Malá prsa

Přestože i malá prsa jsou zcela normální, bývají u mnoha žen příčinou psychických problémů, komplexů a pocitů méněcennosti. Velikost prsů je dána zejména geneticky, k jejich formování dochází nejvýrazněji v dospívání, kdy zvýšená produkce hormonů ovlivňuje i růst prsní tkáně. Velikost prsů určuje individálně rozsáhlá tuková tkáň a mléčná žláza.

Rozdíly ve velikosti prsů jsou u žen dány geneticky, výživou, konstitučním typem, věkem, rasou a dalšími faktory. K určitým změnám ve velikosti prsů dochází v těhotenství a při kojení, kdy se mléčná žláza zvětšuje. Prsy jsou často asymetrické. Bohužel žádná kosmetika růst prsů neovlivní, také cvičení má jen velmi malý vliv, neboť samotné prsy mají jen velmi malou podpůrnou svalovou tkáň.

Jediným účinným řešením jsou různé estetické zákroky a operace zvětšující velikost prsů. Obvyklou a velmi oblíbenou metodou bývá zvětšení prsu pomocí silikonových prsních implantátů. K moderním metodám pak patří zvětšení prsů pomocí gelu s kyselinou hyaluronovou nebo zvětšení prsu vlastním tukem, které se do prsu aplikují injekčně.

Aktualizováno: 24.8.2015