Facelift: ceny

38.225 Kč
průměr
186
podle
lékařů

Operace obličeje neboli facelift je chirurgický zákrok, při kterém dochází k zredukování obličejových vrásek, eliminaci vlivů stáří a celkovému omlazení tváře, někdy i krku (necklift). Operací se zvýrazní rysy dolní poloviny obličeje a dojde k napnutí a vyhlazení pokožky, aby tak tvář působila zdravějším a mladším dojmem. Při faceliftu dochází k vypnutí podkožního svalově vazivového aparátu, čímž je dosaženo ještě lepších výsledků. Průměrná cena faceliftu je 38.225 Kč.

Facelift: ceny
Facelift Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 28.000 Kč 43.500 Kč 59.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 25.000 Kč 37.500 Kč 50.000 Kč
Ceny ve městě Praha 25.000 Kč 45.500 Kč 66.000 Kč
Ceny ve městě Chotoviny 22.000 Kč 25.000 Kč 28.000 Kč
Ceny ve městě Chrudim 24.500 Kč 24.750 Kč 25.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 22.000 Kč 31.125 Kč 40.250 Kč
Ceny ve městě Olomouc 32.000 Kč 36.000 Kč 40.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 34.800 Kč 46.150 Kč 57.500 Kč
Ceny ve městě Plzeň 49.000 Kč 54.500 Kč 60.000 Kč

Cena tohoto ošetření je orientační. Jedná se o průměr cen, které kliniky zveřejnily na webu Estheticon.cz Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na popularitě a zkušenostech kliniky, charakteristice pacienta, složitosti zákroku, značkách, se kterými kliniky pracují, atd.

Co je zahrnuto v ceně faceliftu?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech, odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotnému faceliftu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav obličeje a krku pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: facelift se ve většině případů provádí v celkové anestezii. Některé kliniky nabízí zákrok i v lokální anestezii, či formou analgosedace (kombinace užití léků tlumících bolest a sedativ).
 • Samotný zákrok: facelift trvá přibližně 1,5 až 3 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: Po operaci v celkové anestezii je většinou vyžadována hospitalizace do druhého dne.
 • Pooperační péče: druhý den po operaci se obvykle odstraňují dreny a pacient může odejít do domácího ošetření. Třetí až pátý den po operaci se odstraňuje obvaz hlavy, a pokud byly použity nevstřebatelné stehy, jsou vyjmuty sedmý až desátý den po zákroku.

Co může zvýšit cenu faceliftu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které se facelift provádí.
 • Pacient, jeho zdravotní stav obličeje a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například kombinace faceliftu s dalšími omlazujícími zákroky, jako je necklift nebo operace očních víček.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě faceliftu, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 38.225 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje. Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace nosu (rhinoplastika): cca 28 000 Kč
 • Plastická operace čela a obočí: 50 000 Kč
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč
 • Plastická operace brady, podbradku a krku: cca 27 000 – 47 000 Kč

Hradí facelift pojišťovna?

Ne, vzhledem k tomu, že pacienti podstupují facelift z čistě estetických důvodů, neproplácí jeho provedení zdravotní pojišťovny a pacienti si jej plně hradí sami.

Existuje možnost financování faceliftu?

Ano, existují kliniky, které svým klientům možnost financování faceliftu nabízí. Pro více informací o možnosti financování je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Kromě ceny je při výběru vhodné kliniky, která odborně provede facelift, vhodné řídit se i zkušenostmi a výsledky konkrétního chirurga. V neposlední řadě je při rozhodování důležité zvážit recenze či pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Nabídky pro zákrok Facelift

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Facelift. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!
-10%
Získejte exkluzivní slevu 10% s Estheticon.cz Laserová dermatologická klinika ALTOS Stálá nabídka
Získejte exkluzivní slevu 10% s Estheticon.cz Stálá nabídka
Uzavřete smlouvu prostřednictvím Estheticon.cz a využijte slevy 10%. Tuto příležitost si nemůžete nechat ujít! Klikněte na Požádat o nabídku a odešlete informace o sobě, abyste mohli využít slevu 10%. Na co čekáte? Kontaktujte nás hned teď!
Číst dál
-10%
Aether Esthetic and Beauty Clinic Prague nabí... Aether Aesthetic and Beauty Clinic Stálá nabídka
Aether Esthetic and Beauty Clinic Prague nabízí slevu 10% pro uživatele Estheticon.cz Stálá nabídka
Nyní máte slevu 10% na jakýkoli zákrok u Aether Esthetic and Beauty Clinic Prague. Využijte tuto skvělou příležitost a pouhými několika kliknutími si vyžádejte nabídku. Šetřit ještě nikdy nebylo tak snadné!
Číst dál
Zobrazit nabídky