Informace o ceně: Otoplastika

14.214 Kč
průměr
108
odborníků

Plastika uší neboli otoplastika je chirurgický zákrok, jehož cílem je korekce odstátých boltců, či úprava jejich tvaru. Aby bylo dosaženo lepší harmonie obličeje, lze také zmenšit velikost uší a přizpůsobit je obličejovým rysům pacienta. Nejčastěji se otoplastika provádí přitažení odstálých boltců s případnou modelací jejich reliéfu nebo zmenšení jejich velikosti. Každou tuto anomálii ucha je dnes poměrně snadné odstranit právě díky otoplastice.

Otoplastika Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Praha 11.500 Kč 15.061 Kč 18.000 Kč
Ceny ve městě Brno 11.950 Kč 13.572 Kč 16.790 Kč
Ceny ve městě Plzeň 12.000 Kč 13.810 Kč 16.250 Kč
Ceny ve městě Ostrava 11.750 Kč 12.166 Kč 13.000 Kč
Ceny ve městě Ústí nad Labem 17.500 Kč 17.500 Kč 17.500 Kč
Ceny ve městě České Budějovice 12.000 Kč 14.000 Kč 16.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 12.000 Kč 12.666 Kč 14.000 Kč
Ceny ve městě Hradec Králové 11.500 Kč 12.958 Kč 15.000 Kč
Ceny ve městě Karlovy Vary 12.000 Kč 13.875 Kč 16.000 Kč
Ceny ve městě Vysoké nad Jizerou 12.000 Kč 13.469 Kč 14.938 Kč
Ceny ve městě Havířov 14.000 Kč 14.000 Kč 14.000 Kč
Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.
Nejnižší cena 11500 - 10.659 Kč
7 Příběhů
Průměrná cena 10.660 Kč - 17.767 Kč
+10 Příběhů
Nejvyšší cena 17.768 Kč - 18.000 Kč
5 Příběhů

Rozložení cen

Cenová mapa

Zjistěte ceny v jednotlivých krajích
Nejnižší cena o 25 % nižší ceny oproti průměru
Průměrná cena Průměr všech cen
Nejvyšší cena o 25 % vyšší ceny oproti průměru

Co je zahrnuto v ceně otoplastiky?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s plastickým chirurgem: samotné plastice uší předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace plastický chirurg vyhodnotí zdravotní stav uší pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné otázky.
 • Předoperační vyšetření: těsně před chirurgickým zákrokem je pacient komplexně vyšetřen, aby se zajistila jeho plná způsobilost k zákroku.
 • Anestezie: v závislosti na preferencích lékaře, ale i pacienta, bude použita buď celková anestezie (obzvláště u malých dětí) nebo lokální anestezie, která se používá nejčastěji.
 • Samotný zákrok: plastika trvá přibližně 60 minut v závislosti na rozsahu a komplexnosti zákroku.
 • Pooperační pobyt na klinice: po operaci v celkové anestezii je většinou vyžadována hospitalizace do druhého dne. V případě lokální anestezie může pacient ihned po zákroku odejít do domácího ošetření.
 • Pooperační péče: je-li použito nevstřebatelných stehů, odstraňují se většinou po deseti až čtrnácti dnech.

Co může zvýšit cenu otoplastiky?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Chirurg provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které otoplastika probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav uší a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku – například různé anomálie, jako je ušní asymetrie, příliš velké nebo ploché ušní boltce apod.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě otoplastiky, jejíž průměrná cena se pohybuje okolo 13 500 Kč, existují i jiné estetické zákroky v oblasti obličeje a dalších částí těla.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Plastická operace nosu (rhinoplastika): cca 28 000 Kč.
 • Plastická operace čela a obočí: 48 000 – 55 000 Kč.
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč.
 • Plastická operace obličeje (facelift): cca 60 000 – 73 000 Kč.

Hradí otoplastiku pojišťovna?

Ano, v některých případech je otoplastika hrazena ze zdravotního pojištění. Pacient na ni má nárok, pokud trpí vrozenou odchylkou ušního boltce. Operace odstátých ušních boltců je také hrazena ze zdravotního pojištění u dětí do 10 let.

Existuje možnost financování otoplastiky?

Ano, existuje – některé kliniky možnost financování otoplastiky svým klientům nabízí. Pacient by se v případě zájmu o tuto možnost měl obrátit přímo na kliniku, která se na otoplastiku specializuje a vyžádat si bližší informace.

Obecná doporučení

Při volbě vhodné kliniky k podstoupení otoplastiky by kromě ceny měly být zváženy odborné zkušenosti a výsledky konkrétního chirurga a dále pak také recenze či pocity jednotlivých pacientů, kteří operaci prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše

Dobrý den, od června 2020 se léčím s AIT subklinickou hyperfunkcí štítné žlázy. V lednu 2021 mi bude pravděpodobně ukončena léčba. Užívám Thyrozol 0-1/2-0 a Egilok 1/2-0-0. Je možné při léčbě podstoupit otoplastiku? Popřípadě za jak dlouho po ukončení léčby je možné podstoupit zákrok? Předem děkuji za odpověď. Hezký den

Zatím žádné odpovědi
adel588685
Roztáhlé ušní dírky od náušnic adel588685 · 14. 10. 2017

Dobrý den, chci se zeptat, jestli jdou upravit vytahané ušní dírky od náušnic na znovu malé dírky. Dírky jsem si vytáhla v pubertě roztahovákama. Strašně ráda bych nosila opět moderní náušnice. A ještě mě zajímá cena. Děkuji Adéla

MUDr. Svatopluk Svoboda

MUDr. Svatopluk Svoboda

Nejlepší odpověď

Vážená slečno, nechat se operovat v tetovacím centru je velký nesmysl. Pro zkušeného plastického chirurga je tato operace standardní záležitostí, i když, jak říká Dr Tomášek, je to docela piplačka, aby byl výsledek dobrý. Zdraví Dr Svoboda

7 odpovědí číst dál
Spravení velké dírky v uchu po plugu prazakovape285103 · 30. 4. 2015

Dobrý den, mám prosbičku. Mám plugy v uších (průměr 1,4cm) a chtěla bych je vyndat ale ta díra je strašlivá. Chtěla bych se zeptat jakým způsobem by se ty díry daly zašít a jaká je cena. Jsem z Prahy. Děkuji Pražáková

MUDr. Jiří Vrbický

MUDr. Jiří Vrbický

Nejlepší odpověď

Operační řešení záleží též na tom budete-li tolerovat zmenšení velikosti lalůčku,nebo trváte na stejné velikosti jako doposud.Na fotografii je kolem otvoru zarudnutí.Zánět?,barvivo?.Ke konzultaci (bezplatné) se můžete objednat na tel.č.:739678659 s pozdravem Dr. Vrbický

5 odpovědí číst dál

Dobrý den přítomným lékařům, kteří ochotně odpovídají na pokládané otázky. V lednu 2014 jsem podstoupil přitažení ušních boltců metodou tzv. zanoření, neboť jak mi bylo řečeno hranu na uchu jsem měl vytvořenou. Přitažení uší jsem podstoupil z toho důvodu, že jsem byl obdařen většími uši a doufal jsem, že přitažením se velikost ucha opticky zmenší. Samotné přitažení ušních boltců je v pořádku, avšak i přesto se uši zdají veliké. Zde vkládám dotaz, zda bylo možné ještě zmenšení ušních lalůčků. Vzhledem k tomu, že přitažení boltců mi bylo prováděno v krajské nemocnici lékařem ORL, zmenšení lalůčků odmítl. Můj konkrétní dotaz tedy je, zda lze zmenšit ušní lalůček a jaké je cena tohoto zákroku. Předem děkuji za odpovědi.

