Informace o ceně facelift

39.006 Kč
průměr
107
odborníků

Operace obličeje neboli facelifting (facelift) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k zredukování obličejových vrásek, eliminaci vlivů stáří a celkovému omlazení tváře, někdy i krku (necklift). Operací se zvýrazní rysy dolní poloviny obličeje a dojde k napnutí a vyhlazení pokožky, aby tak tvář působila zdravějším a mladším dojmem. Při SMAS (Sub-Muscular Aponeurotic) liftingu dochází k vypnutí podkožního svalově vazivového aparátu, čímž je dosaženo ještě lepších výsledků.

Facelift Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Cena v Praha 30.000 Kč 39.117 Kč 45.000 Kč
Cena v Ostrava 32.500 Kč 40.275 Kč 49.000 Kč
Cena v Ústí nad Labem 40.000 Kč 40.000 Kč 40.000 Kč
Cena v Brno 32.000 Kč 40.657 Kč 49.000 Kč
Cena v Olomouc 33.000 Kč 34.500 Kč 37.500 Kč
Cena v Plzeň 30.000 Kč 36.000 Kč 42.000 Kč
Cena v Hradec Králové 30.000 Kč 34.482 Kč 36.225 Kč
Cena v Karlovy Vary 34.500 Kč 40.500 Kč 46.500 Kč
Cena v Havířov 42.000 Kč 42.000 Kč 42.000 Kč
Cena v Prostějov 47.000 Kč 47.000 Kč 47.000 Kč
Cena za tento zákrok je jen orientační: je to průměrná cena, která se objevuje ve skutečných příbězích a zkušenostech lidí zveřejněných na stránkách Estheticon.cz. Tyto ceny se mohou lišit v závislosti na klinice a její reputaci a zkušenostech, na pacientovi, složitosti zákroku, atd.
Nejnižší cena 30000 - 29.253 Kč
7 Příběhů
Průměrná cena 29.254 Kč - 48.757 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 48.758 Kč - 49.100 Kč
6 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Na mapě můžete vidět ceny pro každý kraj.
Nejnižší cena O 25 % levnější než činí průměr
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena O 25 % dražší než činí průměr

Co je zahrnuto v ceně faceliftu?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotnému faceliftu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav obličeje a krku pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: facelifting se ve většině případů provádí v celkové anestezii. Některé kliniky nabízí zákrok i v lokální anestezii, či formou analgosedace (kombinace užití léků tlumících bolest a sedativ).
 • Samotný zákrok: facelifting trvá přibližně 1,5 až 3 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: Po operaci v celkové anestezii je většinou vyžadována hospitalizace do druhého dne.
 • Pooperační péče: druhý den po operaci se obvykle odstraňují dreny a pacient může odejít do domácího ošetření. Třetí až pátý den po operaci se odstraňuje obvaz hlavy, a pokud byly použity nevstřebatelné stehy, jsou vyjmuty sedmý až desátý den po zákroku.

Co může zvýšit cenu faceliftu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které facelifting probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav obličeje a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například kombinace faceliftingu s dalšími omlazujícími zákroky, jako je necklifting, nebo operace očních víček.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě faceliftingu, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 38 500 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje. Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace nosu (rhinoplastika): cca 28 000 Kč.
 • Plastická operace čela a obočí: 48 000 – 55 000 Kč.
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč.
 • Plastická operace brady, podbradku a krku: cca 27 000 – 47 000 Kč.

Hradí facelifting pojišťovna?

Ne, vzhledem k tomu, že pacienti podstupují facelifting z čistě estetických důvodů, neproplácí jeho provedení zdravotní pojišťovny a pacienti si jej plně hradí sami.

Existuje možnost financování otoplastiky?

Ano, existují kliniky, které svým klientům možnost financování faceliftingu nabízí. Pro více informací o možnosti financování je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Kromě ceny je při výběru vhodné kliniky, která odborně provede facelifting, vhodné řídit se i zkušenostmi a výsledky konkrétního chirurga. V neposlední řadě je při rozhodování důležité zvážit recenze či pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše lékaře
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, dozvěděla jsem o Vaši metodě Quicklift (Pozvednout smas v obličeji) a rada bych se dozvěděla, je-li vhodná i pro mne. Je mi 43 let a začínám mít povadlou kůži kolem brady, pod bradou při otáčení. Prikladam mé fotografie. Ráda bych věděla, jestli jsem vhodný kandidát anebo máte třeba i jine varianty, jako třeba laser nebo jinou neinvazivní metodu. Zajímala by mne také cena a dalším aspektem je, že budu v Česku pouze 10 dní, jestli by to bylo dostatečné i na kontrolu po zákroku. Budu vděčná za brzkou odpověď Děkuji S pozdravem Marie G

Dobrý den, doporučuji začít osobní konzultací u nás na Klinice YES VISAGE, kde na základě vyšetření doporučíme pro Vás nejvhodnější metodu zákroku. S pozdravem MUDr. Zuzana Macková

1 odpověď číst dál
Cena za lícní a spánkový lifting jane6151085 · 10. 12. 2015

Mám otázku pro Arte Clinic zda by mohli sdělit cenu zákroku za lícní a spánkový lifting. Děkuji Hana

Klinika Laser Esthetic

Klinika Laser Esthetic

Nejlepší odpověď

Dobrý den, bohužel takto formulovanou otázku nejsem schopen zodpovědět, odhaduji, že se Vám zřejmě jedná o neinvazivní lifting např. metodou Aptos, nebo pomocí mesonití ? Musíte  prosím upřesnit svůj požadavek a úplně nejlepší by byla osobní návštěva odborníka a konzultace ohledně daného problému. S pozdravem MUDr.Pavel Hlava www.laserestheti ... číst dál

2 odpovědi číst dál
Lifting obličeje Uzivatel · 11. 7. 2007

Dobrý den, hledám pro sebe a mou sestru dobrého lékaře,který je zkušený v oblasti liftingu obličeje. Je nám 44 a 49 let a obličej i s víčky jsou povadlé. Máme obavy z neúspěchu. Jaká by byla cena za úpravu celého obličeje i s víčky? Jak dlouho bychom musely po zákroku zůstat hospitalizované? Děkuji zkušeným lékařům za podrobnější odpovědi. Lenka a Kamila

Dobrý den,na klinice GHC zkušení plastičtí chirurgové s dlouholetou praxí.Profesionální přístup a péče jsou zaručeny.Cena face liftu je 35000,-kč.Korekce horních víček 8900,-kč a dolních víček 9700,-kč. Na klinice je nutné zůstat 1-3 dny dle dohody s operatérem a pooperačního průběhu.Pro objednání volejte 222 211 206,208. S pozdravem za kliniku G ... číst dál

5 odpovědÍ číst dál
marcelaestheticon
Liftingové nitě na bázi kyseliny polymléčné MarcelaEstheticon
Doporučený člen
· 5. 4. 2021

Vážení lékaři! Z naší komunity Estheticon máme pár otázek ohledně nití Silhouette Soft® a rádi bychom vás požádali o váš názor. Je nám známo, že tyto nitě je možné po několika letech opětovně dotáhnout a tím prodloužit jejich efekt. Budeme vám moc vděčni pokud nám zodpovíte následující otázky. ❔ Máte zkušenosti s nitěmi Silhouette Soft a s jejich "dotahováním"? ❔ Jaké mají podle vás výhody? ❔ Doporučujete tuto značku nití? Děkujeme vám za váš čas

Dobrý den, bohužel s dotahováním nemám zkušenosti.

2 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O FACELIFT

Zkušenosti s Faceliftem
Zdravím, můžete mi někdo napsat zkušennosti s Faceliftem?Který lékař je na tento zákrok nejlepší a jáká je...
violka1129
Poslední komentář: 20. 7. 2018 ·
1
Facelift Severní Morava
Máte někdo zkušenost s faceliftem nebo minifaceliftem ze Severní Moravy? Je mi 48 let a mám povislou spodní...
Vali
Poslední komentář: 2. 4. 2021 ·
0
Browlift/zmenšení čela
Dobrý den, ráda bych podstoupila browlift/facelift tak jak ukazuji a zajímalo by mě, jestli by se tato...
lca
Poslední komentář: 9. 12. 2020 ·
0 1

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s cenou

Na estheticon.cz máme nejlepší kliniky/lékaře nabízející zákrok Facelift. Poskytujeme Vám nejširší výběr nabídek, abyste získal/a nejlepší cenu. Najděte tu svoji!

Rozhodla jsem se pro quicklift, protože jsem za poslední 3 roky zhubla téměř 40kg a v mém věku (65 let) jsem vypadala řekněme otřesně. Objednala jsem se na Arte Clinic Brno. Operaci v lokální anestezii provedl MUDr. Patrik Richtr. Na konzultaci před operací odhadl omlazení obličeje o 10 let. Zákrok včetně operace horních víček trval asi 3,5 hod. Byl absolutně bezbolestný. Pan doktor je velmi příjemný člověk a tak jsem byla celou dobu i v psychické pohodě. Nepříjemné byly jen první 2 dny po operaci. Pak jsem si mohla sundat obvazy a všechno se začalo velmi rychle a bez komplikací hojit. Již po 14-ti dnech jsem zjistila, že mám úplně jiný vzhled. Zmizel podbradek a vrásky na krku, také vrásky kolem úst a na tvářích. Nyní jsem 3 měsíce po operaci a výsledek je naprosto skvostný!! Obličej mi omládl ne o 10 ale o 15 let! Mohu všem ženám tento zákrok doporučit a zejména pana doktora Richtra.

Cena 66.000 Kč

O této možnosti ,,vylepšení obličeje,, mě informoval MUDr. Patrik Richtr na konzultaci, při které jsem si stěžovala na hlubší vrásky smíchu a celkově spadlejší tváře. Po podrobnějším vysvětlení tohoto zákroku jsme se s panem doktorem rozloučili s tím, že budu muset ještě dost peněz došetřit, ale že je tato forma faceliftu pro mě na prosto vhodným řešením. Měl pravdu!!! Vyplatilo se si počkat, došetřit a dojet si za panem doktorem Richtrem mnoho kilometrů. Celý zákrok trval skoro 3 hodiny, pod lokální anestezií, lhala bych, kdybych řekla, že jsem se předem nebála bolesti, ale k mému velkému překvapení jsem skutečně necítila vůbec nic nepříjemného ( dalo by se to přirovnat k tomu, když Vám zubař umrtví zub a poté vrtá, prostě víte, že se v tom místě něco děje, ale necítíte to ), jako bonus jsme si po celou dobu s panem doktorem a jeho asistentkou vyprávěli, smáli se ( ano opravdu jsem se během zákroku hodně nasmála!!!!) a tak to vše uteklo strašně rychle a já mám navždy tento operační zákrok spojen s velmi příjemným zážitkem. A jako bonus nový mladistvější vzhled své tváře, který předčil veškerá má očekávání. Určitě Vás všechny, co o tomto zákroku přemýšlíte zajímá rekonvalescence. U mě proběhla naprosto v pohodě, bez nějaké větší bolesti ( po císařském řezu jsem trpěla mnohem víc ). První noc jsem pravidelně dodávala tělu léky od bolesti po 4 hodinách , den se dal bez bolesti ustát na ibuprofenu po 6 hodinách. Třetí den jsem již byla na procházce se psy a pátý den si myla vlasy. Desátý den jsem se vrátila do zaměstnání. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala panu MUDr. Patriku Richtrovi a jeho asistentce, byli jste oba úžasní a já jsem moc spokojená a mohu Vás jen a jen doporučit!!!

Cena 49.000 Kč

Je mi 66 let a po zákroku jsem se vrátila o 20 let zpět. Vzhled je přirozený. Jsem maximálně spokojená. Personál brněnského Arte Clinic je profesionální a příjemný. Mohu jen doporučit. Samotná operace je mírně nepříjemná ale rozhodně jsem netrpěla bolestmi. Pokud se dodrží medikace dle pokynů lékaře, není se skutečně třeba se tohoto zákroku bát. Výsledek stojí za to.

Cena 54.000 Kč

Nechala jsem si delat quick lift u MUDr. Šína. Pan doktor ma zlate ruce. Operace byla bez problemu, vsichni byli strasne mili a profesionalni. Po dvou dnech jsem jela zpatky do Anglie. Bolesti byly minimalni. Ted jsem 2,5 mesice po operaci a vse se zahojilo krasne, stehy samy vypadaly a jsem nadsena s vysledkem. Uz se chystam na dalsi zakrok u Arte. Moc dekuji!

Cena 50.000 Kč

Pro Quick Lift jsem se rozhodla, protože stárnutí krku a obličeje se nedá nijak zásadně ovlivnit. Je mi 60 let a chci-li mít štíhlé tělo i v tomto věku, mohu cvičit, zdravě jíst a tím se dopracovat k výsledku. U krku a obličeje toto však nefunguje. Vadily mi zejména tzv. syslíky a podbradek a metoda Quick Lift právě toto vyřeší. Arte Clinic jsem si vybrala proto, protože má lékaře, kteří se právě na Quick Lift specializují. A opravdu to byla dobrá volba. Oceňuji skvělou a rychlou komunikaci, příjemné prostředí, profesionální, ale současně i lidský přístup všech zaměstnanců, se kterými jsem přišla do styku ( skvělá zdravotní sestřička Věrka) a naprosto špičkový výkon Mudr. Petra Šína. Jsem šťastná, že jsem Quick Lift podstoupila a Arte Clinic mohu s čistým svědomím všem zájemcům doporučit.

Cena 58.000 Kč