Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Úder do prsa po operaci

Anonymní
Lucie42465
16. 3. 2010 · Poslední odpověď: 26. 3. 2013

Jsem necelé 4 měsíce po Augmentaci.Při vyndání stehu mě doktor (nechtěně)uhodil do pr.prsu,14 dní to hrálo všemi barvami.Špatně to srůstalo a vnitřní stehy se nechtěli vstřebat.2krát to prasklo a vytekl steh-hnis,bylo to bolestivé.Měsíc po operaci jsem dostaĺa do pravého prsu silný zánět.Prso bylo velmi velké a tvrdé.Měla jsem horečky,nemohla jsem ani stát.Dostala jsem Augmentin 625mg,který nepomohl.Potom ještě jiné antibiotika.K tomu jsem užívala Phlogenzym 2-2-2. Můj lékař mi ještě doporučil masáže a ledovat.To jsme dělali.Nyní je to již přes 2 měsíce,užívám nyní už jen phlogenzym,tvrdost ustoupila pouze na okrajích.Jinak je stále tvrdé.Chci se zeptat a prosím o radu : ustoupí ta tvrdost?Je možné,že mé problémy začali tím uhozením do prsu?Protože levé je krásně měkké a naprosto bez komplikací.Mohu pro to ještě něco jiného udělat?Srdečně Vám děkuji.Velmi mě to trápí.S pozdravem a přáním hezkého dne.Lucie

Reklama

odpovědí (10)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 16. 3. 2010
Nejlepší odpověď
Trochu protichůdná vyjádření, kterým moc nerozumím. K operační revizi musí být objektivní důvod, nikoliv že je to v hlavě. Tady je na místě řádné rozebrání situace a vysvětlení co vlastně je v plánu a co je pouze vymyšlené. Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Vážená slečno, sama musíte zvážit míru rizika úrazu. Je celkem logické, že po teoreticky větším úderu do oblasti implantátů může dojít i k vážným potížím- tj. např. výronu krevnímu kolem implantátu, k posunu aplikovaných hmot, k prasknutí implantátů ap. Ve Vaší situaci bych doporučil spíše s augmentací poprsí počkat a implantáty aplikovat po skončení aktivní sportovní kariéry.

Srdečně vás zdravím, MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 25. 3. 2013
Poptejte se na sportovní podprsenky s ochlaným štítem. Jsou to pevné podprsenky které mají výztuž na ochranu žlázy.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Dobrý den Lucko. Z toho jak popisujete svoje potíže po operaci,nezdá se mi že by to způsobilo to uhození do prsu od pana doktora.Nejspíš se jedná o pooperační komplikaci v hojení rány.Infekci může způsobit zvýšená reakce na cizí materiál ,nejčastěji to bývá do 3 měsíců po operaci. Choďte pravidelně na určené kontroly lékaře a pokud máte pocit že ještě něco není v pořádku zajděte za ním dříve. Zdraví Mudr. Šulcová
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 17. 1. 2011
Vážená slečno,

pro dobré zhojení je třeba, zejména v prvém pooperačním týdnu, aby měla operovaná oblast co největší klid. Úder do prsu 2 dny po operaci není dobrá zpráva. Je pravděpodobné, že je hlavní příčinou Vašich dalších potíží. Asi Vás moce nepotěším, ale na základě Vašeho sdělení se domnívám, že se Vám vytváří kapsulární kontraktura. Tuhle věc, zároveň s posunem implantátu do symetrické pozice vůči druhé straně, spraví zřejmě jedině další operace. S touto revizí však nepospíchejte. Do operované oblasti je možno vstoupit teprve tehdy, je-li stav definitivní, stabilizovaný. A to patrně v této chvíli ještě není. Problém byste měla na prvním místě prodiskutovat s původním opertérem, on nejlépe ví, jakým způsobem tkáně preparoval a jak vše probíhalo.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 14. 1. 2011
Paní primářka SKOVAJSOVÁ pracující v Mammacentru v Roškotově ulici je jedna z nejzkušenějších ve svém oboru, ale hlavně v této problematice a tak bych si jí, být Vámi, našla i 500 km od domova. Pojem "Ne zcela ohraničené pouzdro" si mohu vykládat různě. Třeba jako okolní krvácení, zánět, prasklina a podobně. Držím palce. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 13. 1. 2011
Chce to zkušeného diagnostika, který to zkoukne ultrazvukem. Doporučuji prim. Skovajsovou s pražského mammacentra. Má s tím obrovské více než 17leté zkušenosti. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 17. 3. 2010
Vážená slečno,

sotva mohu komentovat vznik problémů, to musíte vyhodnotit sama. Ale z obecného pohledu Vás asi nijak nepotěším. Ty všechny proběhlé komplikace daly základ vzniku nepřiměřené jizevnaté reakce s následným rozvojem kapsulace. Soudím tak z popisu Vašich potíží. Kapsulace je vazivové pouzdro, které způsobí tuhost a tvarovou deformitu prsu. Je nutno počkat, až je stav stabilizován, to bývá tak 1 rok od původní operace. Pak je nutno reoperovat. Celý Váš problém byste nepochybně měla prodiskutovat se svým ošetřujícím lékařem. Přál bych Vám, abych se ve svém názoru mýlil.

Přeji Vám hodně štěstí,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 16. 3. 2010
Nález bych musel vidět abych se k dané situaci mohl vyjádřit. Ale vypadá to že bude asi revise nezbytná, nebo naopak počkat, zda ke vstřebání dojde a pak reoperovat v klidovém stadiu a eventuelně odstranit kapsulu, která patrně vznikne. Jak říkám, musí se to vidět aby se odborník mohl vyjádřit. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 16. 3. 2010
Dobrý den, takto se dá velmi obtížně odpovědět bez znalosti průběhu operace, pooperačního stavu a stavu současného. A 4 měsíce je docela dlouhá doba na přetrvávání otoku. Tvrdost prsa by mohl způsobit i krevní výron v postiženém prsu a jeho následné jizvení. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Rhinoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 5. 2012
Zmenšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 11. 2. 2018
Zmenšení prsou
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 7. 2015
Zvětšení prsou
33 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 4. 2012
Zmenšení prsou
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 19. 4. 2012
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 8. 2019
Zmenšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 28. 4. 2019
Modelace prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 12. 7. 2014
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 13. 8. 2007
Zvětšení prsou
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 3. 2017

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi