Informace o ceně: Křečové žíly

10.167 Kč
průměr
79
odborníků

Křečové žíly neboli varixy vznikají, pokud krev v žilách přestane proudit jedním směrem a vrací se zpět, čímž se zvyšuje žilní tlak v povrchových žilách a tvoří se vydutě – varixy. Jejich vznik je podmíněn nejen geneticky, ale přispívá k nim i celkový životní styl – tedy nedostatek pohybu, sedavé zaměstnání, nadváha, kouření apod. Estetická medicína nabízí několik moderních metod léčby křečových žil, jako je například metoda CHIVA, laserová operace, sklerotizace a další. Průměrná cena léčby křečových žil je 10.167 Kč.

Křečové žíly Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 1.000 Kč 1.000 Kč 1.000 Kč
Ceny ve městě Ústí nad Labem 15.000 Kč 15.000 Kč 15.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 1.000 Kč 1.000 Kč 1.000 Kč
Ceny ve městě Praha 1.000 Kč 5.500 Kč 10.000 Kč
Ceny ve městě Chotoviny 15.000 Kč 15.000 Kč 15.000 Kč
Ceny ve městě Havířov 14.000 Kč 14.000 Kč 14.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 3.000 Kč 8.000 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 8.000 Kč 8.000 Kč 8.000 Kč
Ceny ve městě Pardubice 8.000 Kč 12.000 Kč 16.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 8.000 Kč 12.500 Kč 17.000 Kč
Ceny ve městě Přerov 1.000 Kč 1.750 Kč 2.500 Kč
Ceny ve městě Znojmo 13.000 Kč 13.000 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Prostějov 16.300 Kč 16.300 Kč 16.300 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 1000 - 7.624 Kč
+10 Příběhů
Průměrná cena 7.625 Kč - 12.708 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 12.709 Kč - 32.700 Kč
2 Příběhy

Co je zahrnuto v ceně léčbě křečových žil?

Cena se liší v závislosti na zvolené léčebné metodě, použité lékařské technice, rozsahu léčby apod. V ceně léčby křečových žil je obecně zahrnuto následující:

 • Anestezie: Odstranění křečových žil probíhá převážně v lokální anestezii, nicméně závisí na zvolené metodě odstranění, závažnosti žilního postižení a individuálních okolnostech.
 • Samotné ošetření: Jednotlivé zákroky ve většině případů probíhají ambulantně a pacient po jejich provedení ihned odchází domů. Cena zákroku i vždy závisí na zvolené metodě léčby. V některých případech může lékař doporučit kombinaci různých technik odstranění varixů. Mezi možné metody léčby patří například: operace CHIVA, léčba laserem, sklerotizace, metoda Clarivein.

V ceně obvykle nebývá zahrnuta:

 • Úvodní odborná konzultace: léčbě křečových žil předchází odborná konzultace, jejíž cena se pohybuje okolo 500 Kč. Během této konzultace lékař vyhodnotí zdravotní stav cévního systému dolních končetin a zodpoví všechny případné otázky ze strany pacienta. Některé kliniky nabízejí úvodní konzultaci v případě následného ošetření zdarma.
 • Kompresní punčochy: po zákroku je vhodné nosit minimálně dva týdny kompresivní punčochy.

Co může zvýšit cenu léčby křečových žil?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař provádějící ošetření, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které zákrok probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav cévního systému dolních končetin a individuální potřeby.
 • Zvolená metoda odstranění křečových žil: Operace CHIVA: cca 20 000 Kč, Léčba laserem (metoda EVLA): cca 10 000 Kč, Sklerotizace: cca 450-4 500 Kč dle rozsahu zákroku, radiofrekvenční metoda odstranění křečových žil (metoda VNUS Closure Fast): cca 29 000 Kč dle rozsahu zákroku.
 • Složitost a rozsah zákroku, atd.

Ceny léčby křečových žil v České republice

Kromě léčby křečových žil, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 10.167 Kč, existují i jiné metody léčby zdravotních potíží a nechtěných estetických vad.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny některých z nich:

 • Laserového odstranění rozšířených žilek: cca 1 900 Kč
 • Laserové odstranění znamének a pih: cca 1 500 Kč

Hradí léčbu křečových žil pojišťovna?

Ano, léčbu křečových žil pojišťovna hradí v určitých případech – a to pokud k zákroku dojde klasickým chirurgickým odstraněním varixů. Dalším způsob léčby, který je hrazen zdravotním pojištěním, je sklerotizace varixů.
Jiný způsob provedení zákroku, například pomocí laseru či radiofrekvenční metodou, není zdravotní pojišťovnou placeno a pacient si zákrok hradí plně sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování léčby křečových žil?

Ano, v případě zájmu o financování léčby křečových žil je nejjednodušší, obrátí-li se pacient pro bližší informace na konkrétní kliniku, která se specializuje na léčbu křečových žil. Informace týkající se možnosti financování jednotlivých zákroků také bývají snadno k nalezení na webových stránkách klinik.

Obecná doporučení

Pacienti by vždy kromě ceny měli při volbě kvalitní kliniky zvážit i odbornost lékaře provádějícího zákrok, jeho profesní zkušenosti a výsledky. Dále by měli přihlédnout k recenzím pacientů, kteří léčbu křečových žil již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
jana_p708279
Výrazné žíly po porodu jana_p708279 · Dnes

Dobrý den, ráda bych se zeptala na problematiku křečových žil po těhotenství. Ke konci těhotenství se mi pravém lýtku objevila vystouplá bolestivá žíla s modrými fleky okolo, obě nohy jsem měla těžké a bolavé. Ultrazvukovým vyšetřením byla vyloučena tromboza a problém hlubokého žilního systému. Dostala jsem Detralex a kompresní punčochy a bylo mi řečeno, že by problém mohl po těhotenství zmizet. Po porodu zmizely fleky kolem vystouplé žíly, nohy bolely méně, punčochy jsem již tedy nenosila stále. Nyní jsem 5 týdnů po porodu a potíže se znovu objevují. Vystupují mi žíly na více místech na nohou, nohy mám opět bolestivé. Beru Detralex, nosím punčochy. Zdá se mi, že mám výraznější žíly po celém těle, mohu to připisovat hormonům? Jak dlouho po porodu se potíže mohou objevovat? Mám ještě vyčkat, zda se stav zlepší, či věc nějak začít řešit? Je možné, že se obtíže zhoršily horkým počasím? Děkuji za odpověd, Jana P.

MUDr. Karel Beneš

MUDr. Karel Beneš

Nejlepší odpověď

Paní Jano P., plod v bříšku tlačí na pánevní žíly, tím je zpomalen žilní návrat k srdci, i normální žíly se zvětšují. Po porodu se stav postupně upravuje, ale křečové žíly zůstávají. Plánujete-li ještě další těhotenství je dobré velké křečové žily odstranit, protože představují větší riziko žilního zánětu a trombózy. Operaci je lépe odložit až p ... číst dál

5 odpovědí číst dál
broucek593496

Dobry den, 23.11. jsem podstoupil skleroticaci zilek na jedne noze, prekvapilo mne, jak je to docela neprijemne nasledne v te tesne puncose vydrzet, zatim je to 4 a pul dne, puncochu jsem ani jednou nesundal, je to ceska puncocha a je silne parfemovana, netusim proc, ale moje otazka zni, jestli se s tim da jezdit na kole trosku, nenarocne a jestli muzu s tim jit 2.12. do termalniho zrcadliska na 20 minut, ale jedine, jestli mi dovoli do vody vlezt i s puncochou, dolu bych si ji nedaval. Jinak na netu se daji najit ruzne bud protichudne (kolo ne!/kolo jo), nebo i prisnejsi rezimy noseni puncochy. Asi kdyz chceme co nejlepsi vysledek (riziko, ze par zilek se neznici, nebo se udelaji rychle vedle nove), je idealni mit tu puncochu stale. Da se to vydrzet, ale v noci se obcas vzbudim na prilisny tlak puncochy v oblasti kotniku a nartu. Cena za zakrok byla 4000 Kc a 100 kc doplatek za dve puncochy, planovaly se delat dve nohy, ale tyden po prvni na druhou nepujdu, to bych byl opuncochovany az prilis a navic chci videt, jestli to bude mit nejaky vysledek a pripadne si domluvim termin jiny. Diky

Měsícx nejezdit na kole, nekoupat se 2-3 měsíce, tedy žádné wellnes. Kompresi perte, rychle usušte, nebo nejlépe jí střídat. Zdraví MUDr. Tomášek, plastický chirurg, Vyjadřujte se, prosím, ke kvalitě našich odpovědí…

2 odpovědi číst dál
luciemet

Dobrý den, v květnu jsem absolvovala laserové odstranění metliček 1cm x1cm nad kolenní jamkou. Od zákroku mám na místě stále červeno-modrou modřinu, která nemizí. Po zákroku jsem se měla vyhnout jen slunění, ale žádná komprese mi nebyla doporučena, tak jestli toto není chybou? Metličky možná zmizely, což pod modřinou nevidím, ale místo toho mít velký flek nechci. Je možné, že se hojí i několik měsíců? Děkuji

Dobrý den, komprese se po laserovém odstranění metliček nedává, takže toto nemělo vliv na Vaši modřinku, která přetrvává. Bohužel v tomto místě je citlivá , tenká kůže a tento projev může přetrvávat, je možné, že bude nutný ještě jeden zákrok. Navštivte lékaře, který zákrok prováděl. S pozdravem MUDr. Simona Bedřichová www.laseresthetic.cz

2 odpovědi číst dál

Dobrý den, prosím o doporučení na odstranění křečových žil co nejšetrnější metodou v okolí Olomouce, Olomoucký kraj. Byla mi doporučena operace křečových žil na jedné dolní končetině a rozhoduji se, jakou operaci vybrat a kam jít. Děkuji. Budu ráda za Vaše zkušenosti. Jarka

Doc. MUDr. Ivan Malý, CSc.

Doc. MUDr. Ivan Malý, CSc.

Nejlepší odpověď

Dobrý den. Operaci musí předcházet cévní vyšetření - bližší na t.č. ******, nebo *******, termín ev. operace do 1 měsíce, provedení je možné během celého roku. S pozdravem doc. MUDr. I. Malý, CSc.

5 odpovědí číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU KŘEČOVÉ ŽÍLY

Velká jizva po laserové operaci žil
Dobrý den, před měsícem jsem byla na laserové operaci křečových žil. Bohužel po operaci mám velkou,...
ladyeee
Poslední komentář: 29. 7. 2019 ·
14 4
Pálení, tlak a mravenčení v nohách
Dobrý den,prosím o radu odborníka,už tři dny mne pálí žíly na nohách,k tomu se mi dělá i chvilkami jako by...
Pavel211216
Poslední komentář: 4. 12. 2013 ·
0
Křečové žíly na děloze
Dobrý den,chtěla bych se zeptat z čeho a jak nebezpečné jsou křečové žíly na děloze. Dají se nějak léčit ?...
macek166174
Poslední komentář: 29. 10. 2012 ·
0

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Křečové žíly. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Dne 20.2.2020 jsem podstopil operaci obou DK metodou RFA v nemocnici Frýdlant.Děkuji velice za perfektní a profesionální přístup všech. Dlouho jsem operaci oddaloval,jelikož nejsem hrdina,ale po vyšetření p.MUDr.Pirklem a výběrem vhodné metody jsem nyní velmi rád,že jsem operaci podstoupil.Moc panu doktorovi i příjemnému personálu děkuji. Vážím si takového přístupu a vřele všem doporučuji.

Cena 24.000 Kč

Dlouho mě trápily křečové žíly, postupně se to zhoršovalo. Vrchol ale byl dosažen v těhotenství, kdy už jsem denně cítila bolest, svědení, cítila jsem bolavé proudění krve. Moc nepomáhaly ani kompresní punčochy. Dočkala jsem se na konci kojení a hned jsem šla k panu Kneiflovi na vyšetření, dostala jsem termín na operaci (EVLA metodou, navíc odstranění poškozených žil). Oceňuji rychlost zákroku, a že je hned člověk schopný jet domu. Noha bolela přes dva týdny, kulhala jsem. Ale to je maličkost. Noha vypadá úžasně, žádné bolesti, žádné otoky. Co se týče týmu lékařů, mám jenom dobrá slova. Vše vysvětlí, jednají lidsky. Čeká mě druhá noha, půjdu zase k panu Kneiflovi na sklerotizaci.

Cena 17.000 Kč

Podstoupil jsem operaci křečových žil na obou nohách mezi kolenem a bercem. Dlouho jsem to odkládá málem se mi otevřel bercovym vřed. Před operací doktorka Kostrhunová vše vysvětlila jak bude operace probíhat. Vše proběhlo podle plánu, zákrok se zdaril nohy se uzdravili. Personál po celou dobu příjemný a ochotny,mohu tento tým jen doporučit. M.

Cena 26.000 Kč

Pan doktor Vlachovský i sestřičky byli skvělí, operace proběhla v Brně takřka bezbolestně a noha po dvou měsícich je skoro zahojená, operaci doporučuji, skvělá komunikace. Sestřičkám i panu doktorovi Vlachovskému chci touto cestou poděkovat Pokud někdo váháte nebojte se stojí to za to . Ivana Znojmo

Cena 30.000 Kč