Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Nespokojenost s tvarem

moluca
26. 8. 2009 · Poslední odpověď: 22. 11. 2017

Dobrý den,chtěla bych se zeptat.Jsem tři měsíce po zvětšení prsou,byly mi použity kapkové implantáty Nagor.Po operaci jsem dodržovala přesně pokyny lékaře,nicméně s výsledkem nejsem spokojená.Pravé prso mám podstatně níž neř levé,implantát začíná asi o centimetr níže než levý a celé prso je spíše pokleslé a vytočené do strany směrem do podpaží.Pokud si lehnu tak levé zůstane na místě a pravé sjíždí do podpaží.Mám nárok požadovat bezplatnou opravu?A jak k tomu mohlo dojít,může se jednat o chybu chirurga?Děkuji za odpověď

Reklama

odpovědí (13)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 13. 11. 2010
Nejlepší odpověď
Dobrý den, neuvádíte jak velký implantát u Vás byl použit, ale pravděpodobně větší velikost. A v případě ochablých a hypotrofických prsů je mezi kůží a implantátem velmi málo tkáně, takže tyto jsou bohužel pod kůží hmatné. Podle mě se toto nezlepší, ale tlakem implantátu bude naopak postupně prsní žlázy i ostatních tkání dále ubývat a implantát bude hmatný více. Ani výměnou za menší implantát se toto nezlepší. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 18. 11. 2010
Vážená paní,
vždy před operací je nezbytně nutné, aby Vám budoucí operatér vysvětlil celou problematiku, včetně rizik. Vzhledem k tomu,že Vám zřejmě byly implantáty vloženy z řezu kolem dvorce, patrně nejsou umístěny pod tkání velkého prasního svalu. Dále jsem si téměř jistý, že objem větší než půl litru je příliš velký. Váhu implantátů již nejsou tkáně schopny udržet. Vše Vám měla pí. doktorka vysvětlit, možná, že byste pak slevila ze svých objemových nároků, ale výsledek by byl definitivní. Budete se v této situaci buď muset spokojit se současným stavem a nebo podstoupit další operaci - pravděpodobně klasickou modelaci /zatíženou typickými jizvami/ spolu s aplikací menších implantátů pod sval. Jedině při osobním konzultační vyšetření je možno stanovit optimální postup při řešení Vašeho problému.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
prim. MUDr. Blanka Vraspírová
Ústí nad Labem . 15. 11. 2010
Dobrý den,
pokud problém nechcete řešit se svým chirurgem, a tak by to bylo nejlepší,objednejte se k osobní konzultaci anebo zašlete foto a já se Vám pokusím nějak pomoci.
Zdraví dr vraspírová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika GHC Praha
Praha . 15. 11. 2010
Dobrý den,

doporučujeme Vám navštívit zkušeného plastického chirurga a na osobní konzultaci, kde bude moci zhodnotit stav prsou, se s ním poradit, co dál, jak postupovat. Na naší klinice stojí nezávazná konzultace 500,- Kč a působí u nás jedni z nejlepších plastických chirurgů. Pro objednání jsme Vám kdykoliv k dispozici.

S přáním hezkého dne za Kliniku GHC

Markéta Koňaříková
Client Care Manager
Klinika GHC
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 11. 2010
Ještě doplňuji, nebuďte příliš optimistická, že výsledek bude absolutně podle Vašich představ....
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 11. 2010
Váš problem je složitý a nelze jej řešit na stránkách. Vím to, protože jsem měl podobný případ prvně už před 17 lety v kosmeťáku, kde jsem pracoval. Toto je individuální záležitost a je třeba to řádně vyšetřit a nehnat se hned tak do výkonu a to kdekoliv. Určitě se obraťte jednak na zkušeného atestovaného plastického chirurga a ještě lépe navštívit více pracovišť a vybrat si. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 14. 11. 2010
Dobrý den, moje chyba, domníval jsem se že jde o implantát anatomický typ 510. No velikost 510g je opravdu velký implantát a jeho velkou tíhou a tlakem na okolní tkáně bude úbytek rychlý. Neříkám, že jedinou možností je implantát odstranit. Je jistě více řešení, ale vzhledem k již současné hmatnosti implantátu pod kůží, která svědčí o velmi tenké vrstvě mezi kůží a vlastním implantátem nelze již toto odstranit. Neboli - pokud se použije i menší implantát, bude rovněž hmatný pod kůží. A modelovat prsa bez implantátu znamená vytvořit pravděpodobně prsa velmi malá. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Klinika LLC
Olomouc . 28. 8. 2009
Dobrý den,
o reoperaci by jste se nejdříve měla poradit s Vaším operatérem.Pokud ale on sám rozdíl nevidí,měla by jste navštívit jiného odborníka a požádat ho o jeho názor a radu.

S pozdravem LLC OLomouc
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 27. 8. 2009
Vážená slečno,

na naší klinice Medicom VIP platí, že pokud potíže přímo souvisí s původním operačním výkonem a je nutno provést revizi či korekci, pacientka platí pouze náklady na základní péči a narkozu, což se pohybuje na úrovni 10 000 Kč. Vyloženě akutní příhodu v operačním poli nehradí vůbec. Proč k Vaši problémům došlo by Vám měl vysvětlit Váš operatér. Z toho, co popisujete je jasné, že na pravé straně je implantát nesprávně umístěn jak z hlediska vlastní pozice, tak orientace. Operační úprava postavení je nezbytná.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 27. 8. 2009
Pokud se nedohodnete s operaterem,objektivisujte si názor u jiného atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. Alexandr Šimek
Olomouc . 26. 8. 2009
Dobrý večer,nepíšete zda tato výšková asymetrie byla již před operaci!? Také nepíšete zda nyní je bradavka a dvorec ve středu prsu resp. implantátu.Pokud ano je to lepší situace ,než výšková symetrie a současné posazení bradavky mimo střed prsu.Je možné,že Váš operatér správně upřednostnil středové postavení bradavky na implantát.Jak již ale bylo opakovaně řečeno-toto musíte prodiskutovat hlavně s ním.
Zdraví,dr.šimek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 26. 8. 2009
Dobrý den,co popisujete je smutné, ale bohužel se to může stát. Obzvláště v medicíně, kde nelze předpokládat jednoznačný vývoj po provedení práce, tedy léčby nebo operace, se nedá stoprocentně dopředu ručit za výsledek. Zkušenost operatéra a týmu toto riziko snižuje, ale stále je ve hře mnoho faktorů, které výsledek mohou znehodnotit a tak i špičkoví odborníci v oboru mají s neúspěchem zkušenost. Jak říká kolega, zajděte za operatérem, předpokládám, že se domluvíte. Nashledanou, dr. Remeš
Praha . 26. 8. 2009
Často pokládaná otázka, ale na tu Vám může odpovědět pouze operatér, na kterém je zhodnocení, zda je stav k bezplatné korekci. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
17 odpovědí, nejnovější odpověď: 20. 2. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi