Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Roztržená hráz po porodu

Jinotha
27. 7. 2009 · Poslední odpověď: 3. 8. 2009

Dobrý den, mám takový problém. Dnes jsem přišla na to, že mi nedrží sešití po porodu (porod před týdnem, 20.7. 09). Po večerním koupáním jsem se "zkoumala" zrcátkem a zjistila jsem, že buďto mě vůbec zvenčí po porodu nesešili, nebo mi stehy vypadly hodně brzy....každopádně jizva je rozšklebená a po stezích ani památky. :o( Mám čekat, že se to "samo" nějak stáhne, nebo raději navštívit lékaře ihned? Kromě toho, že to vypadá přímo šíleně, tak to hodně bolí a při každé návštěvě toalety trpím. Při prvním porodu bylo vše OK a nástřih srostl dobře, tak mě to teď docela děsí. Předem děkuji za odpověď Jitka

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
MUDr. David Tomášek
Praha . 3. 8. 2009
Vaše starosti jsou i nejsou předčasné. Bohužel k rozpadu rány po sešití nástřihu při porodu je častější než by se chtělo. Pokud byl nástřih proveden v ten správný čas a nedošlo k poranění svalu rána se při dobré a častější hygieně zahojí i takzvaně per secundam, laicky řečeno zhojí se pomaleji, větší jizvou. Někdy se jizva zpevní a je vše v pořádku. Pokud ke zpevnění nedojde, nebo se špatně zhojí i poraněný sval, pak dochází k uvolnění poševního vchodu se všemi důsledky. Řešit tuto situaci dva týdny po porodu je předčasné. Rozhodně zajděte ke svému porodníkovi a projednejte situaci. On nejlépe ví co tam šil. K zobjektisování situace se můžete po doporučení gynekologem objednat do perineální ambulance Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze 4 Podolí do perineální poradny, kde tuto situaci jako plastický chirurg řeším ve spolupráci s gynekology tohoto prestižního pracoviště. Poradna po dovolených začíná fungovat od poloviny srpna. Nejedná se totiž o akutní léčbu. Problémy se řeší stejně až po zahojení. Léčbu komplikací po porodech hradí samozřejmě pojišťovna. Zdraví Dr. Tomášek 602303877
Kontaktujte Verified kliniky, které vám mohou nabídnout ošetření.

Související dotazy

Perineoplastika a další porod

Annvoj
Annvoj
29. 10. 2020 · Poslední odpověď: 3. 11. 2020

Dobrý den, prosím o Váš názor. Jsem 4 roky po perineoplastice po předchozích dvou porodech. Když jsem perineoplastiku podstupovala, byla jsem si jistá, že další dítě nebude. Toto se změnilo a vypadá to, že další dítě bude. Co bude lepší podstoupit? CS nebo rodit vaginálně a podstoupit perineoplastiku znovu? Děkuji za názor.

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Kladno . 3. 11. 2020
Nejlepší odpověď
dobrý den, doporučil bych porodit císařským řezem. Opakované operace pánevního dna, perinea, poševního vchodu,... přináší postupně horší a horší výsledky a operace jsou náročnější a náročnější. Samozřejmě nevím jaký typ perineoplastiky a proč jste měla, ale myslím, že SC bude vhodný. S pozdravem, MUDr. Radek Poláček, IP Beauty Kladno
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 20. 9. 2013
Korekce jizev
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 31. 8. 2021
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 4. 2020
Vaginoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 23. 2. 2021
Otoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 24. 5. 2018
Vaginoplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 25. 8. 2018
Labioplastika
6 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 6. 2012
Labioplastika
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 2. 6. 2023
Vaginoplastika
1 odpověď, nejnovější odpověď: 2. 4. 2008
Laserová rejuvenace vagíny
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2018

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi