Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Výrazná asymetrie po augmentaci prsou

veru42692
23. 3. 2010 · Poslední odpověď: 12. 4. 2010

Dobrý den, velmi prosím o radu co mám dělat....
Celý život jsem si přála velká prsa, měla jsem obrovský koplex, protože mam širokou kostru, velký hrudník a na něm nic. Když jsem v 15ti zjistila, že mi asi nedorostou, chtěla jsem si je nechat zvětšit. Ve 23letech jsem na to sehnala finance. V den operace si mi pan doktor sdělil, že implantát na kterém jsme se domluvili pro mě nemá. Že se nedělá. I přes to jsem mu ale věřila co dělá!!! (pro upřesnění: jedno prso jsem měla menší, než druhé, tak řekl, že do jednoho mi dá 375ml a do druhého 400ml) Řekl, že mi dá, 360. Věřila jsem, že ví co dělá. Nakonec jsem zkončila se 360ml v jednom a 405 v druhém prsu. Celé dva měsíce jsem doufala, že je to jedno prso jen víc oteklé a že splaskne. Ale dnes po 2 měsících je jasně viditelný větší iplantát. Je to znatelné i na dotyk. Každý komu ukazuji svá nová prsa, se mě ptá, proč mám jedno větší a druhé menší. Komplexu jsem se nazbavila... Kdyby to alespoň nebylo tak moc vidět a tak znatelné na dotyk... Chci se zeptat, vztahuje se na toto reoperace na náklady kliniky a jak jí uplatnit? Takhle jsem si svá nová prsa za 70tisíc nepředstavovala....

Reklama

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 4. 2010
Odpověď pro Renatu Štecovou - všechny tyto Vaše dotazy je nejlepší zodpovědět při konsultaci. Vše je už tak specifické a šité na Vaší míru, že se žádná odpověď bez vyšetření zkušeným plastickým chirurgem nedá dost dobře zodpovědět . Zdraví Dr. Tomášek ********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 24. 3. 2010
Vážená slečno,

plastický chirurg Vám poradí po odborné stránce. Tohle je spíš otázka pro právníka. Určitě byste se měla pokusit řešit Váš problém s původním operatérem a snad se zkusit domluvit na nějakém kompromisu.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.

MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 3. 2010
Někdy je opravdu obtížné udělat obě původně asymetrická prsa absolutně stejná, avšak při řešení velikosti prsů by měl po operaci být rozdíl relativně menší než byl tento rozdíl před tím. Pokud máte smlouvu o provedení operace, ve které je jasně napsáno, že se bude řešit asymetrie, pak můžete tlačit operatera k tomu aby tuto situaci řešil, pokud jí nevyřešil primárně. V této situaci je prokazatelné už tím, že vkládal nestejné implantáty, že tuto situaci vlastně řešil a je na něm to nějak dotáhnout alespoň k částečné spokojenosti pacientky. Takhle jste si sice nová prsa za 70 tisíc nepředstavovala, ale měla jste být poučena o tom, že řešení asymetrie je složité a někdy ne úplně stoprocentní, ale naopak rozdíl ve velikosti by neměl být výraznější. Předem se domluvte s operaterem a pak si eventuelně s komplatní dokumentací z tohoto pracoviště zajděte zobjekticvisovat situaci k jinému atestovanému plastickémuý chirurgovi se zkušenostmi v tého problematice. Aby se někdo mohl zodpovědně vyjádřit, musí Vás vidět a zkuste tuto objekticvisaci třeba i na více pracovištích, tato investice do konsultací Vám za toi stojí. Je to pro klid Vaší duše a bez objektivisace při vyšetření to ztrácí na významu. Zdraví a hodně štěstí přeje Dr. Tomášek *********
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Chrudim . 23. 3. 2010
Dobrý den. Píšete, že jste neměla prsa žádná. Potom jste souhlasila s velikostí 400 ml. To musí končit nepřirozenými prsy, kdy je implantát po několika měsících pouze potažen kůží a kompletně hmatný. Rozdíl velikosti se neupraví, protože minimum měkkých tkání, které silikon kryjí, nebude tak oteklé. Rozdíl je tvoře pouze implantáty. Tady je snad chyba operatéra pouze v tom, že na Vaše přání přistoupil. Způsob reklamace musíte vyjednat s ním. Hodně štěstí, dr. Remeš
Praha . 23. 3. 2010
Dobrý den, pokud by se měl vyměnit implantát za menší, tak je dobře toto provést co nejdříve, dokud nedojde k příliš velkému vytažení kůže. V případě výměny za větší je to vcelku jedno, kdy se operace podstoupí. Ale pokud jste před operací viděla implantát velikosti 400 ml, tak takto velký implantát prostě hmatný být musí. Ale první Váš dotaz by měl směřovat k operatérovi. Ten asi není na tomto diskusním foru nikomu podřízený a tedy zálěží na něm, jak tuto záležitost bude řešit. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Mezonitě
1 odpověď, nejnovější odpověď: 18. 12. 2023
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 6. 6. 2022
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Modelace prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 11. 2021
Zvětšení prsou
13 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 5. 2013
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2021
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2021
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Zvětšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 29. 4. 2019

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi