Dupuytrenova kontraktura - Injekční léčba

  • Lokální anestezie
  • Nevyžaduje hospitalizaci
  • Délka zákroku méně než 1 hodina
  • 1–7 dní klidového režimu
  • Okamžitý efekt
  • Trvalé výsledky

Co je to Dupuytrenova kontraktura - Injekční léčba

Dupuytrenova kontraktura je nemoc, při které nacházíme hmatné uzly a pruhy v dlani nebo na prstech postižené ruky, které omezují natažení prstů. Léčba byla dosud hlavně chirurgická s nutností několikaměsíční rekonvalescence a rizikem operačních komplikací. Nyní mají pacienti možnost se operaci vyhnout pomocí injekce klostridiové kolagenázy. Výhodou nové metody je rychlá rekonvalescence a dlouhotrvající efekt bez nutnosti dlouhodobé pracovní neschopnosti.

K čemu slouží klostridiová kolagenáza?

Dupuytrenova kontaktura

Kolagenáza je schopna rozpustit kolagen v kontraktuře.

Klostridiová kolagenáza (Clostridium histolyticum) je enzym, s jehož pomocí je možné rozložit a rozpustit kolagen, který tvoří hlavní součást kontraktury v ruce pacienta. Aplikace klostridiové kolagenázy se řadí mezi miniinvazivní zákroky, nejedná se tedy o klasickou operaci. Tato metoda je obecně indikována pacientům s hmatným vazivovým pruhem kontraktury.

Jak vybrat vhodného lékaře?

Dupuytrenova kontaktura

Lékař musí být odborníkem na chirurgii ruky

Při výběru se nejprve ujistěte, že je vámi zvažovaný lékař je odborníkem v oblasti chirurgie ruky, a že má zkušenosti s injekční léčbou Dupuytrenovy kontraktury. Měl by mít za sebou úspěšnou léčbu minulých pacientů, a tudíž by měl disponovat dobrými referencemi. Je vhodné se na práci chirurga podívat blíže skrze fotografie výsledků zákroků, které doposud provedl.

Bibliografie

Fibír, Ph.D., p., 2016. Dupuytrenova kontraktura. [online] MUDr. Aleš Fibír, Ph.D. Dostupné na: https://www.mudrfibir.cz/dupuy... [20. března 2021].

"Obsah zveřejněný na tomto portálu je pouze informativní, nemůže za žádných okolností nahradit individuální konzultaci s odborníkem na plastickou chirurgii a estetickou medicínu nebo souvisejícími obory. Pokud uvažujete o podstoupení zákroku (nebo máte-li jakékoli pochybnosti nebo dotazy), obraťte se na svého lékaře. Estheticon nepodporuje ani neschvaluje žádný obsah, ošetření, produkty, názory, zdravotnické pracovníky ani žádný jiný materiál či informace obsažené v tomto textu ani jinde na tomto webu."