Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Asymetrie po augmentaci

slunicko38068
4. 11. 2009 · Poslední odpověď: 12. 5. 2013

Dobrý den.Jsem 5 týdnů po augmentaci a stále mám docela velkou asymetrii prsou(před operací také asymetrie).Implantáty mám pod svalem-265 a 295ml.Prsa před operací jsem měla malá,ale nepovislá.Při poslední kontrole mi bylo řečeno,že je to tak proto,že v jednom prsu bylo více žlázy.Je tedy možné,že i po vložení většího iplantátu,bude prso s menší žlázou,stále menší?Nebo se dá s tím,něco ještě udělat?Měl být vložen do menšího prsa,ještě většší implantát?Byla jsem operována ve FN.Lékař si na operaci objednal dvě velikosti.Je tedy možné,že mi nemohl být z tohoto důvodu,vložen ještě větší immplantát,protože ho tam neměli?A jak se to tedy v takových nemocnicích řeší?Docela mě to trápí.Děkuji předem všem za odpověď a názor.

Reklama

odpovědí (13)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 9. 11. 2009
Nejlepší odpověď
Vážená slečno,

objem poprsí je především tvořen velikostí tukového tělesa prsu, nikoli objemem mléčné žlázy. Při asymetrii poprsí se problém obvykle řeší implantací ne stejně objemných silikongelových hmot. Záleží pak na zkušenosti operatéra, zda se "strefí" či nikoli. V těchto situacích své pacientky vždy upozorňuji, že operací dojde k výraznému zlepšení stavu, je však nepravděpodobné, že docílíme dokonalé symetricity. Pokud je asymetrie stále velmi výrazná, nelze ji změnit jinak , než další operací.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 12. 5. 2013
Jste jednak krátce po operaci. Otázka je zda byly prsy stejné před výkonem. Nepředpokládá se, že by Vám tam vložil operater implantáty nestejné. To byste se asi předem o vložení nestejných implantátů museli dohodnout. Je však také možné, že je jeden prs oteklejší, než druhý. Je to krátká doba na to abyste spala, či ležela na boku a tak se stává, že je jedna strana větší než druhá. Vše dohodněte se svým operaterem a zajděte k němu na kontrolu.
Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Aspen Aesthetic Clinics, Klinika Praha
Žádné recenze
10. 5. 2013
souhlasime s panem Dr. Paderou, je nejlepe se obratit na sveho operatera a situace je resitelna
Jana
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
Dobrý den, jedná se o tvorbu kapsuly kolem implantátu, určitě jděte za svým operatérem se kterým tuto situaci řešte.
Za Body kliniku Brno dr.Zimovčáková
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 24. 1. 2011
Vážená paní,

je velmi pravděpodobné, že se Vám na té horší traně vytvořila kapsula, tedy vazivové pouzdro kolem implantátu. Kapsulace se vyznačuje změnou tvaru /menší průměr implantátu, který je sevřen vazivem/ a pohmatovou tuhostí. Pokud je problém vystupňován, je třeba reoperace - odstranění tohoto vazivového pouzdra. Vše by Vám měl vysvětlit Váš původní operatér a nebo jiný kvalifikovaný plastický chirurg.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
MUDr. David Tomášek
Praha . 23. 1. 2011
Ne běžné, ale občas se vidí. Jedná se o kapsulaci jednoho implantátu. V této době, lze ještě uvolnit kapsulu chirurgicky. Dříve jsem to prováděl přez stěnu manuálně, tedy bez operace, ale po jednom neúspěchu - komplikace krvácení, jsem, od toho upustil.
Určitě se obraťte s takovýmto problemem na atestovaného plastického chirurga se zkušenostmi v této problematice. Ideální je investovat do konsultací na více pracovištích. Primárně však zajděte za svým operaterem.
Můžete se stavět i u nás. Naše "nestátní zdravotnické zařízení" "Centrum estetické plastické chirurgie" je přestěhováno a nyní umístěno na Chirurgické klinice Fakultní Thomayerovy nemocnice. Pracujeme v prostorách jedné z nejlepších chirurgických klinik v Praze, což zajišťuje eventuelní plný a rychlý servis v případě komplikací. Tento profit má málokteré zařízení zabývající se estetickou chirurgií. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 23. 1. 2011
Dobrý den, běžné takové výsledky nejsou a to Vy jistě víte, neboť po operaci tato situace pravděpodobně nebyla. Jak píše kolega Hirňák, může se jednat o počínající kapsulární kontrakturu, která je řešitelná operací. Zajděte za svým operatérem. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Praha . 23. 1. 2011
Dobrý den.Ne,nebývá to běžné,aby jeden prs byl kvalitativně na pohmat jiný.Lze uvažovat i o kapsulární kontraktúře na straně tvrdšího prsu /vhodné sono vyš. a také klinické vyš/.Vy ale nepíšete,jestli ke změně došlo postupně,nebo jste to již pozorovala bezprostředně po operaci,ani to,jestli Vám vadí asymetrie uložení implantátů,nebo pohmatový kvalitativní rozdíl.Odpověď proto nemůže být přesnější.Hezký podvečer.
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
Premium
3 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj), Ústecký kraj... . 11. 11. 2009
Vážená slečno,

u reoperací je velmi důležité, proč chirurgický zákrok musel být znovu proveden. Pokud si za problém může pacient svou neukázněností v pooperačním období, hradí pacient. Pokud jde o nepřesnost chirurga, měl by by ji seriozně přiznat a pak reoperaci hradí původní pracoviště. Musí však dojít k dohodě mezi nespokojeným pacientem a lékařem /pracovištěm/. Velmi důležité je předoperační konzultační vyšetření, tam musí budoucí operatér jasně formulovat problematiku a koordinovat přání pacienta s chirurgickými možnostmi.

Srdečně Vás zdravím,
prim. MUDr. Vlastimil Víšek, CSc., plastický chirurg.
Praha . 9. 11. 2009
Vokud budete operována v jiném zařízení tak se obávám, že Vy. Na původním pracovišti je to věcí domluvy. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.
MUDr. David Tomášek
Praha . 8. 11. 2009
Ideální bude řešit to tak 3 m po operaci prvně. Budete-li nesvá objektivisujte si svůj problem konsultací u zkušeného atestovaného plastického choirurga na jiném pracovišti. Zdraví Dr. Tomášek
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Výměna implantátů-špatný výsledek

Jeza6149306
19. 1. 2016 · Poslední odpověď: 30. 1. 2016

Dobrý den. Před 18ti lety jsem byla kvůli asymetrii na augmentaci, kde bylo vloženo do jednoho prsu 175ml a do druhého 250ml (Mentor). Výsledek slušný, zůstala nepatrná asymetrie. Nyní, po 18ti letech výměna implantátů (vzhledem ke stáří impl.a také ruptuře jednoho) u jiného operatéra. Při konzultaci p.doktor řekl, že je nutno dát při výměně tak o 200ml více, aby to vypadalo dobře. Navrhoval tak 350-400ml., ale že se rozhodne přesně až při operaci. Můj požadavek byl, aby to bylo co nejméně, že větší prsa nechci. Po operaci jsem zjistila, že mi dal 460ml a to dokonce do obou prsou stejně. Když jsem se ptala proč, odpověděl, že má takto dobré výsledky, že většinou se utlačí mléčná žláza v tom jednom a vyrovná se to (myslel tím i tu velmi mírnou asymetrii). Po 2,5 měsících jsem u něj byla s tím, že jsem nespokojena, že jedno prso je znatelně větší a že mě i stále tlačí, jako by bylo ,,přecpané". Poslal mě na sono, že to je asi zánět (negativní) a že eventuelně musím čekat aspoň do půl roku, než se to opravdu srovná. Jsem 3,5 měsíce po operaci a nevěřím, že se to může ještě spravit. Manžel nadává, že jsem dala 62tisíc za znetvoření a já mám sebevědomí na nule. Nemůžu si vzít upnutější triko,žádná podprsenka mi nesedí, plavky vůbec nepřipadají v úvahu. Poprosila bych o radu, jak postupovat dále a hlavně objektivní názor lékaře....vkládám fota. Děkuji.

odpovědí (5)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Praha . 19. 1. 2016
Nejlepší odpověď
Dobrý den, pokud již při první operaci byl rozdíl mezi implantáty 75 ml, asi bylo na místě použít minimálně stejného rozdílu i nyní. Možná i větší rozdíl. Tomu také odpovídá i velikostní asymetrie. Obávám se, že utlačovaná budou obě prsa, tedy, že k vyrovnání pravděpodobně nedojde. dr.Paděra
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Názor na přetrvávající asymetrii po reoperaci prsou

Mareb
Mareb
24. 6. 2020 · Poslední odpověď: 29. 6. 2020

Dobrý den, loni v listopadu jsem byla na augmentaci prsou - 325 ml, kulaté Mentor, vysoký profil. S výsledkem jsem nebyla spokojená neboť došlo k asymetrii - bradavky nebyly ve stejné rovině a pravé prso jakoby ujíždělo do strany směrem nahoru.

Nyní jsem 2 měsíce od reoperace a výsledek se mi zdá dost podobný, spíše horší - levé prso působí menší, to pravé je větší, více propadlé směrem dolů a bradavky stále ujíždí. Nevím, zda má další reoperace smysl, aby výsledek nebyl ještě horší. Prsa před augmentací nebyla asymetrická, aby bylo nutno zvolit implantáty rozdílné velikosti do každého prsu, alespoň nic takového nebylo doktorem řečeno.

Co by jste mi poradili v tomto případě? Je možnost, že by se prsa po nějaké době více vyrovnala? Jaký je váš názor na tuto asymetrii? Tím jak si prsa neustále prohlížím, tak už ani nevím, zda je tato asymetrie normální nebo ne. Chtěla jsem mít krásná prsa a jsem z výsledku docela nešťastná.

odpovědi (3)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Klinika YES VISAGE - klinika estetické medicíny a plastické chirurgie
2 adresy v Jihomoravský kraj, Praha (kraj)... . 29. 6. 2020
Dobrý den,
dle fotografie nelze přesně zhodnotit. Zkonzultujte se svým operatérem.

S pozdravem
MUDr. Issam Al Awa
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 22. 1. 2021
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 3. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 17. 2. 2021
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 3. 1. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 10. 2022
Zvětšení prsou
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 15. 4. 2014
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 30. 1. 2020
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 22. 4. 2013
Zvětšení prsou
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 12. 4. 2010
Zvětšení prsou
1 odpověď, nejnovější odpověď: 26. 5. 2016

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi