Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Dvorce příliš dole

sandy
16. 7. 2012 · Poslední odpověď: 23. 7. 2012

Dobrý den, jsem 17 dní po operaci. Výměna implantátů,175ml pod žlázou, jeden byl prasklý, za 330ml pod sval. Prsa mám ještě nateklá a tvrdá s modřinami. Dvorce mám v dolní polovině prsou, prostě jsou moc dole a bradavky mě trčí směrem dolu. Operatér mě zdělil, že s nimi nemám nic dělat a že až si to sedne budeme tlačit dolů cca prý až po dvou měsících. Zdá se mě, že provádět tlakové masáže, aby implantát sjel dolů až po dvou měsících je pozdě. Nemám ty masáže dělat dříve? Prosím o Váš názor děkuji.

Reklama

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. Janka Točíková
Praha . 17. 7. 2012
Váhala jsem,zda na tento příspěvek reagovat,když se jedná zřejmě o mou pacientku,která nemá důvěru.Zkusím uvést na pravou míru o co jde,aby si ostatní kolegové nelámali hlavu.Jedná se o pacientku,která měla před 18lety vloženy pod žlázu implantáty.neznámé značky,neznámé velikosti,vlevo rtg diagnostikována ruptura implantátu.Při operaci nalezeny 175ml implantáty,vlevo potvrzeny ruptura s vylitým silikonem,Odstraněna kapsula,pod sval vloženy impl. 330ml s vysokým profilem.Žláza,která je mírně převislá při operaci nemodelována,považovala jsem to v tomto teréně za příliš riskantní.Případná modelace po usazení implantátu plánována.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Josef  Hrbatý
Karlovy Vary . 17. 7. 2012
Dobrý den,
těžko se vyjádřit bez obrázků. Mohu jen posoudit současný stav. Nic víc. Ještě chci předeslat, že žádný chirurg nemá 100 procent 100procentně spokojených pacientek, každý z nás má komplikace, bohužel. Každému z nás se někdy něco nepovede tak, jak vždy chce, tzn vždy na 100 procent a kousek. K Vaší situaci:
1- může to být dáno posunem implantátů nahoru
2- malou velikostí implantátů - především nízká projekce neboli profil,
implantáty potom patřičně nevypnou prs do požadovaného tvaru
3- výběrem nevhodného tvaru (i velikosti) implantátu. Pro prověšený prs bývá vhodnější anatomický implantát. Mnohdy jen tvar implantátu-odlišné rozložení silikonového gelu se zachováním gramáže hraje tu nejdůležitějšé roli.
4- prověšení bylo natolik výrazné, že žádný implantát sám nemůže problém vyřešit,Pak lze problém zkorigovat s modelací prsu při jeho současném vyplněním implantátem
5 - problémy při domluvě - interpretace konzultace a závěrů

MNOHDY VŠAK BÝVAJÍ POŽADAVKY PACIENTEK NEŘEŠITELNÉ. Jako příklad: Výrazné prověšení prsů řešitelné jen velkými implantáty nebo menšími implantáty, ale jen s modelací prsů, tedy s jizvami. Čili: hodně velká prsa bez jizev, nebo menší prsa, ale s jizvami po modelaci. ALE: Pacientky v tomto případě požadují žádné jizvy a současně ne moc velká prsa ale hezká, vypnutá.
Nejlepší by bylo poslat obrázky - jaký je současný stav. Pokud máte prsa vyfocená ještě před operací pošlete i tyto obrázky.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 7. 2012
Je to složitější. Měla-li jste implantáty nad svalěm a nyní jsou převedeny pod sval pak operater řešil situaci tak proto, aby se slepil, respektive přihojil původní prostor kde byl implantát před tím nad svalem. Byli-li by implantáty moc nízko mohly by snadno přezkočit zase nad sval. Situace bude nejspíš složitá, protože implantáty mohou zůstat výše, ale pokud se přihojí původní prostor nad svalem, tak při komplikaci výše uloženého implantátu lze později situaci řešit už jen prostým sesunem iumplantátů operativní cestou, ale s nadějí že implantát nepřezkočí do polohy nad svalem, protože tento prostor bude jíž přihojen.Doufám, že mi rozumíte, nesnadno se to bez nákresu vysvětluje.Je to velice složitý,ale jediný možný přístup k věci...a já doufám, že to tak i operater myslel. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 11. 2023
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 5. 2016
Labioplastika
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 16. 5. 2011
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 1. 11. 2007
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 11. 2013
Vpáčené bradavky
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 4. 2019
Modelace prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 7. 2008
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 12. 2021
Injekční výplně
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 30. 3. 2021
Injekční výplně
1 odpověď, nejnovější odpověď: 25. 2. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi