Informace o ceně: Odstranění chrápání

8.832 Kč
průměr
47
odborníků

Odstranění chrápání laserem je velmi rozšířený a účinný zákrok vedoucí k zamezení tohoto nepříjemného jevu. Během operace je laserovým paprskem upraven tvar čípku a měkkého patra v dutině ústní tak, aby došlo k výraznému snížení intenzity či úplnému vymizení chrápání. Zákrok se provádí v lokální anestezii bez následné hospitalizace, ošetření laserem je velmi šetrné ke tkáni a pacientovi je spíše nepříjemné než bolestivé. Průměrná cena odstranění chrápání je 8.832 Kč.

Odstranění chrápání Nejnižší
cena
Průměrná cena Maximální cena
Ceny ve městě Brno 7.500 Kč 7.500 Kč 7.500 Kč
Ceny ve městě České Budějovice 8.000 Kč 8.000 Kč 8.000 Kč
Ceny ve městě Praha 3.000 Kč 3.000 Kč 3.000 Kč
Ceny ve městě Litoměřice 10.000 Kč 10.000 Kč 10.000 Kč
Ceny ve městě Olomouc 6.000 Kč 8.750 Kč 11.500 Kč
Ceny ve městě Orlová 8.000 Kč 8.000 Kč 8.000 Kč
Ceny ve městě Ostrava 9.500 Kč 9.500 Kč 9.500 Kč
Ceny ve městě Pardubice 7.000 Kč 7.500 Kč 8.000 Kč
Ceny ve městě Plzeň 7.000 Kč 8.500 Kč 10.000 Kč
Ceny ve městě Benešov 4.500 Kč 4.500 Kč 4.500 Kč

Cena za tento zákrok je orientační - byla vygenerována na základě cen obsažených ve skutečných příbězích uživatelů portálu Estheticon.cz. Cena závisí na mnoha faktorech, jako je prestiž a zkušenosti lékaře/kliniky, složitost zákroku, atd.

Nejnižší cena 3000 - 6.623 Kč
5 Příběhů
Průměrná cena 6.624 Kč - 11.040 Kč
9 Příběhů
Nejvyšší cena 11.041 Kč - 20.375 Kč
2 Příběhy

Co je zahrnuto v ceně odstranění chrápání?

Cena se liší v závislosti na mnoha faktorech – odvíjí se zejména od kliniky, ve které se operace podstupuje. V konečné ceně zákroku je obecně zahrnuto následující:

 • Úvodní konzultace s lékařem: samotnému odstranění chrápání předchází počáteční odborná konzultace. Během této konzultace odborník určí příčinu chrápání, vyhodnotí zdravotní stav pacienta, rozsah zákroku a zodpoví všechny potřebné dotazy.
 • Anestezie: odstranění chrápání se provádí v lokální anestezii.
 • Samotný zákrok: operace trvá přibližně 15 až 20 minut. Zákrok se provádí ambulantně a pacient je po ní propuštěn do domácího ošetření.

Co může zvýšit cenu odstranění chrápání?

Konečnou cenu dále ovlivňuje:

 • Lékař provádějící zákrok, jeho odborné zkušenosti a reputace.
 • Klinika, na které odstranění chrápání probíhá.
 • Pacient, jeho zdravotní stav a individuální potřeby.
 • Složitost a rozsah zákroku.

Ceny podobných zákroků v České republice

Kromě odstranění chrápání laserem, jehož průměrná cena se pohybuje okolo 8.832 Kč, existují i jiné korekční zákroky v oblasti obličeje.
Pro srovnání níže naleznete orientační ceny obdobných zákroků k odstranění estetických i funkčních nedostatků obličeje:

 • Laserové odstranění rozšířených žilek: cca 1 300 Kč
 • Odstranění kruhů pod očima: cca 7 000 Kč
 • Plastická operace uší (otoplastika): cca 13 000 Kč
 • Plastická operace horních/dolních víček (blefaroplastika): 14 000 – 29 000 Kč

Hradí odstranění chrápání pojišťovna?

Nikoliv, odstranění chrápání u pacienta s běžným chrápáním – tedy pacienta, který netrpí syndromem spánkové apnoe, se obecně považuje za estetické ošetření. Jeho provedení tudíž zdravotní pojišťovny neproplácí a pacient si zákrok plně hradí sám. V případě nejasností je vhodné kontaktovat přímo zdravotní pojišťovnu.

Existuje možnost financování odstranění chrápání laserem?

Určité kliniky nabízí svým klientům možnost financování jednotlivých zákroků. Také existují kliniky, které svým klientům nabízejí slevy na určité zákroky. Pro více informací je výhodné kontaktovat konkrétní kliniku, která financování zákroků a slevy nabízí.

Obecná doporučení

Volba vhodné kliniky, která odborně odstraní chrápání pomocí laseru, by se měla odvíjet nejen od ceny, ale také v závislosti na konkrétním chirurgovi, jeho zkušenostech i výsledcích a na základě recenzí jednotlivých pacientů, kteří zákrok na odstranění chrápání již prodělali.

Kontaktujte naše odborníky
Zeptejte se lékaře

dotazy

Zobrazit vše
faq

Jak moc je laserová operace LAUP drahá? Zahrnuje všechny poplatky?

Cena laserové operace LAUP v Perfect Clinic je 11 200,- Kč. V ceně není zahrnuta nutná předoperační konzultace, která se pohybuje mezi 450,- Kč a 950,- Kč. S vyšší cenou je třeba počítat, pokud je nutné i komplexní ORL vyšetření. MUDr. Jan Kastner

2 odpovědi číst dál
nela845699

Dobrý den, Přítel byl již před lety na operaci měkkého patra a na srovnání nosní přepážky. Ani tyto zákroky bohužel nepomohly tomu čemu měly a to je chrápání. Je to opravdu nepříjemné a zda se mi, že stále zhoršující. Je prosím jakákoliv možná operace /zákrok, která by mohla pomoci a efektivně tento problém vyřešit? Moc děkuji za odpověď. Jsem již zoufalá.

Dobrý den s touhle otázkou Vám neumím zodpovědně pomoci musíte se obrátit na specialisty z oboru otorinolaryngologie. Mohu doporučit MUDr. Jiřího Chvojku S pozdravem MM

1 odpověď číst dál
terka496668

Dobrý den, přítel má problémy s chrápáním jen co zavře oči tak už zařezává,že je slyšet i přes dveře..podstoupil už po druhé spánkovou laboratoř na homolce,kde mu zjistili spánkovou apnoe. Za 5 měsíců má jít znova do spánkové laboratoře,chtěli jsme to už řešit co nejrychleji,protože nám to silně narušuje vztah, ani ze špuntama v uších se nedá vedle něho spát. Hodně nás to omezuje. Prosím poraďte jak to urychlit případně jestli by se rovnou neměl objednat na operaci,ať se to neprodlužuje. Prosím pomozte :)

MUDr. Ladislav Vojta

MUDr. Ladislav Vojta

Dobrý den, je třeba provést plastiku měkkého patra. Jiné účinné řešení není. S pozdravem dr.vojta

5 odpovědí číst dál

Dobrý den, zajímalo by mě komu může pomoct implantát do jazyka k odstranění chrápání. Nenašel jsem k tomu skoro žádné informace. Je to alternativa k operaci pro každého?Nemá implantát vliv na mluvení? Neumím si představit, jak se chová jazyk s implantátem uvnitř. Děkuji!

Určitě ne! Chrápání je složitá věc, kde hraje roli spousta faktorů a je potřeba vybrat přesně pro Vás léčbu, kterou byste potřeboval. Implantáty do zajyka jsou jeden z nejriskantnějších postupů s řadou problémů. To už je lepší zmenšení zadní části jazyka ale i to je velmi komplikované ošetření. Pokud byste chtěl, můžeme vás vyšetřit.

1 odpověď číst dál

Nabídky

Zobrazit vše

Příběhy s informacemi o ceně

Na portálu estheticon.cz najdete nejlepší lékaře/kliniky nabízející zákrok: Odstranění chrápání. Představujeme vám vybrané nabídky, abyste měli z čeho vybírat. Najděte si tu nejlepší!

Děkuji Mudr Vidurovi a celému kolektivu za perfektně odvedenou práci. Chrápání se na 95% odstranilo. Jsem nadšený.Můžu všem jen doporučit. Celý kolektiv jsou naprostí profíci. Děkuji Zdeněk Z.

Cena 10.000 Kč

Doufala jsem, že mé chrápání bude mírnější alespoň, ale bohužel. Zákror byl úplně zbytečný a musela bych zakoupit prý alespoň 5x tuto proceduru laserem, přičemž cena 4.000,- Kč byla přes voucher a dokonce mají prý levnější ceny než na slevových portálech. Je mi líto, že jsem vyhodila peníze :-(

Cena 4.000 Kč

S výsledkem ošetření jsem nejen já, ale hlavně mé okolí, naprosto spokojený. V noci máme klid a dokonce se mi i lépe dýchá. Ošetření jsem podstoupil celkem 3x. Paní doktorka Řeháčková má skvělý přístup a je velmi pečlivá. Vděčím ji za záchranu vztahu. Každé ošetření trvalo asi půl hodiny a cítil jsem jen lehké šimrání. Všem doporučuji nejen ošetření, ale hlavně paní doktorku. Jestli někdo váhá, tak není nad čím přemýšlet.

Cena 9.000 Kč

Poučení je sestaveno tak, že nelze použít žádný argument v případě neúspěchu. Informace, že zákrok je nepříjemný, je velmi mírná - je bolestivý ! Více jak měsíc není možné bezbolestně cokoliv polknout ( včetně slin ). . . . a chrápání = beze změn! Drahé a nepříjemné zklamání . . .

Cena 11.000 Kč

Personál je super ochotný a poradí se zákrokem. Provedení výkonu nebylo nic hrozného. Trval cca 30 minut. Prostě se to musí udělat. Potom další deset dní stalo za, ale člověk musí něco obětovat. Hold trochu na praskach proti bolesti. Výsledek je sto procent. Prostě nechárapu!!!! Žena se konečně může vedle mě vyspat v klidu.

Cena 14.700 Kč