Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Preruseni lymfy po abdominoplastice, leiden heterozygot, lipedem

lucietrejbal
14. 12. 2023 · Poslední odpověď: 18. 12. 2023

Dobry den, velice prosim o nazor odborniku. Operujete abdominoplastiku ( bez siti svalu, jen kuze na celem brise ) u poruchy srazlivosti leiden heterozygot? Delaji se mi snadno modriny. Mam obavy z embolie, je mi 42, dosud zadna tromboza. Je toto kontraindikace? Jak velke to predstavuje riziko? Jsem matka ctyr deti… Dale mam obavu z preruseni lymfy a otoku, nemohu nikde dohledat zadne info, jak nebo kdy se lymfa opet obnovi. Nemam diagnostikovan lipedem, ale trpim na lehke otoky nohou (klasika k veceru nebo po celodenni namaze ) s tim, ze jedna noha mi oteka vice. Mohou se tyto problemy po abdominoplastice treba zhorsit? Kdy se obnovi lymfa, nehrozi chronicke problemy s lymfou? Posledni dotaz - jsem po ctyrech porodech a nemam diastazu a bricho bylo pevne, bohuzel jsem podstoupila neinvazivni liposukci novym pristrojem v CR, ktery mi odboural tuk na brise a vznikl mi ze dne na den kozni previs a velke mnozstvi volne kuze ( lekarka slibovala, ze zadny previs mit nebudu, lituji ) duvod, proc chci podstoupit abdominoplastiku. Z pevneho bricha je volna kuze. Jsem mesic po zakroku, tuk odchazel rozpusteny prave lymfatickym systemem - po jake dobe je mozne podstoupit abdo a hrozi nejake komplikace kvuli predchozi liposukci? Mam se obavat nejakych zvlastnich rizik, pokud zakrok podstoupim napriklad za nekolik mesicu? Opravdu velice dekuji za vase nazory a vas cas, prikladam foto, Lucie

Reklama

odpovědi (2)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
Dobrý den,
ano, u onem. Morbus Leiden běžně operujeme. Modřiny s tímto onemocněním nesouvisí. To, že máte obavu z embolie, je v pořádku. U vás je riziko jistě vyšší než u člověka zcela zdravého. Absolutní kontraindikace to není, budete si muset delší dobu píchat injekce na ředění krve. Odtok lymfy z oblasti břicha problémem nebývá. Lymfa si najde náhradní cesty odtoku. Problémy s nohama vám operace břicha nezmění. Celý seznam rizik nelze nikdy vyjmenovat. Pokud máte takto rozsáhlé obavy, na výkon raději nechoďte, protože v případě jakékoliv komplikace byste si to vyčítala, možná ještě více i následně svému operatérovi.
S pozdravem
Ivo Menšík
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 17. 12. 2023
Dobrý den,
abdominiplastika je velká operace a její benefity a rizika je nutné probrat na konzultaci, tady na to není prostor. Pokud máte 4 děti, pak rozšířenou diastázu máte také, tím se uvolňuje břišní stěna během těhotenství. Na další operaci břicha byste měla počkat asi rok.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi