Získejte až 25 000 Kč zpět za Váš zákrok

Každý měsíc máte šanci vyhrát.
Uložte si fakturu a zúčastněte se!

Zúčastněte se

lipedém- výběr metody

Miche
7. 10. 2022 · Poslední odpověď: 12. 10. 2022

Dobrý den. Trápí mne dle mého posouzení lipedém. Otok je vázán na hormonální cyklus, roky progreduje, je bolestivý, je pouze na stehnech, Stemmerovo znamení je negativní. Mám trochu metličkových žilek. K tomu se váže první dotaz: je potřeba před jakýmkoliv zákrokem, řešící lipedém, absolvovat návštěvu flebologa? Lipedém tvoří na nohách jezdecké kalhoty, ale nezasahuje ke kolenům. Trápí mne bolestivost. Mažu nohy krémem od Priesnitz- žíly a cévy medical. Pomáhá od bolesti, ale neřeší problém. Zároveň beru diosmin od gastroenterologa. Dlouhé roky jsem léčena pro hormonální nerovnováhu proverou a estrofemem. Používám kompresní prádlo. Hormonální nerovnováhu mám v rodině. Jsem štíhlý člověk. Pokud bych vynechala oblast stehen a boků, tak mám velikost oblečení S. Bohužel problematická oblast je v konfekční velikost M-L. Tento problém zasahuje i dobrého výběru kompresního prádla- drenáž není ideální, když kotník má obvod 20cm a stehno 62cm. A teď se dostávám k jádru: nevím, zda stačí na problém lypolýza? Existuje lypolýza s trvalejším efektem a která? Pokud neexistuje, která liposukce je nejšetrnější? Ráda bych absolvovala pro tělo nejšetrnější proceduru. Bojím se pooperačních ďolíčků na kůži. Obávám se, že liposukce naruší podkoží a odtok lymfy. Nerada bych celkovou anestezii. Nezhoršuje lipolýza krevní obraz? Je lipolýza efektivní, jak často se musí procedura opakovat? Předpokládám, že neřeší zmnožení buněk, tudíž bude docházet k rebound fenoménu. Děkuji za odpověd. Případně bych ráda dostala doporučení do Prahy. Prosím ,ale ne jen vypsání spousty přístrojů u kosmetických center. Je už jich tolik, že se v tom normální člověk nevyzná. Když už, tak vysvětlení- proč zrovna tuhle metodu.

Reklama

odpověď (1)

Všechny odpovědi na tento dotaz pocházejí od kvalifikovaných lékařů
Premium
2 adresy v Praha (kraj) . 12. 10. 2022
Dobrý den,
je nutná osobní konzultace ke zhodnocení, jestli vám liposukce stehen přinese patřičný efekt a hlavně jestli je možná.
S pozdravem
MUDr. Helena Singerová
Reklama

Najít další otázky

Podobné dotazy

Liposukce
3 odpovědi, nejnovější odpověď: 1. 12. 2007
Abdominoplastika
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 18. 12. 2023
Rhinoplastika
9 odpovědí, nejnovější odpověď: 4. 10. 2012
Neinvazivní liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 2. 2022
Laserová rejuvenace vagíny
4 odpovědi, nejnovější odpověď: 5. 11. 2018
Zvětšení prsou
25 odpovědí, nejnovější odpověď: 17. 9. 2020
Liposukce
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 11. 1. 2022
Frakční laser
2 odpovědi, nejnovější odpověď: 3. 5. 2023
Mezoterapie
8 odpovědí, nejnovější odpověď: 14. 5. 2019
Obřízka
5 odpovědí, nejnovější odpověď: 2. 3. 2013

Informace zveřejňované na portálu Estheticon.cz nemohou v žádném případě nahradit konzultaci pacienta s lékařem. Estheticon.cz není odpovědný za produkty nebo služby nabízené odborníky.

Poradit pacientovi