Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Double-Bubble při augmentaci?

Lada77
5. 4. 2010 · Poslední odpověď: 27. 10. 2019

Dobrý den, můžete mi prosím vysvětlit, o jakou komplikaci se při augmentaci jedná? Chtěla bych si nechat zvětšit prsa implantáty. Mám menší prsa, ne moc plné dvojky, 9 měsíců jsem kojila dvojčata, tak i to se podepsalo. Myslela jsem, že si nechám kulaté implantáty pod sval - abych neměla prsa povislá a implantáty nebyly "hmatatelné". Na konzultaci, kterou jsem už absolvovala, mi pan doktor řekl, že by doporučil implantát dát jen pod žlázu, jinak by mohlo dojít k výše zmíněné komplikaci double-bubble. Já se ale implantátů pod žlázu bojím, že budu mít sice větší prsa, ale povislá a nehezká. Co myslíte vy? Není to projev nedůvěry k mému doktorovi, jen to asi potřebuji potvrdit. Nebo vyvrátit? Chápu, že je lépe radit na osobní konzultaci, ale prosím, zkuste se mi vyjádřit. Děkuji.

Reklama

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Chrudim . 6. 4. 2010
Nejlepší odpověď
Dobrý den. Tady bez vyšetření nikdo poradit nedokáže. Raději ukládám implantáty pod sval, ale u ptotických prsů modifikuji uložení, kdy uložím pod sval jen část implantátu s tím, že riziko dvojité bubliny je menší. Nashledanou, dr. Remeš
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
MUDr. Dušan Guba PhD. MPH
Žádné recenze
7. 5. 2013
Prajeme Vam dobry den,
myslim, ze to nie je falosne uspokojovanie, ale 2 tyzdne po operacii nie je mozne s konecnou platnostou hodnotit , ale ani sa vyjadrit k tak osobitej problematike akou je double-bubble. Je urcite vhodne konzultovat operetera, avsak pokles prsnikov a vhodna masaz je le na osoh. Urcite je vhodne s akymkolvek operacnym riesenim pockat. S pozdravom, dr.D.Guba, Odd.plast,chirurgie, ULK, Bratislava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 6. 5. 2013
Nebuďte zatím pesimistická. Je sice pravda, že se to nemusí povést vyrovnat dvojitou bublinu, rozhodně ne hned, ale velmi často mi po několika měsících u převahy pacientek "double-bouble" ustoupilo. Nahlédněte do našich stránek do fotodokumentace na téma "složitá prsa" a tam některá z pacientek má opravdu úplně povislá prsa a po jednom roce (tuším) jí zbyl na jedné straně je náznak tohoto problému. Jde o to správně masírovat, jak technikou, tak časem provádění a opravdu mít také trošičku toho štěstí v případě, aby se ta tenká vrstva žlázy co je nad implantátem uvolnila a roztáhla. Masáží neroztahujete jen kůži prsu, ale kůži prsu se žlázou..
Držím palce
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Otakar Lucák
Praha . 13. 10. 2010
Zdravím.Náhodou jsem narazil na Váš dotaz a pročetl si diskuzi k tomuto tématu.Než úvahy, jsstli implantát pod sval nebo nad sval, aby Vámi zmiňovaná komplikace double bubble nenastala, je ve Vašem případě zcela,ale zcela jiná. Naprosto nejpodtatnějším faktem je skutečnost, že implantáty v žádném případě nejsou určeny na zvednutí pokleslých prsou ( až na zcela vzácné výjimky). Proto pokud nejsou prsa před zvětšením tvarově v pořádku, je třeba buď dopředu nebo zároveň při jednom zákroku provést nějaký typ modelace ! Jakákoliv jiná řešení vedou většinou k větším či menším pooperačním estetickým komplikacím. Již mnohokráte jsem tyto komplikace řešil a průběžně řeším ( a to velmi složitě ) u mnohých pacientek, které toto nechtěly vzít na vědomí a zvětšení prsou u pokleslých prsou někde absolvovaly. Samozřejmě bez osobního vyšetření nelze zcela přesně odpovědět na Váš konkrétní případ, ale výše uvedené je alfou i omegou celého úspěchu zvětšení prsou. Přeji krásný den prim.MUDr.Lucák,Ostrava
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 6. 4. 2010
Dobrý den, tato komplikace může nastat u větších a více povislých prsou při pouhé augmentaci pod prsní sval. Pokud jsou prsa více povislá asi je třeba zvážit současnou modelaci prsů. Ale to závisí na stavu Vašich prsů. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 5. 4. 2010
Já osobně po 17 letech vkládání implantátů nad sval. Když žlázu v době kojení neudržela kůže a zůstala povislá, pak tuplem se prověsí prsa s těžkým implantátem a za čas z toho jsou, jak svým pacientkám říkám, pytlkíky na implantáty. Na druhé straně vložit implantát pod sval znamená riziko, že na novém prsu zůstává viset prs původní a nabývá to pak v dolních kvadrantech jakoby na jedné bublině byla druhá, tedy doubble- bouble - dvojitá bublina. Tak z padesáti procent se to srovná, tak do roka, ale pokud ne pak čeká pacientku plastika. Já vždy doporučuji nejdřív to zvětšení pod sval je to 50% naděje, že prs bude pěkný. Když ne tak musí pacientka podstoupit ještě plastiku. Ani okamžitou plastiku se zvětšením najednou primárně nedoporučuji, právě kvůli té naději že z 590% to bude dobré. Více se s tím nedá dělat. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Podlouhlá a odlišná prsa rok po zvětšení

