Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Kapsulace - rekonvalescence

pacient216501
4. 3. 2014 · Poslední odpověď: 26. 11. 2017

Dobrý den v květnu 2013 jsem podstoupila operaci zvětšení prsou - pod sval. Pred mesicem mi byla zjištěna kapsulace na právem prsu. V kvetnu me ceka reoperace plus mi doktor bude zmensovat bradavku na pravem prsu. Chci se zeptat jestli mohou nastat nejake komplikace nebo je to běžná operace a jak dlouha je rekonvalescence pp kapsulici .Předem dekuji za odpoved Tomova

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 5. 3. 2014
Dobrý den,
každý chirurgický výkon může mít nějaké komplikace, takže vyloučit se nedají nikdy.
Tím vás ale nechci zneklidňovat, podrobněji je nutné se obrátit na vašeho chirurga.
Toto je jedna z nejčastěji uváděných komplikací po augmentaci prsou.
Rekonvalescence je po takové operaci přibližně stejně dlouhá, jako po první operaci. Je nutné dodržet klidový režim po operaci, i přesto, že se budete cítit mnohem lépe, než po první operaci. Nebývá již totiž tak bolestivá jako první operace.
Dopřejte si dostatek času na zotavenou, to je velmi důležité po této operaci.
S pozdravem
Dr Helena Singerová
Premium
Dobrý den, tyto otázky Vám musí detailně vysvětlit Váš chirurg. Rozsah zákroku od prosté kapsulotomie, tedy jen naříznutí a uvolnění dutiny, po kapsulektomii, tedy celé vynětí kapsuly, je ale i tak možné určit třeba až během výkonu. Většinou je ale rekonvalescence rychlejší než po původní operaci.

Ať Vám to hezky dopadne.

MUDr. Petr PACHMAN
Medicom VIP Brno
Reklama

Najít další otázky

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi