Informace o ceně: Facelift

45.000 Kč
průměr

Operace obličeje neboli facelifting (facelift) je chirurgický zákrok, při kterém dochází k zredukování obličejových vrásek, eliminaci vlivů stáří a celkovému omlazení tváře, někdy i krku (necklift). Operací se zvýrazní rysy dolní poloviny obličeje a dojde k napnutí a vyhlazení pokožky, aby tak tvář působila zdravějším a mladším dojmem. Při SMAS (Sub-Muscular Aponeurotic) liftingu dochází k vypnutí podkožního svalově vazivového aparátu, čímž je dosaženo ještě lepších výsledků.

Co je zahrnuto v ceně faceliftu?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotnému faceliftu předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav obličeje a krku pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: facelifting se ve většině případů provádí v celkové anestezii. Některé kliniky nabízí zákrok i v lokální anestezii, či formou analgosedace (kombinace užití léků tlumících bolest a sedativ).
 • Samotný zákrok: facelifting trvá přibližně 1,5 až 3 hodiny v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: Po operaci v celkové anestezii je většinou vyžadována hospitalizace do druhého dne.
 • Pooperační péče: druhý den po operaci se obvykle odstraňují dreny a pacient může odejít do domácího ošetření. Třetí až pátý den po operaci se odstraňuje obvaz hlavy, a pokud byly použity nevstřebatelné stehy, jsou vyjmuty sedmý až desátý den po zákroku.

Co může zvýšit cenu faceliftu?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které facelifting probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav obličeje a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například kombinace faceliftingu s dalšími omlazujícími zákroky, jako je necklifting, nebo operace očních víček.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě faceliftingu, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 45 000 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje. Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace nosu (rhinoplastika): cca 28 000 Kč.
 • Plastická operace čela a obočí: 48 000 – 55 000 Kč.
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč.
 • Plastická operace brady, podbradku a krku: cca 27 000 – 47 000 Kč.

Hradí facelifting pojišťovna?

Ne, vzhledem k tomu, že pacienti podstupují facelifting z čistě estetických důvodů, neproplácí jeho provedení zdravotní pojišťovny a pacienti si jej plně hradí sami.

Existuje možnost financování faceliftu?

Ano, existují kliniky, které svým klientům možnost financování faceliftingu nabízí. Pro více informací o možnosti financování je vhodné kontaktovat konkrétní kliniku.

Obecná doporučení

Kromě ceny je při výběru vhodné kliniky, která odborně provede facelifting, vhodné řídit se i zkušenostmi a výsledky konkrétního chirurga. V neposlední řadě je při rozhodování důležité zvážit recenze či pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, dozvěděla jsem o Vaši metodě Quicklift (Pozvednout smas v obličeji) a rada bych se dozvěděla, je-li vhodná i pro mne. Je mi 43 let a začínám mít povadlou kůži kolem brady, pod bradou při otáčení. Prikladam mé fotografie. Ráda bych věděla, jestli jsem vhodný kandidát anebo máte třeba i jine varianty, jako třeba laser nebo jinou neinvazivní metodu. Zajímala by mne také cena a dalším aspektem je, že budu v Česku pouze 10 dní, jestli by to bylo dostatečné i na kontrolu po zákroku. Budu vděčná za brzkou odpověď Děkuji S pozdravem Marie G

Dobrý den, doporučuji začít osobní konzultací u nás na Klinice YES VISAGE, kde na základě vyšetření doporučíme pro Vás nejvhodnější metodu zákroku. S pozdravem MUDr. Zuzana Macková

1 odpověď číst dál
Cena za lícní a spánkový lifting jane6151085 · 10. 12. 2015

Mám otázku pro Arte Clinic zda by mohli sdělit cenu zákroku za lícní a spánkový lifting. Děkuji Hana

Klinika Laser Esthetic

Klinika Laser Esthetic

Nejlepší odpověď

Dobrý den, bohužel takto formulovanou otázku nejsem schopen zodpovědět, odhaduji, že se Vám zřejmě jedná o neinvazivní lifting např. metodou Aptos, nebo pomocí mesonití ? Musíte  prosím upřesnit svůj požadavek a úplně nejlepší by byla osobní návštěva odborníka a konzultace ohledně daného problému. S pozdravem MUDr.Pavel Hlava www.laserestheti ... číst dál

2 odpovědi číst dál
Lifting obličeje Uzivatel · 11. 7. 2007

Dobrý den, hledám pro sebe a mou sestru dobrého lékaře,který je zkušený v oblasti liftingu obličeje. Je nám 44 a 49 let a obličej i s víčky jsou povadlé. Máme obavy z neúspěchu. Jaká by byla cena za úpravu celého obličeje i s víčky? Jak dlouho bychom musely po zákroku zůstat hospitalizované? Děkuji zkušeným lékařům za podrobnější odpovědi. Lenka a Kamila

MUDr. Libor Polák

MUDr. Libor Polák

Nejlepší odpověď

Dobry den.Cena face-liftingu s operaci hornich a dolnich vicek stoji 42 000 Kc.V pripade,ze Vam bude vyhovovat jedno z mych pracovist v Brne,anebo na severni Morave,rad Vas uvitam na konzultaci.S pozdravem,MUDr.Libor Polak

5 odpovědí číst dál
Vyboulené otoky po faceliftu Janina7269 · 17. 7. 2021

Dobrý den, prosím o názor. Jsem 4 týdny po faceliftu. Kromě obvazu po zákroku, který byl sejmut 4 den po operaci jsem nedostala žádnou kompresní ohlávku, stehy byly vyjmuty 10 dní po operaci s tím, že si mám promazávat a masírovat jizvy. Mírné otoky a necitlivost po stranách obličeje považuji za normální v této fázi hojení. Mám ale vyboulené otoky za ušima, které se táhnou od horizontální jizvy za uchem dolů ke krku, zároveň na stejném místě mírné modřiny. Tyto otoky jsou 3 týdny víceméně beze změny. Otoky také tlačí na jizvy za uchem, které se podle mě zpomaleně hojí. Doktor otoky při vyndavání stehů zaznamenal s tím, že se vstřebají. Po 3 týdnech jsou ale stále stejné. Můj dotaz je - dalo se tomuto předejít nošením kompresního návleku, je to jen otázka času hojení a normální projev po operaci a mohu nějak napomoci rychlejšímu vstřebávání? Moc děkuji za odpověď.

Vážená paní, 4 týdny po face /příp. neck/ liftu je dostatečně dlouhá doba na celkem slušné zhojení. Asi Vám nenapíši nic nového, operatér po preparaci tkání zpevňuje a liftuje svalový a fasciální systém tváře a krku a nakonec šetrně vypne kožní kryt. Vzhledem k rozsahu preparace, může v dutině vzniknout hematom, příp. v okolí edém. Aby se odklope ... číst dál

4 odpovědi číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU FACELIFT

Zkušenosti s Faceliftem
Zdravím, můžete mi někdo napsat zkušennosti s Faceliftem?Který lékař je na tento zákrok nejlepší a jáká je...
violka1129
Poslední komentář: 20. 7. 2018 ·
1
Facelift Severní Morava
Máte někdo zkušenost s faceliftem nebo minifaceliftem ze Severní Moravy? Je mi 48 let a mám povislou spodní...
Vali
Poslední komentář: 2. 4. 2021 ·
0
Browlift/zmenšení čela
Dobrý den, ráda bych podstoupila browlift/facelift tak jak ukazuji a zajímalo by mě, jestli by se tato...
lca
Poslední komentář: 9. 12. 2020 ·
0 1

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Facelift. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Rozhodla jsem se pro quicklift, protože jsem za poslední 3 roky zhubla téměř 40kg a v mém věku (65 let) jsem vypadala řekněme otřesně. Objednala jsem se na Arte Clinic Brno. Operaci v lokální anestezii provedl MUDr. Patrik Richtr. Na konzultaci před operací odhadl omlazení obličeje o 10 let. Zákrok včetně operace horních víček trval asi 3,5 hod. Byl absolutně bezbolestný. Pan doktor je velmi příjemný člověk a tak jsem byla celou dobu i v psychické pohodě. Nepříjemné byly jen první 2 dny po operaci. Pak jsem si mohla sundat obvazy a všechno se začalo velmi rychle a bez komplikací hojit. Již po 14-ti dnech jsem zjistila, že mám úplně jiný vzhled. Zmizel podbradek a vrásky na krku, také vrásky kolem úst a na tvářích. Nyní jsem 3 měsíce po operaci a výsledek je naprosto skvostný!! Obličej mi omládl ne o 10 ale o 15 let! Mohu všem ženám tento zákrok doporučit a zejména pana doktora Richtra.

Cena 66.000 Kč

O této možnosti ,,vylepšení obličeje,, mě informoval MUDr. Patrik Richtr na konzultaci, při které jsem si stěžovala na hlubší vrásky smíchu a celkově spadlejší tváře. Po podrobnějším vysvětlení tohoto zákroku jsme se s panem doktorem rozloučili s tím, že budu muset ještě dost peněz došetřit, ale že je tato forma faceliftu pro mě na prosto vhodným řešením. Měl pravdu!!! Vyplatilo se si počkat, došetřit a dojet si za panem doktorem Richtrem mnoho kilometrů. Celý zákrok trval skoro 3 hodiny, pod lokální anestezií, lhala bych, kdybych řekla, že jsem se předem nebála bolesti, ale k mému velkému překvapení jsem skutečně necítila vůbec nic nepříjemného ( dalo by se to přirovnat k tomu, když Vám zubař umrtví zub a poté vrtá, prostě víte, že se v tom místě něco děje, ale necítíte to ), jako bonus jsme si po celou dobu s panem doktorem a jeho asistentkou vyprávěli, smáli se ( ano opravdu jsem se během zákroku hodně nasmála!!!!) a tak to vše uteklo strašně rychle a já mám navždy tento operační zákrok spojen s velmi příjemným zážitkem. A jako bonus nový mladistvější vzhled své tváře, který předčil veškerá má očekávání. Určitě Vás všechny, co o tomto zákroku přemýšlíte zajímá rekonvalescence. U mě proběhla naprosto v pohodě, bez nějaké větší bolesti ( po císařském řezu jsem trpěla mnohem víc ). První noc jsem pravidelně dodávala tělu léky od bolesti po 4 hodinách , den se dal bez bolesti ustát na ibuprofenu po 6 hodinách. Třetí den jsem již byla na procházce se psy a pátý den si myla vlasy. Desátý den jsem se vrátila do zaměstnání. Ráda bych touto cestou ještě jednou poděkovala panu MUDr. Patriku Richtrovi a jeho asistentce, byli jste oba úžasní a já jsem moc spokojená a mohu Vás jen a jen doporučit!!!

Cena 49.000 Kč

Je mi 66 let a po zákroku jsem se vrátila o 20 let zpět. Vzhled je přirozený. Jsem maximálně spokojená. Personál brněnského Arte Clinic je profesionální a příjemný. Mohu jen doporučit. Samotná operace je mírně nepříjemná ale rozhodně jsem netrpěla bolestmi. Pokud se dodrží medikace dle pokynů lékaře, není se skutečně třeba se tohoto zákroku bát. Výsledek stojí za to.

Cena 54.000 Kč

Nechala jsem si delat quick lift u MUDr. Šína. Pan doktor ma zlate ruce. Operace byla bez problemu, vsichni byli strasne mili a profesionalni. Po dvou dnech jsem jela zpatky do Anglie. Bolesti byly minimalni. Ted jsem 2,5 mesice po operaci a vse se zahojilo krasne, stehy samy vypadaly a jsem nadsena s vysledkem. Uz se chystam na dalsi zakrok u Arte. Moc dekuji!

Cena 50.000 Kč

Pro Quick Lift jsem se rozhodla, protože stárnutí krku a obličeje se nedá nijak zásadně ovlivnit. Je mi 60 let a chci-li mít štíhlé tělo i v tomto věku, mohu cvičit, zdravě jíst a tím se dopracovat k výsledku. U krku a obličeje toto však nefunguje. Vadily mi zejména tzv. syslíky a podbradek a metoda Quick Lift právě toto vyřeší. Arte Clinic jsem si vybrala proto, protože má lékaře, kteří se právě na Quick Lift specializují. A opravdu to byla dobrá volba. Oceňuji skvělou a rychlou komunikaci, příjemné prostředí, profesionální, ale současně i lidský přístup všech zaměstnanců, se kterými jsem přišla do styku ( skvělá zdravotní sestřička Věrka) a naprosto špičkový výkon Mudr. Petra Šína. Jsem šťastná, že jsem Quick Lift podstoupila a Arte Clinic mohu s čistým svědomím všem zájemcům doporučit.

Cena 58.000 Kč