Amenirdi
Amenirdi
25. 8. 2014 · Poslední odpověď: 26. 8. 2014

Zdravim, pred rokem jsem byla na plastice prsou. Po kojeni a hubnuti jsem mela prsa placate no hruza . Doktor mi udelal jen zvetseni silikonem pod sval. Hned par dni po operaci jsem se mu stezovala ze jsou prsa ruzna. Rikal ze se to srovna . Ted jsou zase prsa podlouhla a odlisna a bradavky jsou moc dole. Doktor rekl ze pockame jeste pul roku a kdyz se to nezmeni zaplatim mu 1500€ za anestezii a on mi posune bradavky nahoru. To jsem ale nechtela. Delala jsem si prsa v nemecku za 5000€ , protoze mi doktor slibil ze budu mit prsa podobna jako jeho pacientky na foto. To jsem si rovnou mohla nechat operovat prsa v cechach za prijemnejsi cenu. Zajima me Vas nazor. Je normalni abych musela platit , kdyz vlastne doktor neudelal hned na poprve to co mel? Co mam ted delat? Dekuji za odpoved..

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 8. 2014
Nezávisle na tom, zda Vás operoval Německý, nebo Český plastický chirurg, měl Vás poučit o tom, že vyplnění žlázy rozhodně prsa nezvedne a pokud je tam přebytek \"uvolněné\" kůže po kojení, pak budou prsa vždy povislá. Gravitace je totiž ne celém světě v zásadě stejná.
Přinejmenším jste měla být poučená, že prsa budou o implantát těžší a že se může stát, že se plastické operaci prsů, čili mastopexi časem nevyhnete. Ani když Vám dá plastický chirurg obrovské implantáty, kůže se symetricky nevytahá, vždy jen v okolí žlázy, ale v místě, kde je žláza se kůže tolik neroztáhne a může zase na novém velkém prsu padat jen ta Vaše žláza.
Fotodokumentace tolik neřekne, ale domnívám se, že se plastice prsů nevyhnete, budete-li chtít prsa \"vyšpulená\" a to se bez jizev kolem dvorce, svisle dolů a pod prsem nevyhnete.
Zdraví MUDr. Tomášek
vedoucí lékař Centra estetické plastické chirurgie DaTOM
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 28. 12. 2009
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 29. 8. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 14. 2. 2011
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 3. 2014
Zvětšení prsou
12 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2013
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 9. 2015
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 10. 5. 2023
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 12. 2021
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 2. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 16. 8. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi