Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

Vyndavání stehů

Uzivatel
17. 3. 2008

dobrý večer,jsem po abdominoplastice a zítra jdu na vyndání stehů.Prý ale né na vyndání všech,nevíte proč se nevyndají všechny najednou?hrozně se toho bojím,že to bude bolet:-( je tomu tak?předem díky za odpověď.

Reklama

Související dotazy

Informace k abdominoplastice

Silva81
Silva81
7. 9. 2017 · Poslední odpověď: 27. 1. 2018

Zdravím, zajímám se o tuto plastiku (operaci) břicha, odjakživa mám ten tzv.převis břicha a taky vypoulené podbříško (geny), šlo by tyto dvě věci odoperovat najednou? Taky mne zajímá: - pokud po zákroku zhubnu, nemůže dojít k nějaké deformaci? - jsem na rodič.dov. mám 1,5 roční dítě, je táto operace vhodná? (z pohledu rekonvalescence) - jak dlouho po takové operaci bude vhodné otěhotnět? - nemohou nastat nějaké komplikace v těhotenství? Předem děkuji za rady či zkušenosti.

odpovědí (6)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 13. 9. 2017
Nejlepší odpověď
Dobrý den. Převis v podbřišku je důvodem k operačnímu řešení buď formou abdominoplastiky nebo miniabdominoplastiky, závisí na rozsahu. Vypoulené bříško může být dáno buď rozestupem břišních svalů (tzv. diastázou) nebo větším množstvím tuku uvnitř břicha. První možnost je chirurgicky řešitelná sešitím rozestouplých svalů. Toto se provádí současně při provedení abdominoplastiky, tedy oba problémy se vyřeší při jednom výkonu. Pokud vyklenuté bříško způsobuje nitrobřišní tuk, pak nezbývá než zhubnout. Pokud po provedení abdominoplastiky zhubnete, může dojít k mírnému převisu kůže nad jizvou. Vhodnější je redukovat hmotnost ještě před výkonem. Operační výkony na břiše se doporučují nejdříve 1 rok od porodu a další těhotenství rovněž asi 1 rok po operaci. Jinak hrozí roztažení jizev (a to jak zevních na kůži tak i vnitřních mezi sešitými svaly). Po provedení abdominoplastiky je potřeba minimálně měsíc břicho nezatěžovat, především nezvedat těžší předměty (také děti). Po dobu 4-6 týdnů se nosí břišní pás. Pokud je součástí abdominplastiky i sešití břišních svalů, pak se musí klidový režim bez zátěže břicha dodržet několik měsíců, jinak se vyklenutí může vrátit. Závažnější komplikace v těhotenství po operaci břicha nehrozí, ale estetický i funkční efekt výkonu se může ztratit. Což může být pro klientku i lékaře trochu frustrující. Obecně doporučuji provést plastiku břicha definitivně až po donošení všech dětí.
S pozdravem
MUDr. Jiří Bayer

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi