3 nejčastější mýty o augmentaci prsou

3 nejčastější mýty o augmentaci prsou
Své zkušenosti v oblasti plastické chirurgie mám nejen z České republiky, ale rovněž ze Švédska a USA. Působím jako primář plastické chirurgie ve Fakultní nemocnici v Ostravě. Vždy se snažím o to, aby se mí klienti cítili v dobrých rukou a aby věděli, že udělám vše pro jejich maximální spokojenost.
Vytvořeno: 1. 4. 2016 · Aktualizováno: 11. 11. 2020

 

Nejčastější mýty o augmentaci prsou from Estheticon on Vimeo.

 

„ 1. Mýtus: Augmentaci prsou je vhodné naplánovat až po dětech, dříve nemá smysl.”

 „Mladé ženy se na konzultaci často ptají, zda má smysl podstupovat augmentaci prsou ještě před tím, než budou mít děti. Tento dotaz mnohdy vychází z obavy, že žena po augmentaci nebude moci kojit. Záleží na volbě operačního postupu. Všeobecně se plastičtí chirurgové snaží vkládat implantát pod sval, přístupem z podprsní rýhy. Při tomto postupu nedochází k poškození mléčné žlázy,  proto nehrozí, že by zákrok negativně ovlivnil funkci mléčné žlázy ani  schopnost kojit,“ vysvětluje MUDr. Martin Paciorek a dodává: „ Je to stejné jako u žen bez implantátů  - některé ženy kojí málo, krátce nebo nekojí vůbec, to však závisí na dalších, se zákrokem nesouvisejících okolnostech“.

Fyziologické  změny během těhotenství a kojení zpravidla ovlivní tvar a pevnost poprsí .  Jak je to se změnou vzhledu prsou s implantáty?  „S dnešním trendem používání  anatomických implantátů, kdy jsou implantáty vloženy z větší části pod sval a částečně pod žlázu se riziko výraznějšího poklesu  či markantní změny vzhledu prsou významně eliminuje,“  popisuje MUDr. Paciorek.

“2. Mýtus: Silikonové implantáty jsou patrné na první pohled i pohmat.”

Výrazné zvětšení  poprsí a přiznané kontury kulatých prsních implantátů - vizáž, kterou  jsme znali především od hollywoodských krásek  90. let, nahradil trend přirozeného vzhledu.  Většina žen si  dnes přeje docílit vzhledu mladistvých pevných prsou bez toho,  aniž  by bylo zřejmé, že se jedná o zásah plastického chirurga.

Zcela zásadní pro přirozený vzhled prsou po zákroku je správná volba implantátu. Je nutné zohlednit celkovou tělesnou konstituci pacientky, velikost hrudníku i stávajícího poprsí.  Při správné volbě implantátu bude výsledný vzhled prsu přirozený a implantát méně hmatný,“ vysvětluje MUDr. Paciorek.

Výrobci prsních implantátů proto řeší nejen design implantátu, ale také to, aby se implantát maximálně přiblížil kvalitám přirozené prsní tkáně i na pohmat.  Lídr mezi výrobci prsních implantátů, Mentor, proto například plní prsní implantáty speciálním MemoryGelem  „s pamětí“. 

 

Snímek obrazovky 2016 04 04 v 15.18.27

Foto:  Anatomický implantát Mentor plněný speciálním MemoryGelem.

 

Aby bylo po augmentaci docíleno požadovaného  mladistvého tvaru  prsou  s optimálně umístěnou bradavkou, vyvinul Mentor  anatomické implantáty specifického designu s ideálně umístěným bodem nejvyšší projekce (tj. bod v místě bradavky).  Pro anatomické implantáty Mentor  je charakteristická také plnost objemu jak ve spodním, tak v horním kvadrantu, což je dáno právě výškou projekce.

“3. Mýtus: Po augmentaci prsou se nemohou posilovat prsní svaly a sníží se jejich síla.”

Sportovně založené ženy se často zajímají, jak zákrok ovlivní jejich fyzický výkon a zda je nutné počítat s případným omezením.  „ V rámci okamžitého pooperačního režimu doporučujeme prvních 6 týdnů absolutní fyzický klid, po 6ti týdnech lze začít s kardio tréninkem. S posilováním horní poloviny těla je možné začít již po 3 měsících.  Co se týká trvalých omezení, zde není problém žádný – po zákroku nedochází ke ztrátě svalové síly prsních svalů a ženy se tak mohou věnovat jakémukoli sportu, včetně plavání“, uzavírá MUDr. Paciorek.

 

 

 

 

 

 

Získejte cenovou nabídku jediným kliknutím
Poskytneme Vám informace zcela zdarma!

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.