změna. Stroupky se neobjevily, místa zase zesvetlala, ale do původní barvy. Vůbec se nic nezměnilo. V čem může být chyba? Pigmentaci nemám hodně výraznou, ale v obličeji ji nechci, bojím se ale dalších vyhozených peněz. Dekuji za odpověď. Zdraví, Petra

Cena 3.200 Kč

Super klinika, vstřícnost, ochota jak personálu tak i pana doktora. Minimální čekací doba. Pan doktor Říčař vyšetřil, poradil, navrhl řešení, vše vysvětlil, lidový přístup k pacientovi, ihned zákrok proveden. Nadmíru spokojen, mohu jen doporučit. Vše proběhlo rychle a bez komplikací. Bylo to poprvé, co jsem navštívil kliniku a byl jsem nadšen.

Cena 4.800 Kč