Vážený pane, problém odstálých boltců je způsoben nesprávným vzájemným postavením chrupavek vnitřní a zevní části boltce. Otoplastikou, tedy modelační operací, tento špatný úhel upravujeme do normy. Ušní lalůček je anatomicky zcela jiná oblast než operované chrupavky. Proto, při nadměrné velikosti lalůčků, je možno je zmenšit , třeba i při vlastn ... číst dál

5 odpovědí číst dál

Témata diskuzí

Zobrazit vše

VŠECHNA TÉMATA O ZÁKROKU OTOPLASTIKA

Cvičení po otoplastice
Dobrý den, Chtěl bych se zeptat, za jak dlouho bude možné po zákroku cvičit. Nemám na mysli žádné kontaktní...
caravagiodolores
Poslední komentář: 25. 12. 2020 ·
2
Zašití ušní dírky
Chci se zeptat ohledně ceny zašití obyčejné ušní dírky (není vytahaná, ani natrhlá), která je prostě na...
Pavla544488
Poslední komentář: 28. 1. 2021 ·
14

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Otoplastika. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Velmi spokojená! Obě dvě mé dcery podstoupily nastřelení náušniček v RV med centru v Olomouci. První dcera ca ve 3 měsících, druhá dcera v 8 měsících a vše proběhlo velmi rychle a zdálo se i bezbolestně. Komplikace žádné :-)

Cena 750 Kč

Jsem naprosto spokojená nejen s výsledkem zákroku, který byl bezbolestný a hojení proběhlo v pořádku a bez problémů. Chválím rychlou a jasnou domluvu, bez nutnosti osobní konzultace a předem stanovenou cenu za obě uši. Celkově skvělý přístup jak v kartotéce tak přímo na sále. Opravdu se vyplatilo domluvit se s panem doktorem a přijet z jihu až do Prahy. Neváhala bych, znovu se na kliniku obrátit. (Fotografie jsou před zákrokem, 14 dní po zákroku a před vyndáním stehů, měsíc po vyndání stehů)

Cena 3.500 Kč

Je mi 31 let a až teď jsem se dokopala na otoplastiku :) Výsledek úžasný, změnilo mi to od základu život :) Není se čeho bát :) Děkuji Alesovi Fibirovi z Hradce Králové, má ruce ze zlata. Vřele doporučuji! Maximální spokojenost. Lepšího doktora jsem si nemohla vybrat :) A taky přístup byl fantastický :)

Cena 10.500 Kč

dobrý den všem, chtěl bych sdělit můj názor, na pana doktora Velikého, a jeho kvalitně odvedenou práci. U pana doktora Velikého jsem byl na operaci uší, poprvé, když jsem přišel na konzultaci, tak už jsem věděl že to bude mít nějakou úroven, všude čisto, krásný prostor, všichni příjemní, milý, a moc ochotní.pan doktor mi vše na konzultaci vysvětlil, jak vše bude probíhat. v den operace jsem přišel na zákrok, všichni se o mě moc hezky starali, a pan doktor Veliký předvedl opravdu precizní práci! operace trvala asi 2 hodiny, jestli jsem v pořádku, jestli mi nic nechybí, prostě super ! :-)) nyní jse po operaci 4. den a citim se moc fajn, ted budu nosit čelenku cca 2 měsíce pro 100% úspěšnost :)). takže kdo přemýšlí, že by šel na operaci s ouškama, tak určitě za panem doktorem Velikým. :))

Cena 20.800 Kč

Odstáté uši už mě trápily dlouhou dobu. Začala jsem to řešit až v letech dospívání. Všichni okolo nosili různé účesy a culíky a já svoji nedokonalost stále skrývala pod rozpuštěnými vlasy. Hodně mě to trápilo a tak jsem se jednoho dne s rodiči rozhodla tuhle věc změnit. Vybrali jsme kliniku se kterou jsme byli od začátku spokojení a výsledek byl nad mé očekávání. Teď můžu říct že se cítím skvěle a nové uši mi dodaly spoustu sebevědomí. Všem, kdo o tom uvažují, mohu tento zákrok jedině doporučit. Ještě jednou byl chtěla poděkovat celému týmu z této kliniky za skvělý přístup a výborně odvedenou práci.

Cena 20.000 Kč