Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Bolest v prsu

Lucie7914
12. 3. 2009 · Poslední odpověď: 18. 12. 2017

Dobrý den, jsem necelé 2 roky po augmentaci a cca před půl rokem mě začalo bolet jedno prso. Většinou citím pálení, někdy i píchání ve spodní vnější části prsu. Byla jsem s tímto problémem u svého operatéra, který nic neobvyklého nezjistil a poslal mě do mamární poradny. Tam mi udělali sono a prohlédli mě a výsledek byl stejný, nic nenašli. Bolest trvá dny, někdy i týdny, pak na čas přejde a zase se vrací. Je silnější když nosím podprsenku, i sportovní je mi nepříjemná svým tlakem, takže když to jde chodím bez. Nevím co si mám o tom myslet, nemůže jít o únik silikonu do těla?

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 18. 3. 2009
Vážená slečno,
je velmi pravděpodobné, že na UZ vyšetření by se prokázala prasklina v implantátu s následným únikem gelu do blízkého okolí. Jak píšete, vyšetření bylo negativní. Ještě je možno provést mammografické vyšetření. To, co popisujete, je trochu problém. Pokud by se uvažovalo o operační revizi, vždy je dobré, když operatér ví, proč operuje, když je objasněna příčina potíží. Ve Vašm případě je každá rada drahá. Pokud budou pozíže i nadále přetrvávat, bez objasnění příčiny, máte Vy a Váš ošetřující lékař 2 možnosti- výběr menšího zla : 1/ nechat to tak, jak to je, smířit se s bolestmi. 2/ operační revizí, s ne zcela jistým výsledkem, se pokusit nalézt příčinu uvnitř a pokusit se tak stav zlepšit. Třetí, extrémní možností, je odstranění implantátů.
Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Premium
MUDr. Svatopluk Svoboda
2 adresy v Praha (kraj), Středočeský kraj... . 12. 3. 2009
Únik silikonu - tedy prasklý implantát - lze většinou zjistit celkem spolehlivě buď mammografií, případně ještě vyšetřením magnetickou rezonancí.
Vámi popisované bolesti mohou spíše souviset s podrážděním mezižeberních nervů.
Zdraví
Dr Svoboda
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 7. 8. 2013
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 7. 2015
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 26. 10. 2021
Mastektomie
Žádné odpovědi
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 20. 1. 2018
Zmenšení prsou
18 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 6. 2012
Zmenšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 8. 9. 2010
Zvětšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 7. 2015
Gynekomastie
1 odpověď, nejnovější odpověď: 21. 2. 2017
Modelace prsou s augmentací (pomocí prsních implantátů)
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 11. 2021

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi